چگونه گام های خود را در هنگام راه رفتن نیرومند کنیم؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 29 آبان 1395 در ساعت 9 : 45 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

راه رفتن به صورت منظم و روزانه یک ورزش هوازی بسیار مناسب برای کاهش وزن، بهبود گردش خون، تناسب اندام، سوزاندن کالری و بهبود سیستم قلبی- عروقی محسوب می شود.مراقبت از سلامت قلب به اندازه راه رفتن و قدم برداشتن راحت است. دانشمندان معتقدند پیاده روی منظم و مستمر موجب تعادل فشار خون و نشاط می شود.افرادی که به بیماری دیابت دچار هستند، با این تمرین ساده می توانند بیماری خود را تخفیف بدهند و کلسترول خون را پایین بیاورند.

کمی فشار و سختی در طی تمرین ورزشی بدن را نیرومند می کند و فواید زیادی نصیب ورزشکار خواهد شد. راه رفتن یک فعالیت ساده است که به آموزش خاصی نیاز ندارد؛ اما همین فعالیت به بدن انرژی بخشیده و ضامن سلامتی می شود. در زمان پیاده روی کمی سریع تر راه بروید؛ در صورتی که این تمرین را توسط دستگاه تردمیل انجام می دهید سرعت دستگاه را روی 4 الی 5 کیلومتر در ساعت تنظیم کرده و هر هفته 5 دقیقه زمان پیاده روی خود را افزایش بدهید.

بدن انسان طوری ساخته شده که همواره می تواند با فعالیت بیشتر توان و قدرت کسب کند؛ اما ما بیش از حد کم تحرک هستیم و استراحت زیادی به بدن خود می دهیم؛ ولیکن زمان آن رسیده توانایی خود را مورد آزمون قرار داده و برای افزایش آن تلاش کنیم؛ هر چه سرعت پیاده روی بیشتر باشد کالری بیشتری از دست خواهیم داد؛ این تمرین یکی از بهترین فعالیت هایی است که می توانیم برای سلامتی خود انجام بدهیم؛ چه اضافه وزن داشته باشیم و چه نداشته باشیم راه رفتن مفیدترین فعالیت جهان است.

در هنگام پیاده روی سطح زمین یا بر روی تردمیل سر خود را بالا نگه دارید؛ بعضی از افراد عادت دارند در هنگام راه رفتن به پاهای خود نگاه می کنند، این کار کاملاً اشتباه است و فرم بدن را به هم می ریزد. ماهیچه های پشت ران و سرینی را به سمت بالا بکشید؛ در محیط های مناسب پیاده روی انجام بدهید و مدت پیاده روی را حساب کنید؛ زیرا می بایست پس از مدتی آن را افزایش بدهید.

کفش و لباس مناسب ورزش به تن کنید تا در هنگام راه رفتن راحت باشید و مجبور نباشد به دلیل تنگی کفش یا لباس تمرین را متوقف کنید. کفش مناسب سبب می شود قدم های محکم تری بردارید؛ اگر کفش گشاد به پا داشته باشید در پا حرکت می کند و موجب ناراحتی و حتی ایجاد زخم و تاول می شود. بعد از مدتی برای دشوارتر کردن کار و افزایش سطح تمرین می توانید در حین پیاده روی با خود وزنه حمل کنید؛ البته وزنه هایی که بیش از 1 کیلوگرم وزن نداشته باشد.

حمل وزنه کمک می کند عضلات بالاتنه شکل بهتری پیدا کرده و سفت بشوند. در صورتی که از آن دسته افرادی هستید که به طور منظم و روزانه ورزش می کنند 2 وزنه که هر یک بیش از نیم کیلوگرم وزن نداشته باشند در دست بگیرید.

ضروری نیست حتماً خیلی سریع راه بروید؛ همین که روی عضلات پشت ران و ماهیچه ها سرینی متمرکز بشوید و قدم های نسبتاً بلندی بردارید، گام هایتان محکم تر می شود. این طریقه راه رفتن همچون دویدن سوخت و ساز را افزایش داده و کالری سوزی را بیشتر می کند؛ نگران زیاده روی در این فعالیت بدنی نباشید؛ راه رفتن سریع با قدم های استوار و بلند حرکت عضلات ران ها را تندتر می کند.

تمرین راه رفتن را می توانید به شیوه تناوبی انجام بدهید؛ بدین معنی که 1 الی 2 دقیقه با نهایت سرعت و توان خود راه بروید؛ سپس 1 دقیقه با آهسته راه رفتن استراحت فعال داشته باشید. هنگامی که که سریع راه می روید ریه ها و قلبتان فعال تر می شود و کالری زیادتری به مصرف خواهد رسید. انجام تمرین ورزشی در منزل روشی است که به ادامه دادن ورزش کمک می کند؛ یکی از فواید دستگاه های هوازی این است که ورزش را در دسترس قرار می دهند و کاربر می تواند در هر ساعت از شبانه روز که فرصتی پیدا کرد، برنامه ورزشی خود را اجرا کند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :