کالری سوزی بر روی تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 29 آبان 1395 در ساعت 9 : 55 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تمرین هوازی به فعالیت بدنی گفته می شود که در مدت نسبتاً طولانی با شدت متوسط انجام بشود؛ این گونه تمرینات برای کاهش وزن و کالری سوزی بسیار مناسب هستند و کسانی که تصمیم دارند وزن خود را کم کنند بهتر است چنین تمریناتی را در برنامه روزانه خود جا داده و به صورت منظم و مستمر به آن بپردازند.

در صورتی که ورزش هوازی به روش صحیح و اصولی انجام بشود تاثیرات مثبتی بر عملکرد قلبی-عروقی بدن و سیستم تنفسی خواهد داشت.راه رفتن و دویدن و بر روی تردمیل یک تمرین هوازی فوق العاده به شمار می آید که ماهیچه ها و عضلات بدن را تقویت کرده و سبب کالری سوزی می شود؛ همچنین انجام تمرین با این دستگاه فواید ورزش ایروبیک را نیز به همراه دارد.

ورزش ایروبیک به مجموعه حرکاتی گفته می شود در زمان بیش از 30 دقیقه به صورت مکرر و ریتمیک اجرا می شود و عضلات اصلی بدن را درگیر می کند؛ در حین این تمرینات ضربان قلب بالا رفته و اکسیژن زیادی وارد بدن می شود؛ در نتیجه سوخت و ساز نیز افزایش خواهد یافت.

در هنگام تمرین با دستگاه های هوازی همچون تردمیل کاربر می تواند با گوش دادن به موسیقی پر ضرب و پر انرژی به صورت ریتمیک گام بردارد. محققان معتقدند موسیقی یک نوع برانیختگی در فرد ایجاد کرده و می تواند سرعت ورزشکار را تا چند برابر افزایش بدهد.انتخاب موسیقی مناسب برای ورزش به سلیقه موسیقیایی فرد بستگی دارد؛ هر فرد می بایست موسیقی مورد علاقه خود را پیدا کند و به وسیله آن بهره کاری خود را افزیش بدهد. بعضی از تردمیل ها مجهز به سیستم پخش موسیقی هستند و کار را برای کاربر آسان تر می کنند.

با انجام تمرین هوازی بر روی تردمیل می توان در مدت یک ساعت بیش از 600 کالری مصرف کرد. این دستگاه به تقویت و اصلاح عضلات پا، ران ها و باسن کمک می کند.
بسیاری از خانم ها در این قسمت های بدن خود توده های اضافه چربی دارند؛ ضمن این که دویدن بر روی تردمیل قلب و شش ها را فعال کرده و منجر به تقویت آن ها نیز می شود و چربی های شکم را هم از بین می برد.

کسانی که در منزل با تردمیل خانگی به ورزش می پردازند، برای سرگرم شدن هنگام ورزش می توانند تلوزیون تماشا کنند. به طور کلی دستگاه های خانگی این مزیت را دارند که به وسیله آن ها ورزش برای همه افراد خانواده قابل دسترسی می شود و بسیار مقرون به صرفه هستند.

تنها با راه رفتن بر روی تردمیل می توان در یک ساعت حدود 350 کالری سوزاند. با ایجاد شیب 2 درصد بر روی سطح تسمه تردمیل که فضای دویدن و راه رفتن است، پیاده روی در محیط بیرون شبیه سازی می شود. همین تمرین ساده را اگر به صورت روزمره انجام بدهید، ظرف مدت چند ماه شکم و ران هایتان کوچک می شود و خواهید دید لباس بهتر بر روی تنتان می ایستد.

برای تنوع گاهی شیب دستگاه را بیش از 10 درصد افزایش بدهید، با این کار ورزش تپه نوردی و راه رفتن در سربالایی را نیز تجربه می کنید و عضلات پشتی پا بیشتر درگیر می شوند.در صورتی که مدتی است به طور منظم تمرینات ورزشی انجام می دهید و به نتیجه مطلوب دست پیدا نمی کنید، یک جای کار ایراد دارد و باید بعضی از اشتباهات خود را اصلاح کنید.

- شدت تمرین مقدار چربی که در مقابل کربوهیدرات می سوزد را تعیین می کند. هر چقدر شدت تمرین بیشتر باشد، میزان کربوهیدراتی که مصرف می شود بیشتر خواهد بود.تمرینات ورزشی هوازی متوسط چربی سوزی را افزایش می دهند. برخی از مواد غذایی مانند شکلات از ترکیب چربی و کربوهیدرات تشکیل شده اند؛ اما کاهو چربی ندارد؛ در نتیجه بسته به تمرینی که انجام می دهید مواد غذایی با سرعت های گوناگونی تجزیه می شوند.

- میزان عرق ریختن در حین ورزش به یک سری عوامل خارجی بستگی دارد و میزان تعرق افراد با یکدیگر متفاوت است. افراد متناسب و سالم تر در طی ورزش بیشترعرق می ریزند؛ چون بدن آن ها برای متعادل کردن دما کارآیی بیشتری دارد؛ اما عرق ریختن زیاد نشانه کاهش وزن نیست.

بدن با عرق ریختن فقط آب از دست می دهد؛ افرادی که تعرق زیادی دارند باید مقدار بیشتری آب بنوشند تا آب از دست رفته جایگزین بشود. در هنگام دویدن روی تردمیل همیشه یک بطری آب در دسترس داشته باشید و هرگاه احساس تشنگی کردید، آب بنوشید. نوشیدن آب به اکسیژن رسانی بیشتر نیز کمک می کند و دمای بدن را هم متعادل نگه می دارد؛ همان طور که اشاره شد اکسیژن بیشتر، سوخت و ساز را افزایش داده و منجر می شود انرژی بیشتری آزاد شود.

اغلب تردمیل های مدرن امروزی یک نمایشگر دیجیتال دارند که طلاعات بسیار مفیدی همچون سرعت، مدت تمرین، کالری مصرف شده، مسافت طی شده، شیب دستگاه و ضربان قلب کاربر را نمایش می دهد؛ ورزشکار توسط این اطلاعات ارزشمند در حین تمرین از وضعیت عمومی بدن خود آگاه شده و می تواند یک الگوی ورزشی مناسب را طراحی کند.

در صورتی که هدف شما از ورزش چربی سوزی است، باید تمرینات هوازی انجام بدهید و سعی کنید مدت هر جلسه حدود 45 دقیقه طول بکشد؛ اگر هنوز آمادگی جسمانی لازم را به دست نیاورده اید و نمی توانید 45 دقیقه مداوم به فعالیت بپردازید، تمرینات خود را در 3 بخش 15 دقیقه ای انجام بدهید؛ تمرینات با وقفه در افزایش کالری سوزی نیز موثر هستند.در میان این فواصل اگر توانایی دارید دراز و نشست، طناب زنی یا شنا سوئدی انجام بدهید.

- هرگز با شکم خالی یا در حالی که تازه غذا خورده اید روی تردمیل نروید. 2 ساعت پیش از شروع تمرین یک غذای سبک بخورید. 24 ساعت پس از یک تمرین اصولی، چربی سوزی همچنان ادامه دارد. بهتر است 30 دقیقه قبل از ورزش یک عدد میوه یا کمی ماست میل کنید.

- هرگاه در یک یا چند وعده رژیم خود را رعایت نکردید و دوباره وزن تان اضافه شد، ناامید نشوید؛ همیشه فرصت دارید که از نو آغاز کنید.

ورزش چه با کاهش وزن همراه باشد و چه نباشد به سلامتی کمک می کند. همین که شروع به دویدن یا راه رفتن کرده اید، یک کار خوب برای بدن خود انجام داده اید. تمرینات ورزشی علاوه بر تناسب اندام بسیاری از اختلالات روانی مانند کم خوابی، افسردگی، اشتهای کاذب و... را از بین می برد و موجب جوانی و شادابی پوست می شود؛ علاوه بر این ها سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و در برابر بسیاری از بیماری ها از شما محافظت می کند.

در صورتی که حداقل 5 روز در هفته و در هرجلسه بیش از 30 دقیقه روی تردمیل به روش تناوبی راه بروید و بدوید پس از سه ماه تاثیرات چشمگیری در بدن خود خواهید دید. رضایت از فرم بدن موجب می شود احساس بهتری نسبت به زندگی و به خود داشته باشید و بیشتر لذت ببرید؛ همچنین اعتماد به نفس تان بیشتر می شود.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :