چرا تردمیل تولید و عرضه شد؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 29 آبان 1395 در ساعت 11 : 22 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

با ماشینی شدن زندگی مردم بی تحرکی و چاقی در بین افراد جامعه شایع شد؛ به همین دلیل مخترعین و سازندگان تجهیزات ورزشی کوشیدند وسایلی طراحی کنند که همه مردم بتوانند در فضاهای کوچک منزل یا باشگاه به ورزش بپردازند. تمرینات ورزشی علاوه بر قدرتمند کردن فرد در امور روزمره و ایجاد تناسب اندام، باعث می شود اعتماد به نفس بیشتری داشته باشد و بهتر بتواند فشارها و استرس های روانی زندگی را تحمل کند.

تردمیل یک دستگاه ورزش هوازی است که در هنگام تمرین با آن اکسیژن زیادی وارد بدن می شود. علاوه بر این دویدن بر روی این دستگاه بدن را چابک می کند و فرد سرعت پاسخ گویی بیشتری نسبت به محرک ها پیدا خواهد کرد؛ ضمنا به مفاصل و عضلات استحکام بیشتری می بخشد. تمرینات ورزشی کارآیی انسان را بالاتر می برند، چون با تکرار و استمرار این تمرینات آمادگی جسمانی فرد افزایش پیدا می کند.

متاسفانه انسان امروز به دلیل مشاغل کم تحرک، کمبود وقت و در دسترس نبودن فضای مناسب و امن فرصت پیدا نمی کند برای ورزش از محیط زندگی خود خارج بشود؛ به همین خاطر دستگاه های ورزش وارد بازار شدند و مورد استقبال قرار گرفتند. افرادی که روزانه ورزش می کنند طول عمری بیشتر خواهند داشت و کم تر ممکن است دچار بیماری های قلب- عروقی بشوند.

هرچه حرکات مفاصل در حین ورزش بیشتر باشد، انعطاف پذیری بدن بیشتر می شود. معمولا با بالا رفتن سن انعطاف پذیری بدن کاهش می یابد. انجام تمرینات ورزشی بین چربی و ماهیچه ها تعادل ایجا می کند و حجم توده عضلانی را افزایش می دهد؛ جالب است بدانید هر چه حجم عضلات بدن بیشتر باشد، سوخت و ساز نیز افزایش پیدا می کند و در واقع وجود بافت عضلانی باعث متناسب شدن اندام وکاهش وزن اضافه خواهد شد.

ورزش هوازی بر روی تردمیل ، مانند ورزش ایروبیک است و اکسیژن رسانی را زیاد می کند؛ در نتیجه قند و چربی های اضافه تبدیل به انرژی می شوند. دویدن بر روی تردمیل مقاومت بدن را در برابر بیماری های عفونی و میکروبی بیشتر می کند و درواقع ایمنی بدن بالا می رود.

وقتی بیش از 30 دقیقه بر روی این دستگاه کار کنید هورمون اندروفین از مغز آزاد می شود. این ماده مسکن طبیعی است که سبب شادابی و سر زندگی می شود؛ به این ترتیب می توانیم بگوییم ورزش ضد افسردگی است. کار با تردمیل وضعیت گوارش را بهبود می بخشد و ازیبوست پیشگیری می نماید. همچنین ورزش با این دستگاه موجب کنترل دیابت می شود. خانم هایی که قاعدگی نامنظمی دارند با ورزش و تنظیم هورمون های بدنشان می توانند به رفع مشکل خود بپردازند. افرادی که روزانه برای انجام تمرینات ورزشی وقت می گذارند، رضایت بیشتری از شکل بدن خود دارند و همین مسئله باعث می شود به ادامه این راه تشویق شوند.

تحقیقات نشان داده کسانی که در محیط خانه و به دور از هیاهو و آلودگی هوا به ورزش می پردازند کمتر دچار ریزش مو خواهند شد. ورزش دویدن، تنش های روزمره را کم می کند و سلولهای مغزی را افزایش می دهد که منجر به ارتباطات مغزی بیشتر می شود.
افرادی که از جوانی ورزش را شروع کرده اند، احتمال دچار شدن به آیزایمر و پوکی استخوان در دوران پیریشان کاهش می یابد. ورزش نه تنها بنیه بدنی انسان را بهتر می کند بلکه عملکرد مغز را نیز بهبود می بخشد.

گاهی دیده می شود، بعضی از افراد به دلیل اضافه وزن و نارضایتی از اندام خود، کمتر در اجتماع ظاهر می شوند؛ انسان موجودی اجتماعی است و انزوا طلبی با ذات او مقایرت دارد. به این گونه افراد توصیه می کنیم با خرید یک دستگاه هوازی مانند تردمیل، ورزش را در محیط خانه شروع کنند و همراه با یک رژیم غذایی سبک پیش بروند. طی مدت 3 ماه تاثیرات چشمگیری در بدن خود مشاهده خواهند کرد و اعتماد به نفس شان افزایش می یابد و می توانند وارد محیط های اجتماعی بشوند.

اگر ورزش را جزیی از برنامه های روزانه قرار بدهید و هرگز از آن دست نکشید دیگر آثاری از چاقی در بدن خود نخواهید دید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :