پشت میز نشین ها برای لاغر شدن به این نکات توجه کنید!

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 26 ارديبهشت 1397 در ساعت 13 : 23 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

برای انجام کارهای امروزی اغلب باید ساعت ها پشت میز بنشینیم و گاهی حتی فرصتی هم پیدا نمی کنیم کمی راه برویم یا فعالیتی داشته باشیم. این پشت میزنشینی ها سبب بسیاری از بیماری ها و به خصوص چاقی ما خواهد شد. می دانید که چاقی نیز مادر تمام بیماری هاست و کم کم با داشتن اضافه وزن می توانید شاهد بیماری های قلبی، کلیوی، استرس، بیماری های مفصلی و ... باشید که ابتلا به این بیماری ها نیز فرصتی برای شما باقی نمی گذارد تا از زندگی تان لذت ببرید.

اگر شما نیز مجبورید ساعت ها پشت میز بنشینید و نمی توانید آنطور که باید فعالیت داشته باشید بهتر است به چند توصیه مفید که در ادامه به ان اشاره خواهیم کرد عمل کنید تا شاهد نتایج خوبی در زندگیی تان باشید.

وضعیت درست بدن را حفظ کنید

از اول صبح باید تلاش کنید تا بدنتان را در موقعیتی قرار دهید تا کمتر دچار استرس و خستگی شود. در حالت نشسته یا حتی ایستاده، به چگونگی حالت بدن توجه کنید تا با دچار شدن به استرس های کاذب و خستگی زود هنگام اشتهای شما تحریک نشود و پرخوری اضافی نداشته باشید.

علاوه بر اینکه شما باید با گرسنگی کاذب دست و پنجه نرم کنید، زمانی که این رویه برای مدت زمان طولانی ادامه داشته باشد بدن نیز دچار دردهای مفصلی و استخوانی نیز خواهد شد و حتی نمی توانید برای مدت زمان کوتاهی ورزش کنید یا پیاده روی ساده ای انجام دهید.

برای نشستن زیاد به صندلی و نحوه نشستن تان توجه زیادی کنید تا کفی مناسب و استانداری داشته باشد و حتما تکیه گاهی بری تکیه دادن داشته باشید تا بتوانید کمر و ستون فقرات خود را در وضعیت مناسب و البته درستی قرار دهید.

اگر تمام روز با کامپیوتر کار می کنید توجه داشته باشید که مچ و ساعد دست تان از اعضای بدن شما هستند که بیشتر مورد آسیب قرار می گیرند و بهتر است برای حفظ سلامتی آنها مچ و ساعد در زمان کارتان در یک راستا قرار داشته باشند.

سر و گردن تان را نیز در یک راستا و رو به کامپیوتر قرار دهید تا از دردهای این نواحی پیشگیری کرده باشید. برای ورزش دادن به گردن هر لحظه یک بار آن را به اطراف بچرخانید و آنها را نرمش دهید.

بازوها و شانه ها و گردن در زمان کار با کامپیوتر در مدت زمان کاری تان باید در حالت راحتی قرار داشته باشند تا دیرتر احساس خستگی کنند و شما بتوانید روی اعصاب و استرس بدن تان تسلط داشته باشید.

حتما شما هم افرادی که دیده اید که قادر نیستند در زمان خستگی یا عصبانیت بر خوردن خود تسلط داشته باشند و شما باید از به وجود آمدن این موقعیت ها جلوگیری کنید.

حتما در بین ساعت کاری خود چند دقیقه یک بار بلند شوید و قدمی بزنید و دوباره مشغول به کار شوید تا عصب های پاها و حتی کمرتان دچار مشکلی نشوند.

خوراکی های رنگارنگ را در مقابل تان نچینید

زمانی که خوراکی های رنگارنگ و پرکالری را روی میزی که کار می کنید بچینید ناخودآگاه وسوسه خواهید شد و اشتهای بیشتری به غذا خوردن پیدا خواهید کرد. دیدن خوراکی های مورد علاقه و خوشمزه بدتر حتی اگر گرسنه هم نباشید شما را به خوردن ترغیب خواهند کرد و شروع به خورده خوری می کنید.

به جای چیپس، پفک و خوراکی های مضر سعی کنید از میوه، آجیل، بیسکویت های ساده استفاده کنید تا هم جلوی اشتهای تان را بگیرد و هم میان وعده سالمی خورده باشید.

در زمان رفتن به سرکار یا حداقل زمان برگشت را به پیاده روی اختصاص دهید تا حداقل چند قدمی راه بروید و بدن را مجبور به فعالیت نمایید.

اگر زمان داشته باشید تا به باشگاه بروید که چه بهتر، اگر هم زمان زیادی برای شما باقی نمی ماند تا ورزش کنید، بهتر است برای خانه دستگاه هوازی مناسب و البته مود علاقه تان را تهیه نمایید. تردمیل دستگاهی هوازی است که برای شما پیاده روی را به راحتی شبیه سازی می کند و می توانید بدون بیرون رفتن از خانه در هر ساعتی پیاده روی انجام دهید و بدن را به فعالیت وادار کنید.

برای حفظ سلامتی خود باید تنبلی را کنار بگذارید و از کوچکترین فرصت ها برای فعالیت و ورزش خود استفاده کنید تا علاوه بر جسم تان روح تان نیز تحت تاثیر قرار بگیرد و احساس شادابی در بدن شما مشاهده شود.

وعده‌های غذایی را حذف نکنید

افراد شاغل گاهی به دلیل آنکه سرشان بیش از حد شلوغ است نمی توانند سر ساعت غذا میل کنند و حتی وعده غذایی را حذف می کنند و فرصتی برای رسیدگی به سلامتی خود ندارند. این کار بدترین کاری است که می توانید در حق خود انجام دهید. بدن نباید مدت زمان طولانی بدون سوخت بماند، زیرا این کار مستقیما بر روی سطح هورمون‌ها و بخصوص سطح انسولین تاثیر می گذارد. زمانی که شما بعد از ساعت ها گرسنگی به فکر غذا خوردن می افتید دیگر تسلط کافی را نخواهید داشت و بیش از اندازه می خورید یا غذاهای ناسالم که سبب چاقی شما خواهند شد را انتخاب کرده و میل خواهید کرد.

تحرک‌ داشته باشید

همان طور که پیش تر گفته شد طوری برنامه ریزی کنید که برای نیم ساعت هم که شده تحرک و فعالتی داشته باشید. جالب است بدانید با نیم ساعت ورزش می توانید 150 کالری بسوزانید و کمکی باشید برای رسیدن به تناسب اندام و لاغری خود.

غذاهای ساده و سالم بخورید

همین که غذاهای کم چرب و ساده برای خوردن انتخاب کنید یا سبزیجات را بیشتر در بشقاب های خود جای دهید به کمتر رسیدن میزان کالری به بدنتان کمک خواهید کرد و می توانید با این روش به چربی سوزی و لاغری بدن تان کمک کنید. آماده کردن غذاهای سالم وقت چندانی از شما نمی گیرد و برای شما مزایای زیادی خواهد داشت.

به جای نشستن فعالیت خود را بیشتر کنید

تحقیقات ثابت کرده است که نشستن زیاد برای بدن اصلا خوب نیست و باید برای این مشکل نیز فکری کنید. نشستن زیاد حتی می تواند بر روی قلب، مغز نیز تاثیرات منفی داشته باشد. سعی کنید از فرصت ها برای قدم زدن یا حداقل ایستادن استفاده کنید، زیرا ایستادن کمک می کند بدن شما کالری بیشتری بسوزاند و اگر شاهد کاهش وزن زیادی نیز نباشید با این کار وزن شما حداقل ثابت خواهد ماند.

خوب بخوابید

شب بیدار ماندن یا صبح خیلی زود بیدار شدن شاید به شما کمک کند به کارها یعقب افتاده خود رسیدگی کنید اما برای بدن مشکلات زیادی را به وجود خواهد آورد به اندازه‌ی کافی بخوابید تا بدن‌تان بتواند عملکرد درستی داشته باشد و بعد از این کار سعی کنید ورزش را نیز در بین کارهای خود بگنجانید تا برای سلامتی آن قدم درستی برداشته باشید.

چای مناسب بنوشید

اگر عادت دارید در فواصل زمانی مشخصی چای بنوشید بهتر است به جای خوردن چای سیاه از چای های گیاهی مناسبی مانند: چای سبز، بابونه و ... استفاده کنید. این چای های مفید گیاهی علاوه بر خاصیت ضدالتهابی قادرند اختلالات گوارشی و معده را تا حد بسیار زیادی کم کنند و در ضمن برای از بین بردن چربی های اضافی بدن تان و رسیدن به لاغریموثر باشند.

بعد از خوردن شام نخوابید

ساعت شام خوردن تان را طوری تنظیم کنید که مجبور نباشید بلافاصله بعد از غذا خوردن بخوابید. بهتر است بدانید با خوابیدن بلافاصله بعد از غذا خوردن بدن را برای چاق شدن و اضافه وزن آماده خواهید کرد. به شما توصیه می کنیم شام را سر شب سبک میل کنید تا با زمان خوابیدن شما فاصله داشته باشد و بتوانید با برنامه دقیق از شر چربی های اضافی تان خلاص شوید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :