نکاتی برای شگفت انگیز کردن تمرینات هوازی

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 8 فروردین 1397 در ساعت 10 : 21 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

حتما می دانید برای رسیدن به تناسب اندام و داشتن وزنی ایده آل رعایت رژیم غذایی از موارد الزامی برای رسیدن به این هدف می باشند. انجام دادن ورزش بسیار سنگین و حرفه ای اغلب برای افرادی که اضافه وزن دارند و مدت زمان طولانی ورزش انجام ندادن، بسیار دشوار است و اغلب متخصصان انجام دادن ورزش های هوازی را پیشنهاد می دهند.

تمرینات هوازی علاقه مندان زیادی دارد و اما این تمرینات ساده و پرطرفدار نیز باید با روش و اصول خود انجام شوند تا بتوانیم به نتایج دلخواه مان برسیم و شاهد نتایج خوب آنها باشیم.

شاید شما به این مشکل برخورد کرده باشید که بعد از مدتی انجام دادن تمرینات هوازی می بینید که انجام این تمرینات بی فایده است و دچار ناامیدی می شوید و به کل اجرای این تمرینات را کنار می گذارید. این را فراموش نکنید که انجام دادن هر یک از تمرینات هوازی قطعا برای بدن مفید بوده و می تواند به سلامتی بدن ما کمک زیادی کند و فقط کافی است تمرینات را به صورت اصولی و درست انجام دهید.

انجام دادن تمرینات هوازی باید به صورت متناوب انجام شوند نه یک نواخت. اگر برای خانه دستگاه تردمیل، دوچرخه ثابت و الپتیکال تهیه کرده اید باید به چند نکته دقت زیادی داشته باشید.

با یک سرعت و به‌صورت یکنواخت برای مدت طولانی از دستگاه های هوازی خود مانند تردمیل استفاده نکنید. تردمیل ها یا سایر دستگاه های هوازی امروزی دارای برنامه های از پیش تعیین شده ای هستند که به راحتی با انتخاب هر یک از آنها می توانید تمرینات خود را متنوع و البته اثربخش تر کنید.

سرعت انجام دادن ورزش را یکنواخت نگه دارید و به صورت مداوم آن را کم و زیاد کنید. تردمیل های جدید دارای قابلیت شیب هستند که با افزایش آن می توانید سرعت کالری سوزی خود را بالا ببرید و زودتر به هدف مورد نظرتان دست پیدا کنید.

بعد از مدت زمانی که آمادگی جسمانی تان بالا رفت بهتر است فقط بر روی تردمیل راه نروید، زیرا بعد از مدتی این کار ساده برای بدن بی فایده خواهد بود و برای شما نتایج قابل قبولی نخواهد داشت.

بهتر است دویدن را نیز به برنامه خود اضافه کنید تا بتوانید تنوعی خوبی در برنامه ورزشی روزانه اجرا کنید. برنامه متناوب و متنوع به ما کمک می کند تا بدن را به یک رویه عادت ندهیم و کالری مناسبی در بدن بسوزد.

لازم نیست به بدن تان فشار بیاورید و به طور مثال 30 دقیقه تمام بدوید و بدن را خسته کنید، همین که بتوانید یک دقیقه با نهایت توان تان بدوید و بعد از آن یک یا دو دقیقه راه بروید و این روال را تکرار کنید کافی است و می توانید بدن را به چالش بیندازید.

برای تنوع در تمریناتی که با کمک تردمیل در خانه انجام می دهید می توانید در حین راه‌ رفتن دمبلی در دست بگیرید با حرکت دادن آنها تمرین بازو انجام دهید و شانه و حتی سر شانه های خود را تمرین دهید.

اگر برای خانه الپتیکال تهیه کرده اید و می خواهید میزان کالری سوزی خود را بالا ببرید می توانید مقاومت دستگاه تان را افزایش دهید. با انجام دادن این کار عضلات بیشتری را درگیر ورزش و تمرین می کنید و درگیر خواهد شد.

این دستگاه نیز مانند تردمیل دارای برنامه های از پیش تعیین شده زیادی می باشد و می توانید از میان آنها به راحتی انتخاب خوبی داشته باشید. گاهی برای ایجاد تنوع می توانید جهت پا زدن خود را نیز تغییر دهید و برعکس پا بزنید. با انجام دادن این کار کاملا حس خواهید کرد که عضلات جدیدی درگیر ورزش خواهند شد و به راحتی می توانید بر روی آنها کار کنید.

زمانی که با دوچرخه ثابت ورزش می کنید برای اینکه تنوعی ایجاد کنید و کالری بیشتری بسوزانید بهتر است تمرینات اینتروال با شدت بالایی انجام دهید. در زمان دوچرخه سواری در خانه لازم نیست مقاومت دستگاه شما بالا باشد، فقط کافی است کمی سرعت پدال زدن را بالا ببرید، آن هم برای چند دقیقه و بعد از آن سرعت را کم کنید تا بدن دچار جنب و جوش خوبی شود.

با تغییر دادن سرعت و مقاومت دوچرخه ثابت می توانید در تمرینات خود تغییر ایجاد کنید و حتی برای به کار گیری عضلات بیشتر نشسته یا حتی ایستاده رکاب بزنید.

حتی زمانی که بر روی الپتیکال یا دوچرخه ثابت ورزش می کنید با بالا بردن درجه مقاومت دستگاه می توانید موقعیت بالا رفتن از کوه و سربالایی و استفاده از شیب را به طور کامل شبیه سازی کنید و کالری بیشتری نیز بسوزانید و حتی به سادگی به بدن و پاهای خود فرم ایده آلی بدهید.

برای رسیدن به تناسب اندام و بدنی سالم و زیبا علاوه بر انجام دادن روزانه ورزش پیروی از رژیم غذایی سالم و اصولی را فراموش نکنید و بی تحرکی و خوردن غذاهای چربی و آماده را فراموش کنید.

هیچ گاه خود سرانه میزان کالری دریافتی بدنتان را کم نکنید، زیرا به بدن خود آسیب های زیادی وارد می کنید و بهتر است راه های اصولی و تایید شده از سوی پزشکان و متخصصان را دنبال کنید.

غذاهای سالم و مفید را در وعده های بیشتر به بدنتان برسانید و خوراکی های پرکالری و مضر را از اطرافتان دور کنید و به طور مثال بهتر است سیب را جایگزین پفک در دسترستان قرار دهید.

عادت‌های نامناسبِ غذایی را از خود دور کنید، زیرا این عوامل سبب اضافه وزن و چاقی می شوند. غذای خود را به دور از تنش، استرس بخورید تا عملکرد گوارش شما را دچار مشکل نشود و با سرعت بیشتری غذا نخورید و این سریع غذا خوردن تمام اعضای بدن را دچار اختلال جدی می‌کند.

برای غذا خوردن از بشقاب کوچک تری استفاده کنید تا در دید خودتان بتوانید یک بشقاب پر غذا میل کنید و از خوردن کافئین، چای سبز و ... که محصولاتی چربی سوز هستند قافل نشوید.

به یاد داشته باشید که تمام مواد چربی سوز طبیعی و چه غیرطبیعی که توصیه می شوند و شما نیز استفاده می کنید به تنهایی و بدون کمک شما نمی توانند کمکی به ما کنند و در حقیقت چربی‌سوزها باعث حرکت چربی‌ها می شوند و برای سوزاندن و از بین بردن آنها حتما باید فعالیت داشته و حواستان به خورد و خوراکتان باشد.

ذائقه‌تان را تغییر دهید و آن را سالم و کم‌کالری کنید تا بتوانید علاوه بر داشتن بدنی سالم به تناسب اندام مناسبی برسید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :