چند ساعت قبل از ورزش کردن با تردمیل غذا بخوریم؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 29 آبان 1395 در ساعت 9 : 55 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اگر میخواهید با انجام دادن ورزش به بدن خوب سود برسانید و باعث سلامتی خود شوید، باید 3 روز در هفته حداقل به مدت 30 دقیقه ورزش کنید و بعد از اینکه بدنتان آمادگی لازم را پیدا کرد این مدت زمان را افزایش بدهید و به 45 دقیقه نیز برسانید.فراموش نکنید که ورزش کردن تنها برای بدنتان فایده ای نخواهد داشت باید از رژیم غذایی مناسبی نیز پیروی کنید. فراموش نکنید که کسانی که قصد دارند روی تردمیل ورزش انجام دهند، نباید خیلی سنگین یا حتی خیلی گرسنه باشند.

بنابراین سعی داشته باشید که 2 ساعت قبل از شروع انجام دادن ورزشتان غذای سنگینی استفاده نکنید. میتوانید چند ساعت قبل از شروع ورزشتان غذایی سرشار از کربوهیدرات بخورید تا بتوانید در طول راه رفتن یا دویدن بر روی تردمیل سرحال باشید و احساس ضعف نیز نکنید.به یاد داشته باشید که خوردن غذای مناسب قبل از شروع ورزش به استقامت، قدرت، بهبود سوخت و ساز بدن کمک می کند.

همان طور که می دانید تردمیل وسیله ای برای انجام دادن ورزش هوازی است که با استفاده از آن لازم نیست ورزشکار فعالیت زیاد و شدیدی انجام دهد. فقط کافی است که به طور منظم ورزش خود را در حد متوسط انجام بدهد تا به نتیجه دلخواه خود دست پیدا کند.همان طور که می دانید بدن بعد از گذشت 15 دقیقه وارد مرحله چربی سوزی خواهد شد و با طولانی تر کردن ورزشتان می توانید به اهداف خود بهتر دست پیدا کنید.کربوهیدرات ها از اتم کربن، هیدروژن و اکسیژن ساخته شده اند و بیشتر در مواد غذایی مانند؛ سیب زمینی، نان، برنج و ... وجود دارند. این مواد غذایی با سرعت بیشتری می توانند به مغز کمک کنند که در نهایت باعث چابکی فرد ورزشکار نیز می شوند.

خوردن میوه های تازه مانند سیب، پرتقال، هندوانه و ... تقریبا 2 ساعت قبل از کار با تردمیل توصیه میشود که هم برای بدن بسیار مفید است و هم انرژی لازم را برای ورزش کردن به بدن می رساند.به خاطر بسپارید بعد از اینکه ورزشتان تمام شد، خوردن مواد کلاژن دار بهترین نوع تغذیه است و میتوانید به مقدار فراوان از آنها استفاده کنید تا هم بدن انرژی لازم را پیدا کند و هم بتواند به بازسازی سلول های بدن بپردازد.

خوردن فیبر قبل از انجام دادن ورزش و دویدن بسیار موثر خواهد بود. حتما میدانید که فیبرها به صورت آهسته تر هضم می شوند و با هضم شدنشان انرژی لازم برای انجام دادن ورزش را برای ورزشکار فراهم می کنند.میوه هایی که رنگ سبزی دارند، مانند؛ خیار، کرفس حاوی مقدار زیادی ویتامین C هستند که منبع خوبی برای دریافت کلاژن محسوب می شوند. حتما می دانید که کلاژن باعث رفع چین و چروک پوست و جوان ماندن یا حتی جوان سازی پوست میشود.

حتما با شنیدن نام کلاژن یاد پوستتان می افتید، چون مهم ترین ماده سازنده پوست است. کلاژن علاوه بر پوست میتواند در ساخت غضروف، عضلات، استخوان ها و تاندون ها بسیار مفید باشد و به بدن کمک کند.افرادی که قصد آنها از انجام دادن ورزش بر روی تردمیل لاغری و تناسب اندام است و به آن فکر می کنند، بهتر است بعد از اینکه تمرینشان تمام شد تا 1ساعت از خوردن مواد غذایی که حاوی قند، نشاسته و چربی است خودداری کنند.

همان طور که می دانید پروتئین ماده حیاتی برای بازسازی ماهیچه ها و عضلات به حساب می آید و فقط نباید پروتئین همراه با چربی بوده تا برای بدن ورزشکار مفید باشد.بدن بعد از انجام دادن فعالیت زیاد موادی که حاوی چربی و قند زیادی باشند را به سرعت جذب خواهد کرد و انجام دادن این کار بیشتر باعث چاقی خواهد شد و ورزش ما دیگر ارزش و سودی نخواهد داشت. بعد از انجام دادن ورزش در صورتی که خواستید چیزی بخورید، بهتر است از مواد پروتئینی استفاده کنید.

دویدن بر روی تردمیل دمای بدن ورزشکار را بالا میبرد و با بالا رفتن دمای بدن، ورزشکار ممکن است عرق زیادی بکند. بهتر است افرادی که بر روی تردمیل می دوند و ورزش سنگینی را انجام می دهند، بهتر است بطری آبی کنار دستشان قرار دهند و هر چند دقیقه یکبار از آن آب بنوشند.

تنفس و خوب نفس کشیدن در هنگام انجام دادن ورزش به خصوص هنگام دویدن بر روی دستگاه تردمیل بسیار مهم است. توجه داشته باشید که اگر خوب نفس نکشید و اکسیژن لازم به بدنتان و بافت ها نرسد، سوخت و ساز بدن به خوبی انجام نمی شود و به هدف خود نخواهید رسید.نرسیدن اکسیژن به بدن باعث ترشح اسید لاکتیک در بدن فرد نیز شده و ترشح این ماده در بدن باعث ایجاد کوفتگی و اسپاسم عضلات می شود و ورزشکار را دچار مشکل خواهد کرد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :