چرا باید تردمیل خانگی داشته باشیم

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 29 آبان 1395 در ساعت 9 : 56 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

عده ای به این دلیل تردمیل خانگی می خرند که قصد دارند با وجود این دستگاه ورزش همیشه در دسترس آن ها قرار بگیرد و در هر لحظه که فرصت پیدا کردند به انجام تمرینات ورزشی مورد نظر خود بپردازند.

اگر تردمیل خانگی داشته باشید، دیگر ناچار نخواهید بود برای رفتن به باشگاه یا یک فضای مناسب وقت خودتان را در ترافیک خیابان ها هدر دهید یا با حوادث ناگهانی محیط خارج مواجه شوید. با داشتن تردمیل اعضای خانوادتان می توانند در کنار هم و به دور از هرگونه هیاهوی بیرون در فضای امن منزل ورزش نمایند.

هنگامی که در منزل ورزش می کنید می توانید هم زمان با انجام تمرینات، سریال مورد علاقه خودتان را تماشا کنید، با سایر اعضای خانواده حرف بزنید، حواستان بر روی آشپزی کردن نیز باشد، کارهای شخصی خودتان را انجام بدهید، ایمیل های خود را چک کنید، دانلود انجام بدهید و ....

تردمیل های امروزی بسیار پیشرفته و مدرن هستند و غالبا در حافظه خودش برنامه های متنوعی را ذخیره دارند که با استفاده از این برنامه ها می توانند بدون حضور مربی تمرینات اصولی و برنامه ریزی شده انجام دهند.

کنترل نمودن ضربان قلب در حین ورزش بسیار مهم است و بر روی دستگاه های ورزشی همانند تردمیل ، دوچرخه ثابت ،اسکی فضایی و ... امکان پذیر می باشد و می توانید با مدیریت کردن بر روی آن به شکل علمی و موثر ورزش کنید. شدت تمارین می جسمانی شخص متناسب باشد، چنانچه این طور نباشد به سیستم قلبی- عروقی و مفاصل، فشار وارد می کند که این مسئله خطرناک خواهد بود .

تسمه تردمیل نرم و انعطاف پذیر است و باعث می شود در هنگام ورزش به عضلات و مفاصل کاربر آسیب وارد نشود. همچنین برخی از تردمیل ها دارای ضربه گیر های مختلفی هستند. ضربه گیر کف از ایجاد سرو صدا و همچنین مزاحمت برای دیگران جلوگیری کرده و ضربه گیر SDS محافظ عضلات و مفاصل ورزشکار می باشد. دویدن روی تسمه تردمیل به مراتب از دویدن روی سطح سخت و آسفالت و موزاییک ایمن تر می باشد.

سریع راه رفتن و دویدن ، یک راه حل متناسب برای تناسب اندام و کاهش وزن است. در حال حاضر 60 درصد مردم جهان به خرید تردمیل خانگی فکر می کنند و این آمار رو به افزایش نیز می باشد. ورزش راهی به سوی سلامتی، شادابی و تغییر نوع زندگی است. با داشتن تردمیل خانگی می توان به شکل منظم و مستمر به انجام این فعالیت مفید بپردازید وعلاوه بر بهبود وضعیت سیستم قلبی- عروقی و تنفسی به زیبایی ظاهری برسید. این دستگاه در توانبخشی به کار می آید و به رفع بیماری هایی همچون دیابت، آرتروز خفیف، افسرگی و ضعف مفاصل کمک می کند.

چنانچه میل به خرید تردمیل خانگی دارید باید، به برند،قیمت ، کشور سازنده، خدمات پس از فروش، جنس دستگاه و قدرت موتور، اطلاعات مانیتور و محدوده وزن قابل تحمل دستگاه، دقت نمایید. مدل های تردمیل خانگی عموما فشرده تر، زیباتر و کوچک تر و از انواع تردمیل باشگاهی هستند. بعضی از تردمیل ها قابلیت تاشوندگی دارند و در زمانی که از آن ها استفاده نمی کنیم، می توانیم آن را جمع کرده تا فضای منزل را اشغال نکند.

مطالب و اطلاعاتی که صفحه نمایشگر تردمیل در اختیار فرد قرار می دهد، مانند زمان استفاده از تردمیل ، سرعت، کالری مصرف شده، مسافت طی شده و ضربان قلب بسیار ارزشمند بوده و جهت طراحی کردن یک نوع الگوی متناسب ورزشی مفید می باشد. فرد با ثبت کردن این اطلاعات می تواند پیشرفت خودش را بررسی نماید.

افزایش یافتن 3 فاکتور سرعت، زمان و شیب بر روی تردمیل به کاربر امکان بالا بردن سطح تمرین را می دهد. نحوه قرار گرفتن و گام بر داشتن بر روی این دستگاه بسیار اهمیت دارد؛

- روی تردمیل گردن خود را به حالت عادی نگه دارید؛ سرتان را نه پایین بیاندازید و نه زیاد بالا نگه دارید . خوب است به نقطه مقابلتان چشم بدوزید.

- دست هایتان را به حالت 90 درجه نگه داشته، نرم آن را مشت کنید و هماهنگ با حرکات پا به جلو وعقب ببرید . حرکت می بایست از ناحیه کتف باشد.

- شکمتان را به داخل کشیده و کاری به عضلات باسنتان نداشته باشید، آن ها کار خود را انجام می دهند.

- اندازه گام هایتان طبیعی و متوسط باشد. سعی کنید قدم های خیلی بلند و خیلی کوتاه برندارید .

- به تنفس خود دقت نمایید . تنفستان باید منظم و عمیق باشد. هیچگاه سرعتتان را آنقدر زیاد نکنید که از نفس بیفتید و حتی نتوانید صحبت نمایید.

- وقتی بر روی زمین می دوید، بدنتان سرعتش را کنترل می کند و هروقت خسته می شوید ناخودآگاه سرعت آن کاسته خواهد شد؛ ولی روی تردمیل باید شخص به شکل هوشیارانه عمل نماید و در مواقع لزوم سرعتش را کاهش دهد. همیشه به بدن خودتان گوش بدهید، بدن هر فردی بهترین راهنمای اوست. چنانچه احساس سرگیجه کردید یا چشم تان سیاهی رفت، اول سرعت دستگاه را کاهش داده، بعد آن را متوقف نمایید و از دستگاه پایین بیایید. دراز بکشید و پاها را بالا ببرید تا خون به مغز برسد.

- 30 دقیقه پیش از شروع ورزش و در زمان انجام آن آب بنوشید. با این عمل دمای بدن متعادل باقی می ماند و سوخت و ساز افزایش پیدا می کند.

- همواره کفش مناسب برای ورزش بر روی تردمیل بپوشید.

- حداقل 2 ساعت پیش از شروغ برای ورزش غذای سبک میل کنید و تا 1 ساعت بعد از آن غذاهای پر کالری و چرب هرگز نخورید. خوب است سبزیجات و میوه تازه میل کنید. سبزیجاتی که به رنگ سبز تیره هستند حاوی کلاژن می باشند که این پروتئین گیاهی به ترمیم مفاصل و غضروف ها کمک می کند و برای پوست مفید است.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :