کیفیت فریم تردمیل را در نظر داشته باشید

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 29 آبان 1395 در ساعت 10 : 25 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

در زندگی ماشینی امروز ورزش هوازی یکی از بخش های زندگی است که می بایست توجه بیشتری به آن نشان بدهیم؛ در عصر ما اغلب مشاغل بسیار کم تحرک و گاهی بی تحرک شده اند و بیماری هایی زیادی وجود دارند که در اثر کم تحرکی به وجود می آیند و اغلب مردم تهدید به ابتلا به این گونه بیماری ها هستند.

به همین علت دانشمندان و مخترعین که تا چندی پیش می کوشیدند برای ایجاد رفاه و هدر نرفتن وقت دستگاه هایی بسازند که کارهای روزانه انسان را با کمترین اتلاف وقت و انرژی انجام بدهد، به فکر طراحی و ساخت دستگاه های ورزشی افتادند که ورزش را برای عموم مردم قابل دسترسی کند و همه بتوانند در محیط کوچک منزل و باشگاه به تمرینات ورزشی بپردازند و از مزایای آن بهره مند بشوند.

طولی نکشید که دستگاه های ورزشی همچون تردمیل، دوچرخه ثابت، اسکی فضایی و... وارد بازار شدند و مورد استقبال عموم قرار گرفتند؛ به طوری که تردمیل که یک دستگاه هوازی است در بحث استفاده از دستگاه های ورزشی خانگی بیشترین آمار را به خود تعلق داد و 60 درصد مردم دنیا به استفاده از این دستگاه رو آوردند.

تهیه یک تردمیل خانگی و انجام تمرین دویدن راه رفتن به صورت روزمره و مداوم گامی بلند به سوی تغییر سبک زندگی و دستیابی به سلامت روحی و جسمی محسوب می شود.
هر پولی که در راه ورزش خرج بشود در مقایسه با هزینه هایی که بعدها مجبور هستیم به دلیل کم تحرکی صرف هزینه های درمان و توانبخشی بکنیم، مقرون به صرفه می باشد.
قبل از خرید این دستگاه باید در مورد آن اطلاعات مفیدی کسب کنیم و ویژگی های مختلف را بسنجیم.چگونگی و جنس فریم تردمیل یک ویژگی قابل توجه است.

فریم در در حقیقت قسمت بیرونی دستگاه است که در زیر پوشش و یا کاور رویی قرار دارد و اجزای داخلی را در خود جا داده است؛ جنس و طراحی فریم بر دوام و قدرت تردمیل تاثیر مستقیم دارد؛ پس بررسی کیفیت فریم دستگاه مورد نظر پیش از خرید یکی از کارهایی است که خریدار باید آن را انجام بدهد.جنس فریم می تواند از فولاد یا آلومینیوم باشد؛ بی تردید فولاد محکم تر و قوی تر است و این امکان را فراهم می کند که دستگاه وزن بیشتری را تحمل کند؛ ولی آلومینیوم وزن کمتری دارد و دستگاهی که از آلومینیوم ساخته می شود، راحت تر و روان تر کار خواهد کرد.

جنس فریم می تواند متفاوت باشد؛ ولیکن از نظر پی ریزی و طراحی یکسان است؛ زیرا در هر صورت بدنه دستگاه ضد زنگ ساخته می شود. تردمیل های خانگی معمولا از جنس آلومینیوم هستند؛ زیرا باید سبک باشند و بتوان به راحتی آن ها را جا به جا کرد؛ اما در تولید تردمیل باشگاهی نیز بهتر است آلومینیوم به کار برود؛ این فلز ممکن است قیمت دستگاه را بیشتر کند.

تردمیل باشگاهی می بایست وزن زیادی را متحمل بشود؛ بنابراین آلومینیوم بیشتر و با کیفیت تری در ساخت مصرف می شود؛ ولیکن تهیه دستگاه با کیفیت تر سرمایه گذاری مطمئن تری محسوب می شود؛ خرید تردمیل مدرنی که بر اساس تکنولوژی جهان تولید شده است، فکر بسیار ایده آلی است که به باشگاه ورزشی و سالن بدنسازی رونق بیشتری خواهد داد . فریم تردمیل به دو روش ساخته می شود؛ بعضی از تردمیل ها با با جوشکاری سر هم شده اند و بعضی دیگر با ساختار پیچ و مهره ساخته می شوند.

تردمیل هایی که به وسیله پیچ و مهره سرهم می شوند بسیار با کیفیت هستند؛ اما این به آن معنی نیست که تردمیل های جوشکاری شده مرغوبیت و کیفیت ندارند؛ در هر صورت تعمیر و جاگزینی اجزایی که با پیچ و مهره به هم متصل گشتند امکان پذیر تر و آسان تر می باشد؛ در صورتی که به ضمانت نامه توجه کنید به کیفیت و دقت جوشکاری اجزا پی خواهید برد. غالباٌ فریم هایی که از جنس آلومینیوم بوده و اجزای آن با پیچ و مهره سر هم شده اند، گران قیمت تر می باشند.

هر فرد معمولی تخصصی کیفیت لازم را ندارد که جنس فریم تردمیل را تشخیص بدهد؛ این کار به مهارت، تجربه و تخصص احتیاج دارد و کسی که برای نخستین بار اقدام به خرید تردمیل کرده است برای انتخاب درست می بایست به دو چیز دقت کند. 1- حداکثر وزنی که برای تردمیل قابل تحمل است 2- ضمانت نامه تردمیل

هنگامی که شرکت تولید کننده محصول خود را مدت طولانی ضمانت می نماید، به این معنی است که به کیفیت محصول اطمینان دارد و از طرف دیگر دستگاهی که وزن زیادی را تحمل می کند حتما قدرتمند و مرغوب است.

اخیراٌ تردمیل هایی ساخته می شوند که قادر هستند وزن بیشتر از 150 کیلوگرم را تحمل کنند. در زمان خرید تردمیلی را انتخاب نمایید که 10 الی 20 کیلوگرم بیشتر از وزن شما یا سنگین ترین عضوخانواده که از دستگاه استفاده می کند را متحمل بشود؛ چون در این صورت هنگامی که پاهایتان ضربات شدیدی بر اثر دویدن به روی دستگاه وارد می کند، تردمیل آسیب نمی بیند.

این که تردمیل قابلیت تحمل وزن بالایی داشته باشد به معنی استحکام آن است. فریم و اسکلت تردمیل چه از جنس آلومینیوم باشد و چه فولاد، 2 نوع طراحی دارد؛ فریم کانالframe C channel، فریم کانال جعبه ای box channel frames؛ فریم های جعبه ای طراحی قدیمی تری دارند و محکم تر هستند؛ به همین علت گران قیمت تر می باشد. این نوع فریم فشرده و متراکم تولید می شود و روان تر کار می کند؛ همچنین دارای جنبش و ظرافت بیشتری نیز است.

قدرت موتور تردمیل بهتر است کمتر از 1.5 اسب بخار نباشد؛ این دستگاه می بایست موتوری نرم و بی صدا داشته باشد. در صورتی که اندام بزرگی دارید تردمیلی تهیه کنید که تسمه پهن دارد؛ در واقع ابعاد تسمه دستگاه فضای دویدن را تعیین می کند.

تردمیل هایی هستند که چهار چوب و فریم آن ها از جنس استیل است؛ استیل نیز بسیار محکم می باشد؛ اما هم سنگین است و هم ممکن است در طی مدت طولانی زنگ بزند. برای خرید یک تردمیل خوب دقت کنید، دستگاهی بخرید که نوع موتور آن AC بوده مصرف برق پایینی داشته باشد و مجهز به تسمه چند لایه و ضربه گیرهای استاندارد باشد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :