مشکلاتی که احتمالا برای تردمیل های ارزان قیمت پیش می آید

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 29 آبان 1395 در ساعت 10 : 46 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

این روزها به دلیل نامساعد بود آب و هوا و در دسترس نبودن فضاهای مناسب برای انجام ورزش های هوازی، اغلب مردم به ورزش با دستگاه های هوازی در منازل و باشگاه های ورزشی رو آورده اند. در بحث استفاده از تجهیزات ورزشی خانگی، تردمیل جایگاه ویژه ای دارد؛ به طوری که 60 درصد مردم جهان به داشتن این دستگاه تمایل دارند و این آمار رو به افزایش می باشد.

در صورتی که مایل هستید از تمرینات هوازی بهترین نتایج را به دست بیاورید، باید هزینه بیشتری صرف کنید و دستگاه با کیفیت و مرغوب خریداری کنید که امکانات بیشتری را در اختیار شما قرار بدهد وانجام تمرینات ورزشی با آن جذاب و راحت باشد؛ البته این ویژ گی ها بر قیمت دستگاه تاثیر می گذارد.

با توجه به میانگین قیمت تردمیل های موجود در بازار تردمیلی که کمتر از 3 میلیون تومان قیمت دارد ارزان قیمت محسوب می شود و خرید چنین دستگاهی مقرون به صرفه نیست؛ زیرا با گذشت زمان نه چندان زیادی فرسوده و از رده خارج می شود و ممکن است به دلیل نقایص مختلف زودتر از آنچه انتظار دارید غیر قابل استفاده بشود.

کسانی که می خواهند از ورزش هوازی برای لاغر و کاهش وزن بهره ببرند می بایست به صورت مستمر و منظم به انجام این گونه تمرینات بپردازند؛ بنابراین تردمیل دستگاهی است که به صورت روزانه مورد استفاده قرار می گیرد و شاید اعضای دیگر خانواده یا حتی دوستانتان بخواهند با تردمیل خانگی شما ورزش کنند؛ پس باید تردمیلی تهیه کنید که پاسخ گوی استفاده های مکرر باشد و طبق استانداردهای به روز جهانی ساخته شده باشد.

اگر بخواهیم واقع گرایانه به موضوع نگاه کنیم می بینیم تردمیل هایی که بیش از 6 میلیون تومان قیمت دارند، علاوه بر کیفیت، کارآیی ها و مزایای بیشتری را در اختیار کاربر قرار می دهند و برای ایجاد تناسب اندام و کاهش وزن مفیدتر هستند. دلائل گوناگونی برای اثبات این نظریه وجود دارد؛ پس اگر قصد خرید دارید مطمئن باشید با صرف هزینه بیشتر به نتایج مطلوب تری دست می یابید.
موتور قوی تر:
تردمیل های گران قیمت تر به موتورهای قوی تری مجهز هستند و این ویژگی ظرفیت های دستگاه را افزایش می دهد. تردمیل هایی که موتور ضعیفی دارند به مرور زمان در سیم کشی داخلی و عایق بندی آن ها اشکال ایجاد می شود. هرگاه تردمیل بوی سوختگی بدهد، احتمالا نشانه نیم سوز شدن موتور و یا آسیب دیدن قسمت دیگری از دستگاه است و باید هر چه زودتر تعمیرکار را خبر کنید. تردمیل های گران قیمت تر کمی بزرگتر از انواع ارزان تر آن هستند؛ اما دیرتر دچار خرابی می شوند.
سیم کشی دستگاه:

در هنگامی که تردمیل را روشن می کنیم در داخل دستگاه یک سری کنش و واکنش هایی رخ می دهد و موتور ناچار است سخت کار کند؛ به همین دلیل اگر سیستم الکتریکی دستگاه قوی نباشد، نمی تواند بار اضافه را به خوبی تحمل کند و به دستگاه فشار وارد می شود؛ در این صورت احتمال خرابی وجو دارد.
زمان بندی:
در تردمیل پردازنده هایی وجود دارد که دستگاه را با فشارهای حاصل از تمرین هماهنگ می کند؛ اگر دستگاه با کیفیت باشد در حین فشار بر روی تسمه، پردازنده واکنش نشان می دهد؛ در نتیجه شرایطی ایجاد می گردد که دستگاه روان تر عمل می کند و کاربر می تواند راحت تر به انجام تمرینات بپردازد؛ اما اگر پردازنده فاقد کیفیت لازم باشد، ارتباط میان دستگاه و تسمه به کندی ایجاد می شود و کاربر بر روی دستگاه احساس لغزش و تکان خواهد کرد. در تردمیل های ارزان قیمت معمولا پردازنده های چندان با کیفیتی به کار نرفته است.

قسمت های پلاستیکی دستگاه:

تردمیل های گران قیمت موتور مجزایی دارند که شیب دستگاه توسط آن تنظیم می شود که اصطلاحا می گوییم شیب دستگاه برقی است. شیب برقی به صورت اتوماتیک و با فشار یک دکمه تنظیم خواهد شد. اغلب تردمیل های ارزان قیمت اهرم های کوچکتری برای افزایش درجه شیب دارند که از جنس پلاستیک است و معمولا تنظیم شیب به صورت دستی انجام می شود؛ با گذشت زمان این اهرم ها خراب می شوند. ورزشکارانی که در برنامه خود از شیب تردمیل زیاد استفاده می کنند و ناچار هستند مدام آن را تغییر بدهند؛ می بایست به این مسئله توجه کنند. عمر مفید این قطعات در محصولات ارزان قیمت 2 سال بیشتر نیست و بعد از 2 سال دستگاه نیاز به تعمیر اساسی و تعویض قطعات دارد. اهرم های تردمیل های گران قیمت فلزی، بزرگ تر و باکیفیت تر است و قطعاً اهرم فلزی عمر بیشتری دارد و توسط آن تنظیم شیب به سادگی انجام می پذیرد.
اجزای سفت دستگاه:

غلطک ها و یاتاقان های تردمیل های گران قیمت فلزی هستند و در برابر پارگی و ضربه مقاومت بیشتری نشان می دهند؛ ولی در تردمیل های ارزان قیمت، اغلب غلطک های پلاستیکی به کار رفته است که امکان دارد دچار انحراف، چرخش و کاهش سایز بشوند و این معایب به دستگاه آسیب وارد می کند.
تحمل وزن:
هر چه تردمیل گران قیمت تر باشد به دلیل مجهز بودن به موتور قوی تر وزن بیشتری را متحمل می شود؛ در نتیجه برای کاربران بیشتری قابل استفاده می باشد؛ به همین دلیل تردمیل های باشگاهی تحمل وزن های بالا را دارند. در صورتی که محدوده تحمل وزن تردمیل خانگی شما پایین باشد و یک فرد سنگین وزن تر از آن استفاده کند، ممکن است موتور دستگاه بسوزد.

سایر امکانات:

تردمیل های گران قیمت امکانات بیشتری دارند؛ مثلا مجهز به حسگرهای ضربان قلب هستند. ضربان قلب برای تعیین سطح تمرین شاخص مهمی است و به کاربر نشان می دهد در چه وقت باید شدت تمرین را تغییر بدهد. امکان پخش موسیقی، برنامه های از پیش تعیین شده، بیشتر بودن عرض تسمه که فضای دویدن را تعیین می کند و مجهز بودن به ضربه گیرهایی که از ایجاد سر و صدا جلوگیری کرده و از عضلات و مفاصل کاربر محافظت می کند از دیگر امکاناتی به شمار می آید که یک تردمیل گران قیمت می تواند داشته باشد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :