مزایای ورزش با تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 31 مرداد 1396 در ساعت 10 : 31 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

همان طور که می دانید ورزش کردن به سلامتی و تناسب اندام کمک زیادی می کند. این روزها نیز افراد با مشغله های کاری زیادی که دارند، فرصت نمی کنند به صورت روزانه پیاده روی که از ساده ترین ورزش هاست انجام بدهند.استفاده از تردمیل راه حل بسیار خوبی است تا بتوانید در خانه مسافتی را راه بروید یا بدوید.تردمیل ها به دو نوع با موتور و بدون موتور تقسیم بندی می شوند که افراد با خرید آن می توانند در هر ساعت از شبانه روز مدت زمانی هر چند کوتاه فعالیت ورزشی داشته باشند و به سلامتی بدن کمک زیادی کنند.

در زمان خریدن تردمیل به موتور و سر و صدایی که تولید می کند توجه داشته باشید تا بتوانید در هر ساعت از شبانه روز که فرصت کردید از دستگاه استفاده کنید و مزاحم اطرافیان نباشید.وزنی که تردمیل میتواند تحمل کند به قدرت موتور دستگاه بستگی دارد و با توجه به این قدرت می توانید حداقل و حداکثر سرعت تردمیل را تعیین کنید.

تردمیل برای افرادی که همیشه از کم بودن وقت در زندگی روزانه خود رنج می برند، بسیار مفیدی است و می تواند به آنها کمک کند تا در طی روز چربی سوزی خوبی داشته باشند و وزن کم کنند.تردمیل به تمام افراد با هر سن و سالی که باشند میتواند کمک کند تا چربی سوزی خوبی داشته باشند و به لاغری برسند. یک ساعت ورزش کردن با شدتی متوسط بر روی تردمیل میتواند 700 کالری را در بدن بسوزاند و اگر بتوانید به طور همزمان از برنامه غذایی نیز پیروی کنید، میتوانید سریعتر به هدف خود برسید.

با استفاده از تردمیل در شرایط آب و هوایی بد سرما، گرما یا آلودگی هوا می تواند ورزش روزانه را برای سلامتی بدن انجام دهید و دیگر لازم نیست مدت زمان زیادی را در ترافیک یا آلودگی بگذارنید تا به باشگاه ورزشی برسید و در خانه در محیطی و امن و آرام می توانید این کار را انجام دهید.در زمان استفاده از تردمیل می توانید به تماشای برنامه های مورد علاقه خود بپردازید و تلویزیون تماشا کنید یا به موسیقی محرکی گوش داده و مدت زمان انجام پیاده روی خود را به راحتی افزایش بدهید.

تردمیل های امروزی مجهز به برنامه های از پیش تعیین شده ای هستند که افراد با انتخاب یکی از آنها میتوانند برنامه ورزشی مناسبی انجام دهند و دستگاه به طور اتوماتیک شیب و سرعت را مطابق با برنامه انتخابی شما تغییر خواهد داد.تردمیل های مدرن قادرند ضربان قلب، کالری، سرعت و مسافت را نشان دهند و ورزشکار با توجه به اطلاعاتی که در اختیار او است میتواند برنامه ورزشی خوبی را برای خود طراحی کند و در حین استفاده از دیگر برنامه های تردمیل با در نظر گرفتن ضربان قلب خود دچار مشکلی نشود.

استفاده نادرست از تردمیل ممکن است به عضلات ناحیه ران و پشت پا آسیب وارد کند و در زمان پیاده روی یا دویدن تا زمانی که بدن آمادگی لازم را بدست نیاورده است باید با شدت کم تمرینات را انجام دهید و بعد از آن میتوانید شدت تمرینات را افزایش داده و دچار مشکلی نشوید.زانو حساس ترین اندام در زمان انجام دادن پیاده روی است، زیرا باید وزن زیادی را تحمل کند و اگر بر روی سطح صاف و محکم پیاده روی انجام بدهید یا بدوید این فشار چندین برابر می شود.

با استفاده از تردمیل و راه رفتن بر روی آن با کمک ضربه گیرهایی که بر روی آن تعبیه شده اند می توانید از این فشار بر روی زانوها یا حتی کمر خود کم کنید و خود را در معرض آسیب و مشکلی قرار ندهید.با ورزش کردن بر روی تردمیل و بالا رفتن سوخت و ساز بدن، خون در بدن سریعتر پمپاژ می شود و سریعتر به تمام بدن می رسد و به همین دلیل ورزش با تردمیل هم جزو ورزش های هوازی محسوب می شود که میتواند چربی سوزی را در بدن افزایش بدهد.

ورزش با تردمیل را باید روزانه انجام دهید تا بتوانید با سرعت بیشتری به نتایج دلخواه خود برسید. در زمان استفاده از تردمیل از کفش مناسبی استفاده کنید و جوراب خوبی هم به پا داشته باشید تا به مفاصل و عضلات بدن آسیب وارد نکنید.قبل از شروع تمرینات 5 الی 10 دقیقه زمان برای گرم کردن بدن خود بگذارید تا با آماده شدن اعضای بدن کمتر دچار آسیب دیدگی شوید و از به وجود آمدن آنها پیشگیری کنید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :