چند توصیه هنگام پیاده روی بر روی تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 29 آبان 1395 در ساعت 10 : 55 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

پیاده روی یک ورزش کاردیو (هوازی) ست که اغلب افراد به سادگی می توانند آن را دنبال کنند و هر فرد با توجه به قدرت بدنی و شرایط فیزیکی خود می تواند مدت و شدت آن را تعیین نماید و بدون مانع به انجام آن بپردازد. اما اشخاصی که قصد دارند با استفاده از تردمیل و پیاده روی بر روی آن به چربی سوزی و کاهش وزن دست یابند، باید برای این منظور مدت و شدت فعالیت خود را افزایش دهند.تا زودتر و به نتیجه دلخواه خود برسند.

در این مطلب می خواهیم روشهایی را برای شما بیان نماییم تا با بهره گیری از آنها بتوانید زمانی که با استفاده از تردمیل پیاده روی می کنید زودتر به کالری سوزی دست یابید.

تغییر دائمی سرعت

شما باید سعی کنید تا سرعت خود را در طول پیاده روی تغییر دهید به این ترتیب تمرین شما اثربخشی بیشتری دارد.اگر در تمام مدت پیاده روی با یک سرعت ثابت راه بروید میزان کالری مصرفی شما کمتر می شود.بنابراین به جای دنبال کردن یک سرعت ثابت، سه دقیقه با سرعت بالا و سه دقیقه آهسته پیاده روی کنید. بطوریکه در سرعت بالا به نفس نفس بیافتید و صحبت کردن برایتان مشکل شود و در زمانی که با سرعت پایین گام برمی دارید بدنتان ریکاوری شود.این شیوه را در طول تمرین ادامه دهید تا به 30 یا 45 دقیقه مدت تمرین خود برسید.

شما با بهره گیری از این شیوه هم موفق به کالری سوزی بیشتری می شوید و هم قدرت جسمی و آمادگی بدنی خود را افزایش می دهید بعلاوه بدنتان به یک شیوه تکراری تمرین وابسته نمی شود.

راه رفتن روی سطح نرم

بهتر است تا به جای پیاده روی بر روی سطوح سفت و محکم نظیر آسفالت یا موزائیک بر روی سطوح نرم تر پیاده روی کنید.راه رفتن بر روی سطح سفت سبب می شود تا فشار ناشی از دویدن یا پیاده روی به تمامی بر روی مفاصل شما وارد شود و به این ترتیب مفاصلتان به ویژه در ناحیه زانو دچار آسیب و فشار می گردد.

تردمیل به دلیل وجود ضربه گیر عکس العمل ناشی از دویدن را به میزان خوبی کم می کند بنابراین به مفاصل شما فشاری وارد نمی شود.به علاوه راه رفتن روی سطح نرم میزان کالری مصرفی را بیشتر می کند.

شرکت دادن عضلات بیشتر در پیاده روی

زمانی که با استفاده از تردمیل پیاده روی می کنید باید فعالیت خود را به گونه ای تنظیم نمایید تا علاوه بر پاها سایر اندام های خود را نیز در این حرکت ورزشی شرکت دهید.مثلاً همزمان با حرکت پاهای خود و متناسب با ریتم آن دست ها را هم حرکت دهید.به این روش علاوه بر پاهای شما دستها، قفسه سینه و بازوها درگیر فعالیت شده و موجب تقویت عضلات این ناحیه می گردد.

به علاوه افزایش فعالیت بدن و شرکت کردن اندام های بیشتر سبب بالا رفتن میزان کالری سوزی می شود.پس این حرکات را جزئی از عادات ورزشی خود کنید و همیشه آن را انجام دهید.

استفاده از موزیک تند ورزشی

مربیان و محققان ورزشی معتقدند کسانی که در هنگام انجام ورزش های ایروبیک از جمله پیاده روی و دویدن بر روی تردمیل به یک موزیک تند ورزشی گوش می کنند و متناسب با آن گام های خود را تنظیم می نمایند کالری سوزی بیشتری را تجربه می کنند و انگیزه ادامه دادن تمرینات ورزشی در این افراد بیش از سایرین می باشد.

بهره گیری از شیب دستگاه

انتخاب تمریناتی که در آن از شیب تردمیل استفاده می شود میزان فعالیت بدن را بالا می برد و به علاوه برخی از ماهیچه ها و عضلاتی که در پیاده روی معمولی درگیر فعالیت نمی شوند در تمرین شرکت می دهند بنابراین میزان کالری سوزی را بالا می برد.گاهگداری در طول تمرینات شیب تردمیل را بالا برده و سرعت خود را از کم تا متوسط تغییر دهید این روش سبب افزایش حجم چربی سوزی در بدن می شود بنابراین در زمان کوتاهتری موفق به کاهش وزن می شوید.

جدا از بحث کاهش وزن اضافه کردن شیب تردمیل به تمرینات آمادگی بدنی شما را به میزان خوبی افزایش میدهد و ماهیچه هایتان را تقویت می کند.

‌پیاده روی با حمل بار

افرادی که مایل هستند با استفاده از تردمیل تمرینات سخت تری انجام دهند، می توانید بوسیله کوله پشتی و قرار دادن وسایلی مانند کتاب و... درون آن به پیاده روی ادامه دهند. با این روش فرد به کالری سوزی بیشتری دست می یابد.

قابل ذکر است که حمل کردن وزنه یا نگاه داشتن وسایل سنگین وزن با دست در زمان پیاده روی به هیچ عنوان توصیه نگردد و احتمال عدم تعادل و بروز آسیب را افزایش می دهد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :