ورزش هوازی شما کدام است؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 11 تير 1396 در ساعت 13 : 56 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

مطلوب ترین مدل تمرین هوازی برای هر فرد تفاوت دارد. مزایا و تاثیرات تمرین و ورزش هوازی به روی قلب تقریبا با هم شبیه هستند. کاربر می بایست برای خودش همانند یک فیزیولوژیست ورزشی باشد و نوع ورزشی را انتخاب کند که با بدن و توانایی های او متناسب باشد.برنامه ریزی تمرین های هوازی هدف دار دارای 4 بخش است :

√ بهره و بکار گرفتن عضله ها به صورت متوالی
√ می بایست هدف های قلبی و عروقی که فیژیولوژیست برای شما تجویز می کند را شامل شود.
√ می بایست به صورتی باشد که وقتی آن را به صورت متوالی انجام می دهید از آن لذت ببرید.
√ باید بتوانید آن را به مدت 30 تا 60 دقیقه، و 3 تا 5 روز در هفته انجام بدهید.

مدل ورزشی که کاربر انتخاب می کند یک روش شخصی است، اما کاربران باید در زمان انتخاب، برخی از عامل هایی چون کم کردن خطر آسیب دیدگی و یا عوارض آن را در نظر بگیرند.همواره با دکتر خود پیش از آغاز هر برنامه ورزشی تازه صحبت کنید. مدل تمرینی که شما انتخاب می کنید می بایست ارزش آن را داشته باشد که بتوانید در طی بلند مدت آن را ادامه بدهید. باید به صورتی باشد که در حال اجرای آن قدرت حرف زدن داشته باشید؛این امتحان "صحبت کردن" قانونی کلی است که به کاربران امکان می دهد بدانند شدت یک تمرین ورزشی برایشان مناسب هست یا خیر.

اجازه بدهید به چند ورزش وزین هوازی نگاهی بندازیم. آن زمان می توانید مطلوب ترین گزینه را بر پایه قدرت و وضعیت خود انتخاب نمائید.راه رفتن یکی از راحت ترین و در دسترس ترین تمرین های هوازی می باشد. تشدید آن به زمینه متناسب بودن بدن کاربران بستگی دارد. برای پیاده روی به غیر از کفش به هیچ تجهیزات ویژه ای نیاز نیست.افراد در هر شرایط و جایی که باشند می توانند آن را انجام بدهند، چه در داخل خانه باشند چه در خارج از منزل. اگر تا به حال ورزش دیگری انجام نداده اید راه رفتن انتخاب خوبی برای آغاز برنامه ورزشی می باشد.

دوچرخه سواری مدل دیگری از تمرین هوازی است؛ این ورزش را هم مثل پیاده روی می توان هم در داخل منزل و هم بیرون از منزل انجام داد. دوچرخه سواری برای افرادی که دچار مشکلات ارتوپدی و یا ورم مفاصل شده اند ایده آل می باشد؛ اما بهتر است آن را با دوچرخه ثابت انجام بدهند.یک برنامه که ترکیبی از راه رفتن و دوچرخه سواری باشد، مزایای قلبی و عروقی فراوانی دارد. دوچرخه سواری یک انتخاب خوب برای کسانی است که بیش از 20 کیلوگرم اضافه وزن دارند.

یکی از محدودیت های دوچرخه سواری در خارج از خانه این است که آب و هوا ممکن است بر روی فعالیت شما تاثیر بگذارد و آن را محدود کند.این مدل از ماشین آلات می توانند یک ورزش هوازی خوب را ارائه بدهند. تمرین با دستگاه های هوازی از پایین ترین سطح برای افراد مبتدی شروع شده و افراد حرفه ای نیز می توانند با این وسایل تمرینات سطح بالایی انجام بدهند. کسانی که سطح آمادگی جسمانی مناسبی ندارند باید تمرینات ملایم تری انجام بدهند؛ برای اینکه کاربرد هر یک از دستگاه های هوازی مانند تردمیل ، دوچرخه ثابت، اسکی فضایی و ... را بدانید بهتر است قبل از خرید آن ها را در فروشگاه یا باشگاه های تناسب اندام آزمایش کنید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :