نکاتی در مورد دویدن بر روی تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 14 مهر 1395 در ساعت 20 : 13 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

دویدن بر روی تردمیل دقیقا شبیه دویدن بر روی زمین نیست. هنگامی که شما روی زمین می دوید، این بدن شما است که به صورت خودکار سرعت را تنظیم می کند. یعنی وقتی به بدن فشار می آید، شما احساس خستگی می کنید و سرعتتان به طور خود به خود کم می شود. اما بر روی تردمیل، شما دارید بر روی یک ماشین می دوید و کنترل سرعت می بایست به شکل آگاهانه و به وسیله شما انجام بشود. ولیکن در عوض تردمیل به شما امکاناتی را می دهد که در هنگام دویدن بر روی زمین چنین امکاناتی را نخواهید داشت.

اغلب تردمیل های امروزی مجهز به یک نمایشگر دیجیتال می باشند که سرعت، زمان، کالری مصرف شده، مسافت طی شده، درجه شیب و ضربان قلب کاربر را نشان می دهند و ورزشکار می تواند توسط این اطلاعات مفید برای خود یک الگوی ورزشی کارآمد طراحی کند.

- کسانی که بر روی تردمیل می دوند باید مراقب رطوبت و تنظیم دمای بدن باشند. برای این منظور می بایست کمی قبل از شروع تمرین و در حین انجام آن مرتب آب بخورند تا بدنشان هیدراته بافی بماند و دچار افت فشار خون یا شوک گرمایی نشوند . در هنگام ورزش با تردمیل خانگی در منزل سعی کنید دمای اتاق کمی خنک باشد و برای وارد شدن اکسیژن تازه به داخل فضا، در یا پنجره ای را باز بگذارید.

- قبل از شروع تمرین کفش، جوراب و لباس مناسب ورزشی بپوشید. در غیر این صورت مفاصل و عضلات شما اسیب می بینند.

- همیشه شروع و پایان تمرینات خود را به آهستگی انجام بدهید.

- همواره سعی کنید گیره ایمنی تردمیل به شما متصل باشد.

- اگر در هنگام دویدن احساس سرگیجه و سیاهی رفتن چشم کردید، تمرین را متوقف کنید.

- در شروع WARM UP و پس از پایان تمرین Cool Down انجام بدهید؛ یعنی بدن خود را گرم و سرد نمایید.

- وقتی تعادل خود را بر روی تردمیل به دست آوردید دسته های آن را رها کنید و دست ها را مانند وقتی که بر روی زمین می دید در دو طرف بدن نگهدارید و به عقب و جلو ببرید.

- مواظب باشید استرس ناشی از دویدن بر روی این دستگاه موجب نشود قدم ها را تندتر و یا بلندتر بردارید. اندازه گام هایتان طبیعی باشد، درست مانند زمانی که روی زمین می دوید و یا راه می روید.

- در هنگام فرود پا، پنجه ی پا را روی زمین نگذارید، بلکه روی سینه کف پا فرود بیایید.

- تسمه تردمیل به عقب می رود و اگر درست و به موقع حرکت نکنید این حرکت، پای شما را نیز به عقب می راند که ممکن است موجب کشیدگی نامناسب و آسیب به تاندون ها و زردپی ها بشود. برای پیشگیری از ایجاد این نیروی مخالف مرکز ثقل بدنتان را پیدا کنید و اجازه ندهید پاها خیلی از بدنتان جلوتر بیاید.

- هیچ گاه به طور ناگهانی از دستگاه تردمیل که هنوز در حال حرکت است پایین نیایید.

- از دویدن طولانی مدت بر روی شیب بیش از 5 درصد خودداری کنید. شیب زیاد فشاری مضاعف بر روی کمر و زانو ها ایجاد می کند. هرگاه برای تنوع شیب دستگاه را زیاد کردید فقط روی آن راه بروید. سرعت دستگاه باید با توانایی شما متناسب باشد، اگر در حین ورزش احساس خستگی زیاد یا کشیدگی در عضلات کردید بدانید سرعت اشتباه است.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :