چربی سوزی با تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 29 آبان 1395 در ساعت 11 : 4 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تمرینات ورزشی موثر ضروری ترین بخش برنامه چربی سوزی و کاهش وزن هستند. ورزش هوازی در صورتی که به درستی و به موقع انجام بشود بر عملکرد سیستم قلبی-عروقی بدن تاثیر به سزایی دارد و تمرین موثری محسوب می شود.

تردمیل یک دستگاه ورزشی هوازی است و دویدن یا راه رفتن بر روی آن سبب تقویت عضلات و ماهیچه های بدن و چربی سوزی می شود. انجام تمرین با تردمیل همانند ورزش ایروبیک اکسیژن زیادی وارد بدن می کند که به سوخت و ساز بیشتر و کاهش وزن منجر می شود.

ورزش ایروبیک به فعالیتی گفته می شود که طی آن در مدت نسبتا طولانی، یک سری حرکات ریتمیک به صورت تکراری انجام می شود. با گوش دادن به موسیقی پر انرژی می توانید بر روی تردمیل به صورت ریتمیک گام بردارید و از فواید ورزش ایروبیک بهره ببرید.
با ورزش بر روی تردمیل می توان در یک ساعت بیش از 600 کالری سوزاند. راه رفتن بر روی این دستگاه سبب اصلاح عضلات پا و تقویت عضلات و ماهیچه های ران و باسن می شود. اغلب زنان در این نواحی بدن توده های چربی اضافه دارند.

اگر فقط یک ساعت در طول روز، ورزش هوازی را به طریقه درست و اصولی انجام بدهید؛ تاثیر آن را تا دوهفته بر بدن خود احساس خواهید کرد؛ همچنین دویدن بر روی این دستگاه، قلب و شش ها را نیز قوی کرده و با از بین بردن چربی احشایی و سبب کوچک شدن شکم می شود.

برای پیشگیری از کسالت و سر رفتن حوصله در هنگام ورزش با تردمیل تلوزیون تماشا کنید یا به موسیقی مورد علاقه خود گوش بدهید. با داشتن یک تردمیل خانگی در منزل می توانید همان طور که مواظب غذای روی اجاق هستید یا بچه ها را زیر نظر دارید و یا با سایر اعضای خانواده صحبت می کنید به ورزش بپردازید و از هر زمانی استفاده مفید بکنید.

حتی با راه رفتن آهسته بر روی این دستگاه می توانید 360 کالری در 1 ساعت از دست بدهید. بهتر است هنگام راه رفتن بر روی تردمیل شیب دستگاه 2 درصد باشد؛ با این روش پیاده روی در فضای بیرون شبیه سازی می شود. اگر همین ورزش ساده را هر روز به صورت منظم و مستمر ادامه بدهید پس از گذشت 3 ماه شکم و ران هایتان کوچک می شود. برای تنوع گاهی شیب دستگاه را افزایش بدهید تا ورزش تپه نوردی و راه رفتن سربالایی را نیز تجربه کنید.

اگر به طور منظم به انجام تمرینات ورزشی می پردازید و نتیجه نمی گیرید، می بایست برخی از اشتباهات را اصلاح نمایید؛

1- شدت تمرین میزان چربی را که در مقابل کربوهیدرات می سوزد تعیین خواهد کرد. با تمرینات شدیدتر ، کربوهیدرات بیشتری از دست می رود و با تمرین هوازی طولانی مدت، چربی سوزی بیستر می شود. یک سری از مواد غذایی مانند شکلات ترکیب چربی و کربوهیدرات را در خود دارند؛ اما کاهو فاقد چربی می باشد. بنابراین بر اساس تمرینی که انجام می دهید، مواد غذایی با سرعت های متفاوتی تجزیه می شوند و مواد کم ترکیب تر و کم چرب تر زودتر می سوزند.

2- میزان تعرق در هنگام ورزش بر روی تردمیل به یک سری عوامل خارجی بستگی دارد. تعرق افراد با یکدیگر متفاوت است. افراد سالم تر و متناسب ترمعمولا هنگام ورزش بیشتر عرق می ریزند؛ چون بدن آنان برای متعادل نگه داشتن دما کارآیی بهتری دارد. اما این یک قاعده کلی محسوب نمی شود و عرق ریختن زیاد نشانه کاهش وزن نمی باشد. بدن با تعرق آب از دست می دهد.

کسانی که زیاد عرق می ریزند، باید آب از دست رفته را با نوشیدن آب بیشتر، جبران کنند. وقتی بر روی تردمیل می دوید یا راه می روید، یک بطری آب در دسترس داشته باشید و هر گاه احساس تشنگی کردید، آب بخورید. این کار هم دمای بدن را متعادل نگه داشته و هم سبب می شود همراه با آب اکسیژن تازه به بافت برسد؛ این اکسیژن متابولیسم را افزایش داده و انرژی بیشتری آزاد می کند.

3- تردمیل های امروزی اغلب یک صفحه مانیتور دارند که کالری سوزانده شده، سرعت، مسافت طی شده، زمان و شیب دستگاه را به ورزشکار نشان می دهد. برای داشتن یک الگوی ورزشی صحیح و اصولی این اطلاعات بسیار مهم هستند.

تمرینات هوازی پس از 15 الی 20 دقیقه فرد را به مرحله چربی سوزی می رساند. ورزش هوازی به فعالیتی گفته می شود که در مدت نسبتا طولانی با شدت متوسط انجام می پذیرد. تلاش کنید در هر جلسه، مدت تمرین حدود 45 دقیقه باشد. برای 45 دقیقه تمرین به شکل های گوناگونی می توان برنامه ریزی کرد. مثلا در 3 قسمت 15 دقیقه ای ورزش کنید و در فواصل بین این زمان ها تمرینات دیگری مانند طناب زدن، دراز و نشست یا ورزش با چرخ مسگری انجام بدهید. اگر به جز تردمیل دستگاه های دیگری مانند دوچرخه ثابت یا اسکی فضایی دارید، می توانید برای تنوع تمرین به سراغ آن ها بروید؛ اصل تنوع تمرین و تمرینات با وقفه به افزایش چربی سوزی کمک می کند.

4- هرگز با شکم پر یا شکم گرسنه بر روی تردمیل ورزش نکنید. حداقل 2 ساعت قبل از شروع تمرین یک مقدار غذای سبک میل کنید. بهترین وضعیت در هنگام ورزش این است که نه گرسنه و نه سیر باشید.

ورزش اصولی و صحیح موجب می شود تا 24 ساعت پس از یک تمرین خوب کالری سوزی در بدن همچنان ادامه داشته باشد. 30 دقیقه قبل از تمرین ورزشی یک عدد میوه یا مقداری ماست بخورید. هرگاه رژیم خود را شکستید و کمی اضافه وزن پیدا کردید، نا امید نشوید. همیشه برای لاغر شدن فرصت دارید.

هرگز ورزش را ترک نکنید، این فعالیت مفید چه با کاهش وزن همراه باشد وچه نباشد، برای سلامتی روح وجسم ضروری است. هرگاه می دوید یا راه می روید، یک کار پر فایده برای بدن خود انجام داده اید. امروزه نیمی از مردم جهان به بیماری افسردگی مبتلا هستند و از اختلالات خواب رنج می برند، ورزش علاوه بر تناسب اندام فرد را از افسردگی می رهاند، باعث جوانی و شادابی پوست شده و از ما در برابر بسیاری از بیماری ها محافظت می کند.

5 روز در هفته و در هرجلسه بیش از 30 دقیقه بر روی تردمیل بدوید و راه بروید، پس از سه ماه تاثیرات آن بر بدن خود مشاهده خواهید کرد. بر روی این دستگاه کاربر با افزایش 3 عنصر زمان، سرعت و شیب می تواند شدت تمرین را بیشتر بکند. شدت تمرین به آمادگی جسمان فرد بستگی دارد. ورزش بیشتر آمادگی جسمانی را بالا می برد. هر چه جلوتر می روید می بایست شدت تمرینات را بیشتر کنید تا چربی سوز ادامه داشته باشد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :