یک ویژگی خاص در استفاده از تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 29 آبان 1395 در ساعت 10 : 53 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

شما تاکنون با خواص اصلی تردمیل آشنا شده اید و اطلاعات زیادی در این زمینه کسب کرده اید .هدف ما از این مقاله اشاره به برخی خواص ویژه این دستگاه ورزشی می باشد که در خصوص آن زیاد صحبت نشده است. از جمله مهم ترین خواص ویژه تردمیل ها که اغلب انواع موتور دار آن این ویژگی را دارند وجود خاصیت ضربه گیر تردمیل می باشد.

تمامی تردمیل ها دارای نوعی سیستم ضربه گیر می باشند که عکس العمل دویدن را از روی زانو ها و مفاصل شما برداشته یا به میزان زیادی آن را کاهش می دهد و احتمال مصدومیت و آسیب ناشی از فشار دویدن را به میزان خوبی کم می کند.

زمانی که شما در بیرون از منزل و بر روی آسفالت، موزائیک و سطوح سفت دیگری از این قبیل می دوید تمامی فشار ناشی از دویدن به زانو و مفاصل شما باز می گردد و هرچقدر هم از کفش نرم و انعطاف پذیر استفاده کنید بازهم به میزان دلخواه شما از این فشار کاسته نمی شود.اما در تردمیل ها سیستم نرم کننده ای میان عرشه و تسمه تردمیل تعبیه شده است که سبب کاهش این فشار می شود.

ضربه گیر در تردمیل ها غالباً ترکیبی از لاستیک مقاوم و فنر می باشند و به ویژه در تردمیل های جدید کارایی بالایی دارند. بنابراین استفاده از حلقه های لاستیکی در این روش بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

در حقیقت ضربه گیرها فشار ناشی از دویدن که از طریق دستگاه به اندام های کاربر وارد می شود را خنثی می کند. بنابراین پیاده روی و دویدن بر روی تردمیل از انجام آن در بیرون از منزل و بر روی سطوح سخت بسیار ایمن تر و مناسب تر می باشد. استفاده از تردمیل برای همه افراد به ویژه کسانی که زانوهای حساسی دارند یا دچار مصدومیت شده اند گزینه انتخابی بهتری ست.

البته خاصیت ضربه گیری در تردمیل های مختلف با هم تفاوت دارد و در هنگام خرید دستگاه باید به این ویژگی توجه کنید.مثلاً هرچه تسمه استفاده شده در تردمیل ضخیم تر باشد خاصیت ضربه گیری دستگاه بیشتر است.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :