چگونه با تردمیل در یک دوره 60 روزه وزن کم کنیم؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 29 آبان 1395 در ساعت 10 : 48 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

استفاده از تردمیل یکی از راهکارایی است که میتوانیم برای سوزاندن چربی اضافی بدن، بدون اینکه احتیاج باشد برای ورزش کردن به باشگاه یا مکان خاصی مانند پارک ها و .. بروید استفاده کنید. با استفاده از تردمیل علاوه بر سوزاندن چربی ها میتوانید به ساخت ماهیچه پا و بالا رفتن میزان قدرت بدنی خود نیز کمک کنید و برنامه شخصی برای خود در تردمیل هماهنگ کنید تا هر زمان که از آن استفاده کردید، بتوانید در کوتاه ترین زمان به برنامه خود دسترسی داشته باشید و فورا ورزشتان را شروع کنید.

با استفاده از تردمیل میتوانید در مدت زمان کوتاهی بدون اینکه نیاز باشد در گرما یا سرما بیرون حضور داشته یا دور از خانواده به خصوص فرزندانتان باشید، میتوانید با راه رفتن یا حتی در صورتی که آمادگی کافی داشته باشید، با دویدن روی تردمیل میتوانید هزاران کالری بسوزانید و از ورزش کردن در محیط خانه لذت ببرید. با تردمیل ورزش کردن نیز مثل تمام ورزش های دیگر، مانند: ایروبیک و ... تعداد کالری که خواهید سوزاند با شدت مدت و مدت ورزش کردن شما ارتباط مستقیمی دارد. به طور مثال اگر با سرعت 2 مایل بر ساعت با تردمیل راه بروید، میتوانید 204 تا 905 کالری بسوزانید که این میزان با افزایش سرعت و زمان راه رفتن یا حتی دویدن شما فرق خواهد کرد.

به این نکته هم توجه داشته باشید که میزان کالری سوزانده توسط شما با وزن شما نیز ارتباط مستقیمی دارد. اگر شما برای خود هدفی مانند 60 روزه لاغر شدن را انتخاب کرده اید، باید توجه داشته باشید که علاوه بر حساس شدن روی مقدار کالری سوزاندن خود باید به میزان کالری دریافتیتان نیز توجه کنید و آنها را به تعادل برسانید.برای اینکه بتوانید راحت تر و سریع تر به این هدف دست پیدا کنید، میتوانید از برنامه پیشنهادی ما نیز استفاده کنید.

گام اول

در ابتدای کار به یاد داشته باشید که باید روزانه به مدت 1 ساعت با تردمیل ورزش کنید. سرعتی در تردمیل برای خود انتخاب کنید که بتوانید بدون توقف1 ساعت را ورزش کنید و سرعت را در این 60 روز به آهستگی زیاد کنید. برای مثال میتوانید هفته ای 0.5 مایل به این سرعت دستگاهتان اضافه کنید تا هم به هدفتان نزدیکتر شوید و هم بدنتان فشار زیادی را روی خود احساس نکند. در تردمیل هایی که توانایی افزایش شیب را به شما میدهند، میتوانید با افزایش شیب دستگاه، مقاوت را به تمرینات خود اضافه کنید و در نتیجه کالری بیشتری را هم بسوزانید.

گام دوم

همان طور که به طور مختصر به شما یاد آوری کردیم در کنار این ورزش روزانه اگر بتوانید برنامه غذایی یا همان رژیم خوب و سالمی را دنبال کنید، میتوانید خیلی سریع تر به نتیجه دلخواهتان برسید. رژیمی که در آن از انواع حبوبات ، گوشت، سبزیجات و میوه ها استفاده شود و از خوردن غذاهای چرب ، قندی، نوشابه های گاز دار و غذاهای فست فود دوری کنید. آب خوردن را نیز فراموش نکنید زیرا این امر موجب میشود تا مایعات بدنتان افزایش پیدا کند و بدنتان هیدراته شود. پس سعی کنید روزی 9 تا13 لیوان آب بنوشید.

گام سوم

لیستی روزانه از غذاها و نوشیدنی هایی که در طی روز مصرف میکنید، تهیه کنید و بعد از تهیه آن ارزش غذایی هر کدام از خوراکی هایی که استفاده کرده اید را جلوی آن یادداشت کنید. شما با این کار ساده میتوانید مقدار کالری مصرفیتان را به خوبی مشاهده کنید و کاملا متوجه شوید چه غذا یا خوراکی بیشترین مقدار کالری را به شما منتقل کرده است. "کالری غذا ها امروزه اکثرا روی جلد آنها درج شده است یا میتوانید با جست و جوی ساده ای در دنیای اینترنت یا دنیای مجازی در کمترین زمان ممکن به پاسخ دلخواهتان برسید و تحقیقات خود را کامل کنید.

گام چهارم

با یادداشت میزان کالری های دریافتی خود به راحتی میتوانید بعد از ورزش و پیاده روی کردن میزان کالری دریافتی خود را با کالری که سوزاندید را مقایسه کنید. مقدار کالری سوازنده خود را از میزان کالری که دریافت کرده اید کم کنید تا بتوانید محاسبه کنید که چه مقدار کالری را توانسته اید بسوزانید. به طور مثال اگر با سرت 5 تردمیل راه رفته اید و 905 کالری سوزانده اید، این مقدار را از مقدار کالری دریافتیتان کم کنید تا به عددی حدود 3500 برسید؛ زیرا در این رقم شما حدود نیم کیلو از چربی بدنتان را توانسته اید کم کنید و میتوانید مطمئن شوید برنامه خوبی را دنبال میکنید. به یاد داشته باشید که نباید در هفته بیشتر از 1 تا 1.5 کیلوگرم از وزن خودتان را کم کنید و از برناه مناسب و مرتبی مانند برنامه 60 روزه استفاده کنید تا به بدنتان بیش از حد معمول فشار وارد نشود.

گام پنجم

اگر به طور منظم ورزشتان را همان طور که گفته شد، انجام دادید میتوانید روال کار خود را افزایش دهید و برای گسترش آن میتوانید از باشگاه یا انجام فعالیت دیگر بدنی نیز استفاده کنید. به طور مثال میتوانید از اپتیکال نیز استفاده کنید. برای اینکه بیشتر به ورزش کردن ترغیب شوید، پیشنهاد میکنیم همراه یکی از دوستان به مراکز ورزشی بروید یا از او خواهش کنید به منزلتان بیاید و با هم ورزش کنید تا شما بیش از پیش به ورزش کردن جلب شوید و بالا رفتن احساس رقابت در شما باعث پیشرفت شما گردد.

به یاد داشته باشید که کم کردن وزن در طی مدت کوتاهی امکان پذیر نیست و صبر زیادی میخواهید و مثلا یک دوره 60 روزه را باید بتوانید به خوبی تحمل کنید و نباید مابین آن با تنبلی وقفه ای بیندازید. از رفتن به کلاس های ورزشی مانند ایروبیک یا حتی یوگا نیز قافل نشوید و آنها را در کنار هم دنبال کنید تا دیگران هم از دیدن شما و پیشرفتان به ورزش کردن جلب شوند. در ابتدای کار یاداشت تمام غذاها خوراکی هایی که به صورت روزانه مصرف میکنید، شاید آزار دهنده باشد ولی با دیدن اثرات آن، اینکه متوجه خواهید شد چه غذایی با چه میزان انرژی یا کالری میخورید که شاید برای بدنتان هیچ فایده ای هم نداشته باشد متعجب خواهید شد و از آن استقبال خواهید کرد که با ادامه دادن آن خواهید توانست به اندام ایده آل تان برسید و در عین حال از سلامتی کامل نیز برخوردار باشید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :