فواید تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 29 آبان 1395 در ساعت 11 : 29 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تردمیل دستگاه ورزشی هوازی است که از یک تسمه متحرک و یک بدنه ثابت تشکیل شده است. انواع با موتور و بی موتور این دستگاه موجود می باشد و افراد هم می توانند بر روی این دستگاه راه بروند و هم بدوند. البته تردمیل های مدرن امروزی اغلب با موتور کار می کنند و سرعت و شیب آن ها قابل تنظیم است.

وقتی شیب تردمیل را افزایش می دهید، گویا بر روی سر بالای قدم بر می دارید و فشار بیشتری به عضلات پا وارد می شود به طوری که انگار در حال تپه نوردی هستید. معمولا تردمیل ها یک مانیتور دیجیتال دارند که به بدن متصل می شود و علاوه بر سرعت، زمان، مسافت طی شده، کالری مصرف شده و درجه شیب، ضربان قلب ورزشکار را با علامتHRC نشان می دهد و با این اطلاعات مفید می توانید الگوی ورزشی مناسبی برای خود طراحی کنید.

شدت تمرین برای هر کسی به آمادگی جسمانی او بستگی دارد و تعداد ضربان قلب در دقیقه شاخص خوبی برای تنظیم شدت تمرین می باشد. در ابتدا شما باید حداکثر ظرفیت قلب خود را محاسبه نمایید. برای این کار عدد سن خود را از عدد 220 کم کنید. عدد به دست آمده حداکثر ظرفیت ضربان قلبتان را نشان می دهد. در اواسط طول مدت تمرین HRC شما باید به 80 درصد برسد.

اولین دلیلی که باعث می شود مردم برای ورزش به فکر خرید دستگاه های ورزشی بیفتند، در دسترس بودن و امکان استفاده از آن در هر شرایط آب و هوایی می باشد. وقتی شما یک تردمیل خانگی داشته باشید در هر زمان از شبانه روز که اراده کنید، می توانید به ورزش بپردازید. این ویژگی بسیار مهم است، زیرا اگر می خواهید ار فواید ورزش منتفع شوید باید آن را به صورت منظم و روزمره انجام بدهید.

بر روی دستگاه تردمیل، 3 فاکتور سرعت، زمان و شیب در اختیار ورزشکار قرار می دهد و با تغییر این 3 فاکتور قادر خواهد بود شدت تمرین را تغییر بدهد. بنابراین تردمیل این امکان را فراهم می کند که ورزش را به صورت علمی و موثر انجام بشود. با کم و زیاد کردن سرعت بر روی این دستگاه می توانید ضربان قلب را تاحد مطلوب افزایش بدهید؛ در حالی که به سیستم قلبی- عروقی فشار چندانی وارد نشود. کار با تردمیل یک روش عالی برای کاهش وزن است. این دستگاه هوازی، کمک می کند در زمان ورزش اکسیژن زیادی وارد بدن بشود؛ در نتیجه سوخت وساز افزایش یابد و بدن به مرحله چربی سوزی برسد.

اگر هنوز تازه کار هستید بر روی تردمیل فقط راه بروید و به تدریج سرعت خود را افزایش بدهید. گاهی تا آنجا که می توانید سرعت را زیاد کنید و برای 1 یا 2 دقیقه با نهایت توان بدوید و دوباره سرعت را کاهش بدهید. این کار باعث می شود ضربان قلب بالا برود و گردش خون در بدن بهبود پیدا کند.

پیشنهاد ما به شما این است که صبح قبل از صرف صبحانه 50 دقیقه با سرعت متوسط بر روی تردمیل راه بروید. ظهر پیش از ناهار با شدت بیشتر، 20 دقیقه با این دستگاه کار کنید و شب ها قبل از شام 10 دقیقه راه بروید. کسانی که قصد کاهش وزن دارند، می توانند 1 الی 2 ساعت بعد از وعده های غذایی به ورزش بپردازند. البته ورزش پس از مدتی اشتهای شما را کاهش می دهد.

تردمیل های مدرن، برای ورزشکاران حرفه ای برنامه های ورزشی خاصی دارند. ورزش با این دستگاه برای شما باید مانند مسواک زدن، به صورت یک عادت روزمره دربیاید تا بتوانید توسط آن به تناسب اندام دست پیدا کنید.

در هنگام ورزش با تردمیل سر خود را پایین نیندازید و سعی کنید به مقابل نگاه کنید. دست ها را به نرمی مشت کرده و با حرکت پاها به عقب جلو ببرید؛ درست مانند زمانی که بر روی زمین می دوید. شکم خود را به داخل بدهید و بقیه اعضای بدن را ریلکس نگه دارید. قدم هایتان نه بلند و نه کوتاه باشد. بر تنفس خود متمرکز بشوید. به صورت طبیعی نفس بکشید و گاهی عمیقا هوا را از دهان خارج کنید تا حجم ریه برای اکسیژن تازه خالی بشود.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :