نکاتی برای چربی سوزی بیشتر بر روی تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 14 مهر 1395 در ساعت 20 : 11 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

برای چربی سوزی بیشتر بر روی تردمیل می بایست یک سری نکات را رعایت کنید. انجام این نکات کار سختی نسیت اما تاثیرات بسیار زیادی دارد. اغلب کسانی که به سراغ تردمیل می روند، به دنبال تناسب اندام و کاهش وزن هستند به همین علت تذکرات ما بر روی این اهداف متمرکز شده است.

– سعی کنید صبح ها با معده خالی بر روی تردمیل بروید و حداقل 30 دقیقه در این حالت به ورزش بپردازید؛ زیرا صبح هنوز بدن کالری به دست نیاورده و برای تامین انرژی لازم مجبور است به سراغ چربی های ذخیره شده در بدن برود و این مسئله به کاهش وزن سریع تر کمک خواهد کرد.

- بعد از شروع راه رفتن بر روی تردمیل و به دست آوردن تعادل دسته های تردمیل را رها کنید. این کار سبب می شود تلاش بیشتری به خرج بدهید و کالری بیشتری نیز بسوزانید.

- بر روی ضربان قلب خود متمرکز بشوید. ضربان قلب فاکتوری است که شدت تمرین ورزشی را نشان می دهد. ورزش بر روی تردمیل و سایر دستگاه ها شامل 3 سطح خفیف، متوسط و شدید می شود. شدت تمرین به آمادگی جسمانی فرد بستگی دارد. در مواقعی که تمرین پرشدت انجام می دهید ضربان قلب شما باید به 80 درصد حداکثر ظرفیت خود برسد. برای محاسبه این حداکثر ظرفیت کافی است سن خود را از عدد 220 کم کنید؛ حداکثر ظرفیت بر روی صفحه نمایش دستگاه با علامت اختصاریHRC نشان داده می شود.

- اغلب تردمیل های مدرن امروزی مجهز به یک صفحه نمایش دیجیتال می باشند که سرعت، زمان، مسافت طی شده، کالری مصرف شده، درجه شیب و ضربان قلب کاربر را نشان می دهد و ورزشکار با استفاده از این اطلاعات مفید می تواند یک الگوی ورزشی مناسیب برای خود طراحی کنید. با افزایش شیب، زمان و سرعت می توانید بر شدت تمرینات بیفزایید. تمرینات با وقفه بیش از تمرینات مستمر باعث بالا رفتن اکسیژن رسانی به بدن می شود و در کاهش وزن موثرتر هستند.

– قبل از شروع ورزش 5 الی 10 دقیقه برای گرم کردن عضلات خود وقت بگذارید. این کار از آسیب رسیدن به عضلات و مفاصل در طول مدت تمرین پیشگیری خواهد کرد.

– وقتی بر روی تردمیل در حال ورزش هستید، مانند دوندگان حرفه ای دست خود را به حالت 90 درجه در دو طرف بدن قرار بدهید و با حرکت پاها، دست ها نیز به عقب و جلو حرکت کنند. در واقع این کار باعث می شود از وزن دست ها نیز استفاده بکنید، با ترکیب وزن و دست کالری بیشتری خواهید سوزاند.

- اصل تنوع تمرین اهمیت به سزایی دارد، اگر بیش از 4 هفته با یک برنامه تکراری کار کنید، بدن به فشار آن تمرین عادت خواهد کرد و دیگر نتیجه مطلوبی به دست نمی آید. ورزشکاران حرفه ای به این حالت فلات تمرینی می گویند. فلات تمرینی زمانی اتفاق می افتد که ورزش هیچ چیز تازه ای برای ارائه نداشته باشد. بنابراین هر 4 هفته یک بار با افزایش شیب، سرعت و یا زمان از این فلات تمرینی عبور کنید . البته روش های دیگری برای غافلگیر کردن بدن وجود دارد. مثلا می توانید در هنگام راه رفتن یا دویدن وزنه به دست بگیرید یا برای دقایقی به شکل معکوس بر روی دستگاه گام بردارید.

همه مواردی که گفته شد به کالری سوزی بیشتر کمک می کند و با انجام آن ها زودتر با اندام دلخواه خود دست پیدا خواهید کرد؛ ضمنا در حین ورزش تنفس عمیق و منظم را فراموش نکنید وهرگاه احساس تشنگی کردید، آب بنوشید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :