چند نکته برای کم کردن وزن با تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 19 دی 1396 در ساعت 18 : 53 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

این که یک باشگاه ورزشی کوچک و جمع و جور در گوشه ی اتاق خود داشته باشید و نبض سلامتی اتان را در دست بگیرید؛ تنها از یک تردمیل خوب برمی آید. اما مثل هر وسیله ی ورزشی دیگری، استفاده کردن بهینه از تردمیل هم نکته های خاص خود را دارد. اگر تا کنون دست به کار شده اید و یک تردمیل برای خود دست و پا کرده اید، خواندن این چند نکته می تواند به شما در استفاده ی بهتر از تردمیل کمک کند.

با تردمیل خود دوست باشید:

تردمیل را به یک شی زینتی در گوشه ی اتاقتان تبدیل نکنید. با تردمیلتان دوست باشید و سعی کنید دست کم هر روز نیم ساعت با دوستتان وقت بگذرانید. زبان دوستتان را بدانید. کاتولاگها را به دقت مطالعه کنید و سعی کنید امکانات مختلفی که یک تردمیل خوب در اختیارتان می گذارد را کشف کنید.

حساب و کتاب همه چیز دستتان باشد

اگر اضافه وزن دارید یا می خواهید وزن خود را کنترل کنید، پیش از هر چیز باید حساب و کتاب کالری هایی که دریافت می کنید و کالری هایی را که می سوزانید داشته باشید. اگر بخواهید 450 گرم از وزن خود را کم کنید باید چیزی معادل 3500 کالری بسوزانید. اگر بخواهید این میزان چربی را در طول یک هفته آب کنید، باید دست کم هر روز 500 کالری بسوزانید. برای این که حساب کار دستتان باشد می توانید به نمایشگر هوشمند تردمیل خود اعتماد کنید.

حواستان به خودتان باشد

برای اینکه بتوانید از تردمیل خود نهایت استفاده را ببرید، باید تصور کاملی از شرایط جسمانی و آمادگی بدنی خود داشته باشید. اگر اضافه وزن دارید برای خود هدف انتخاب کنید. برنامه ی روزانه ای را متناسب با میزان آمادگی و هدفی که دارید، بنویسید و در نزدیکی تردمیل خود نصب کنید. اگر تازه تردمیل خریده اید، بی گدار به آب نزنید. فراموش نکنید نمی توانید در عرض چند هفته به وزن ایده آل خود برسید. بهتر است شیب ملایمی را در پیش بگیرید. در عوض ممارست به خرج دهید و به مرور تمریناتتان را سخت تر کنید.

سریع باشید

اگر به آمادگی بدنی کافی رسیده اید، و قصد دارید کالری بیشتری بسوزانید، سریع تر باشید. فراموش نکنید که سی دقیقه پیاده روی معمولی روی تردمیل تنها 100 کالری می سوزاند. این میزان قطعا برای شما که می خواهید لاغر شوید مایوس کننده است. پس سرعت اتان را به تدریج افزایش دهید. اگر بتوانید 30 دقیقه با سرعت 9 کیلومتر در ساعت بدوید 270 کالری می سوزانید. می توانید از سیکل های ترکیبی استفاده کنید. چند دقیقه را با سرعت بالا بدوید و سپس چند دقیقه آهسته تر بدوید. نتیجه ی این کارتان را می توانید در شدت تنفس و ضربان قلبتان ببینید.

از شیب ها نترسید

اگر راه رفتن یا دویدن روی یک شیب صاف برایتان ساده شده است، می توانید عضلاتتان را در وضعیت سخت تری قرار دهید. شیب تردمیلتان را مطابق برنامه اتان افزایش دهید. این کار به شما کمک خواهد کرد که شرایط دویدن در فضای بیرون از خانه را بهتر شبیه سازی کنید. همچنین افزایش شیب به معنای افزایش فشاری است که بر عضلات شما وارد می شود.

این یعنی شما کالری بیشتری می سوزانید. توجه داشته باشید که در یک تمرین 20 دقیقه ای با افزایش 5 درصد شیب می توانید 100 گالری بیشتر بسوزانید. برای شروع بهتر است با پیاده روی روی شیب یک درصد شروع کنید و رفته رفته سرعت و شیب خود را افزایش دهید. اگر می خواهید فشار بیشتری به شما وارد شود می توانید در سرعت ملایم حرکات لانچ را انجام دهید. این کار به افزایش تعادل و اعتماد به نفس شما روی تردمیل کمک خواهد کرد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :