20 دقیقه راه رفتن روزانه بر روی تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 29 آبان 1395 در ساعت 11 : 19 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

پیاده روی یکی از بهترین و سبک ترین ورزش ها است و اگر به صورت روزانه و حتی اگر فقط به مدت 20 دقیقه این کار را انجام بدهید، در بهبود وضعیت جسمانی و تناسب اندام شما تاثیرات چشمگیری مشاهده خواهد شد.

20 دقیقه، زمان زیادی نیست و هر کس می تواند در طول شبانه روز این فرصت را به خود بدهد. با داشتن یک دستگاه تردمیل خانگی کار ساده تر می شود. می توانید در هنگام تماشای تلوزیون یا در فواصل بین کارهایی مثل آشپزی، به انجام این فعالیت بپردازید. زمان انجام این تمرین اهمیت چندانی ندارد ولی هرگز با شکم پر ورزش نکنید. بیشتر متخصصین ورزشی پیاده روی در هنگام صبح و عصر را توصیه می کنند. چون در این زمان ها بدن از آمادگی و انطباق پذیری بیشتری برخودار است.

20 الی 30 دقیقه راه رفتن، وضعیت عمومی بدن را بهیود می بخشد. تحقیقات نشان داده افرادی که در روز 2 کیلومتر راه می روند، طول عمر بیشتری دارند و در این طول عمر از سلامتی نیز بهرمند هستند. این فعالیت بر عملکرد مغز نیز تاثیر مثبت می گذارد.

امروزه اغلب افراد وقت خود را با گوشی های هوشمند و تماشای تلوزیون هدر می دهند و کمتر به فعالیت های مفید ورزشی می پردازند. وجود یک دستگاه ورزشی در منزل می تواند اعضای خانواده را تشویق کند که مدتی از زمان خود را صرف ورزش بکنند. همان زمانی که با گوشی همراه خود وقت می گذرانید، می توانید بر روی تردمیل نیز مشغول ورزش بشوید. دسترسی راحت و همیشگی تجهیزات ورزشی خانگی کمک می کند مردم میل بیشتری به ورزش نشان بدهند.

کار با دستگاه های هوازی، موجب می شود اکسیژن بیشتری وارد بدن بشود و در نتیجه سوخت و ساز افزایش پیدا بکند. از طرفی تمرینات هوازی ضربان قلب را نیز زیاد می کنند و عملکرد قلبی – عروقی بدن بهبود می یابد. هرچه فرد بیشتر ورزش کند، به آمادگی جسمانی بیشتری دست پیدا خواهد کرد و انجام فعالیت بدنی برایش آسان تر خواهد شد.
پس از 20 دقیقه ورزش بر روی تردمیل، مغز هورمون اندروفین آزاد می کند. این هورمون سبب ایجاد حس شادی و سر زندگی می شود. گام برداشتن بر روی این دستگاه دقت و تمرکز انسان را بالا می برد و باعث بهتر شدن حافظه می شود.

بعضی از روزها بسیار بی حوصله هستیم و دوست نداریم هیچ کاری انجام بدهیم. چنین حالتی برای همه افراد پیش می آید، اما ادامه آن در طی چند روز نشانه افسردگی می باشد. پیاده روی یکی از راه های موثر در پیشگیری از افسردگی به شمار می آید. 20 دقیقه راه رفتن در روز، سبب می شود از این بیماری روانی در امان بمانید. همچنین این کار انعطاف پذیری عروق را بیشتر می کند و باعث می شود گردش خون بهتر و سریع تر اتفاق بیفتد. علاوه براین پیاده روی روزانه، فشار خون را کاهش می دهد و احتمال ابتلا به بیمارهای ژنتیکی از جمله حملات قلبی و سرطان را تا حدود زیادی کم خواهد کرد. این ورزش دیابت و قند خون را نیز کنترل می کند وموجب رفع اختلالات خواب می شود.

افرادی که در جوانی به تمرینات ورزشی می پردازند به دلیل استحکام عضلات و ماهیچه ها در کهنسالی کمتر دچار پوکی استخوان دردهای آرتروزی می شوند. البته هیچ گاه برای ورزش دیر نیست؛ تردمیل برای افراد مسن که تراکم استخوانشان کاهش یافته است نیز مفید می باشد؛ چون این وسیله ایمنی بالایی دارد و احتمال زمین خوردن را تا چند برابر کاهش می دهد.

20 دقیقه راه رفتن در روز، برای درمان بیمارهای ساییدگی زانو، واریس و آرتروز مفید است. حتی افراد میان سالی که هرگز ورزش نکرده اند از پس این تمرین برمی آیند و پس از مدتی می توانند زمان تمرین را افزایش بدهند. همان طور که گفتیم شدت تمرین با آمادگی جسمانی فرد رابطه دارد. افراد تازه کار بهتر است با شدت کم شروع به پیاده روی کنند و پس از گذشت یک یا چند هفته سرعت خود را افزایش بدهند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :