5 قانون مفید برای رسیدن به تناسب اندام که بهتر است بدانید!

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 17 تير 1397 در ساعت 9 : 20 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

رسیدن به تناسب اندام و لاغری برای همه راحت و آسان نیست و باید اصول و قواعدی را رعایت کنید تا بتوانید با صحت سلامتی کامل به ایده آل های خود برسید. هستند افرادی که این کار را سخت ترین کار ممکن بر روی زمین می دانند و نمی توانند اصول این راه را رعایت کنند. در این مقاله قصد داریم نکاتی را به شما یادآوری کنیم که با رعایت آنها می توانید به تناسب اندام دلخواهتان برسید بدون اینکه دچار مشکلی شوید.

اکثر افراد چاق با رژیم گرفتن و رعایت قوانین آن تا حد زیادی آشنا هستند و می دانند چه کارهایی را نباید انجام دهند تا به اهداف خاص خود برسند. اولین قانونی که باید آن را رعایت کنید آن است که بهتر است درست و اصولی غذا بخورید و بدن را دچار قحطی نکنید و دومین اصل مهم نیز آن است که انجام دادن ورزش به صورت مرتب را نیز از یاد نبرید.

تغییر دادن رویه زندگی کار راحتی نیست و باید به مروز زمان آن را انجام دهید تا بدن شما بتواند به آن عادت کند.

در طول روز فقط خوردن را به وعده های اصلی محدود نکنید و میان وعده های مناسبی را برای خود در نظر بگیرید. غذا بخورید تا قند خونتان ثابت بماند. تحقیقات ثابت کرده است افرادی که از میان وعده استفاده نمی کنند در وعده های غذایی بیشتر می خورند و میل بیشتری به خوردن غذا دارند که این موضوع به نفع سلامتی شما نبوده و سبب می شود کالری زیادی وارد بدن شما شود.

انجام دادن ورزش به صورت روزانه را فراموش نکنید تا بدن بتواند سوخت و ساز خود را تنظیم کند و کالری های اضافی را از بین ببرد. حتی اگر بتوانید نیم ساعت در روز ورزش کنید می توانید کالری بیشتری بسوزانید و با بیشتر شدن آمادگی جسمانیتان کم کم این مدت زمان را افزایش دهید.

اگر به دلیل مشغله زیاد نمی توانید به باشگاه بروید، بهتر است از دستگاه های هوازی خانگی مانند تردمیل استفاده کنید و برای مدت زمان کوتاهی هم که شده پیاده روی انجام دهید و به کالری سوزی بدنتان کمک کنید.

ورزش هوازی را حداقل 30 دقیقه انجام دهید و با تکرار هر روزه آن یا حداقل 4 روز در هفته می توانید میزان سوخت و ساز بدنتان را تنظیم کنید.

مصرف غلات کامل را فراموش نکنید، زیرا کربوهیدرات ها برای هضم شدن نیاز به انرژی بیشتری دارند و مدت زمان بیشتری نیز می توانند ما را سیر نگه دارند و به همین دلیل است که توصیه می شود استفاده از غلات کامل را در وعده های اصلی خود از یاد نبرید.

دمای اطراف روی بدن تاثیر می گذارد و به این نتیجه رسیده اند که اگر شما در اتاق خنکی بخوابید چربی ها فعالیت بیشتری انجام می دهند تا دمای بدن را نرمال نگه دارند و سبب آب شدن آنها خواهید شد. با خنک بودن دمای اطراف شما سوخت و ساز نیز در بدن بیشتر اتفاق خواهد افتاد.

به صدای بدنتان گوش دهید و اجازه دهید تا بدن به شما اعلام کند که سیر شده است و این زمان را با عجله سپری نکنید. بشقاب تان را از سبزیجات و غذاهای مفید و البته کم کالری پر کنید و هر بار سعی کنید مقداری از غذا را نخورید و معده را به کم خوری عادت دهید.

همین کاره کوچک می تواند روزانه 200 کالری کمتر وارد بدنتان کند و شما مجبور نباشید برای سوزاندن آن دچار مشکلات زیادی شوید.

به یاد داشته باشید که گرفتن رژیم های سخت و طاقت فرسا که بدن شما در معرض قحطی قرار می دهد سبب می شود تا اگر روزی پرخوری کردید بدن سریعا تمام آن را جذب کند و زحمات تان هدر رود.

در روبه روی میز غذاخوری تان اگر می توانید آینه نصب کنید. با این کار در موقع خوردن حواس تان به میزان مواد غذایی که می خورید خواهد بود و می توانید راحت تر خودتان را کنترل کنید.

نوشیدن مایعات به بالا رفتن متابولیسم بدنتان کمک خواهد کرد. چای سبز نیز از جمله نوشیدنی هایی است که چه سرد و چه گرم آن به بدن کمک می کند تا سوخت و ساز بیشتری داشته باشید و از میزان گرسنگی شما تا حد زیادی کم می کند.

از نوشیدن نوشیدنی های پر شکر مانند نوشابه یا حتی آب میوه های صنعتی پرهیز کنید.

خوردن میوه و سبزیجات تازه را فراموش نکنید. محدودیتی برای استفاده از سبزی ها وجود ندارد و می توانید بدون نگرانی به سراغ این سبزی ها بروید.

کلم بروکلی، اسفناج، هویج، کدو، گل کلم، لوبیا سبز و... جرو سبزیجاتی هستند که علاوه بر مفید بودن برای بدن می توانند ما را تا مدت ها سیر نگه دارند، پس آزادانه از آنها خام یا پخته استفاده کنید.

میان وعده را فراموش نکنید و حتما بخورید و به یاد بسپارید که داشتن رژیم غذایی به معنای گرسنگی کشیدن نیست.

پریدن روشی خوب و ساده برای سوزاندن 100 کالری در روز است. این کار احتیاج به مقدمات یا حتی وسایل خاصی ندارد و راحت می توانید با 100 پرش که تنها دو دقیقه وقت شما را می گیرد کالری زیادی بسوزانید و اگر این کار را در طی روز 5 بار تکرار کنید شاهد نتایج خوبی در بدن تان خواهید بود.

این کار ساده را می توانید در بین فواصل انجام دادن دیگر کارهایتان مانند روشن شدن کامپیوتر، گرم شدن غذا، دم کشیدن چای و درست شدن قهوه انجام دهید و هزینه خاصی نیز برای شما ندارد و به راحتی با این راه کارهای ساده می توانید کالری بسوزانید و به تناسب اندام خوبی نزدیک شوید.

برای رسیدن به هر هدفی باید قوانین خاص آن هدف را رعایت کنید تا به نتیجه دل خواه برسید. داشتن برنامه غذایی متعادل که همه گروه های غذایی را داشته باشد و با انجام دادن روزانه ورزش هر چند سبک می توانید به سالم خوردن عادت کنید و بدن سالمی نیز داشته باشید. ورزش کردن کمک می کند تا بدن شما سالم و البته متناسب باشد و البته زحمتی که کشیده اید هدر نرود. سرعت کاهش وزن افراد با یکدیگر متفاوت است و اگر دیدید دوستتان با سرعت بیشتری از شا وزن کم می کند نباید نگران شوید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :