ویژگی های تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 29 آبان 1395 در ساعت 11 : 14 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

انتخاب تردمیل هم همانند انتخاب هر وسیله ورزشی دیگر مهم می باشد و شما باید دستگاهی انتخاب کنید که با شرایط فیزیکی بدنتان متناسب باشد و اهداف ورزشی شما را تامین کند.در زیر تعدادی از ویژگی های اصلی تردمیل را که باید در هنگام خرید دستگاه به آن توجه کنید با شرح مختصری از آنها برای شما بیان می کنیم تا بتوانید در این زمینه به انتخاب بهتری دست یابید.

قدرت و سایر ویژگی های موتور تردمیل

اگر شما تردمیل را برای کاربرد خانگی انتخاب می کنید باید به قدرت موتور آن توجه داشته باشید.قدرت موتور تردمیل های خانگی حداقل 1.25 و حداکثر 4 اسب بخار است.البته موتورهای دارای قدرت 1.25 تا 1.5 اسب بخار اغلب ضعیف هستند و برای کاربردهای خاص قدرت لازم را ندارند. اما استفاده از آنها برای افرادی که وزن کمی دارند و قصد استفاده از کاربردهای خاص تردمیل را ندارند مناسب می باشد.تردمیلهایی که دارای 1.75 تا 2 اسب بخار قدرت هستند برای افرادی که به شکل سبک می دوند و وزن متوسطی دارند مناسب می باشد.استفاده از تردمیل های با قدرت بالاتر از دو اسب بخار برای دوندگان حرفه ای و افراد سنگین وزن با داشتن وزن بالای 100 کیلوگرم مناسب است.قابل ذکر است که کیفیت موتور تردمیل بر میزان سرو صدای ایجاد شده توسط آن نیز تاثیر دارد. بنابراین اگر در جایی که می خواهید از تردمیل استفاده کنید دوست ندارید سر و صدای زیادی ایجاد شود از تردمیل های کم صداتر استفاده کنید.

تسمه تردمیل

ابعاد تسمه تردمیل برای استفاده کاربردی از آن بسیار موثر است زیرا در صورت نداشتن طول و عرض کافی برای کاربر تمرین با آن مشکل است.بیشتر تردمیل ها دارای تسمه ای به طول 100تا 150 سانتی متر و عرض 40 تا 50 سانتی متر هستند.انتخاب تردمیل های با طول بالاتر برای استفاده افرادی که قد بلند هستند و یا از تردمیل برای دویدن با گام های بلندتر استفاده می کنند مهم می باشد تا فضای مناسب برای تمرینات آنها را ایجاد کند. این افراد باید تردمیلی با طول حداقل 140 سانتی متر را انتخاب نمایند.عرض تردمیل هم برای افراد چاق بسیار اهمیت دارد به گونه ای که جا برای تمرین آنها باز باشد و در فضای تردمیل احساس راحتی نمایند.

سرعت دستگاه

برای اغلب افرادی که از تردمیل استفاده می کنند خرید دستگاهی با سرعت 10 کیلومتر در ساعت کفایت میکند. زیرا بیشتر مردم با سرعت بیش از این میزان فعالیت نمی کنند.اما برای ورزشکاران یا دوندگان حرفه ای و همچنین کسانی که عادت به ورزش با سرعت زیاد را دارند بهتر است که از تردمیل های با محدوده سرعتی بالا تر استفاده نمایند تا نیازهای ورزشی آنها را برآورده کند.تردمیل های خانگی وجود دارد که دارای حداکثر سرعت 20 کیلومتر در ساعت هستند.پس تنوع انتخاب در این زمینه هم زیاد است و هر فرد می تواند با در نظر گرفتن نیاز خود تردمیل مناسب را انتخاب نماید.

شیب

امروزه بیشتر تردمیل ها با قابلیت تنظیم شیب طراحی می شوند و معمولاً تنظیم شیب آنها بین 10 تا 20 درجه می باشد.استفاده از شیب تردمیل به کاربر امکان می دهد تا در تمرینات خود تنوع بیشتری ایجاد کند و با ایجاد چالش و انجام تمرینات سخت تر میزان کالری سوزی را افزایش دهد و در تقویت ماهیچه ها و عضلات خود موفق تر باشد.تردمیل های دارای شیب برقی دو موتوره هستند که موتور کوچک و فرعی آن مربوط به تنظیم شیب دستگاه است. بعضی از انواع تردمیل های پیشرفته تر علاوه بر شیب سربالایی دارای شیب منفی (سراشیبی) نیز هستند که برای اشخاصی که دوست دارند وضعیت پایین آمدن از کوه و تپه را نیز شبیه سازی کنند مفید می باشد، البته این تردمیل ها اغلب قیمت بالایی نیز دارند.

امکان ضربه گیری تردمیل

وجود ضربه گیر در تردمیل علاوه بر راحتی و انعطاف پذیری دستگاه سبب می شود تا فشار و آسیب به مفاصل کاربر در زمان انجام تمرین های سخت از جمله دویدن وارد نشود.در واقع وجود ضربه گیر در تردمیل سبب می شود تا فشاری که در اثر دویدن و پیاده روی ایجاد میشود، تا حد زیادی بین 15 تا 40 درصد کاهش یابد . امکان تنظیم ضربه گیر در بیشتر تردمیلها وجود دارد، بنابراین قابلیت ضربه گیری بسته به شرایط تمرین و سلیقه هر فرد قابل تنظیم می باشد.

مقاومت تسمه تردمیل

بعضی از انواع تردمیلها تسمه های 2 تا 4 لایه دارند، هرچه تعداد لایه ها در تسمه تردمیل بیشتر باشد مقاومت دستگاه بالاتر است و سر و صدای آن کمتر میشود. بعلاوه هرچقدر غلطک های استفاده شده در تردمیل پهنای بیشتری داشته باشند، کیفیت و عمر تسمه آن بهتر و طولانی تر است.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :