عضلات درگیر بر روی تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 29 آبان 1395 در ساعت 11 : 15 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تردمیل جز محدود دستگاه هایی است که تمام اعضای بدن را به کار می گیرد. این وسیله بر سیستم قلبی-عروقی تاثیرات مثبتی می گذارد و سبب تفویت ارگان های مختلف بدن می شود. بر روی تردمیل ماهیچه ها حرکتی آزاد دارند و با شل و سفت شدن کالری می سوزانند.

تاثیر بر ران ها:

در هنگام راه رفتن و دویدن ماهیچه های همسترینگ یا همان پشت ران و چهار سر ران تقویت می شود. افزایش شیب تردمیل بار موجود بر همسترینگ و باسن را زیاد کرده و سبب سفت و خوش فرم شدن این نواحی می شود.

تاثیر بر نشمنگاه:

با دویدن بر روی تردمیل ماهیچه های باسن برای تولید نیروی محرک با همسترینگ همراه می شود و با هر قدمی که بر می دارید ماهیچه های نشیمنگاه منقبض و منبسط می شوند؛ در نتیجه چربی های اضافه باسن سوخته و نشیمنگاه شکل می گیرد.

تاثیر بر ساق پا:

ماهیچه های پشت ساق پا گاسترونیوس و سولیس نام دارند. با هر گامی که برمی دارید، این ماهیچه ها درگیر می شوند؛ همچنین دویدن بر روی تردمیل ماهیچه های جلوی ساق پا را نیز به کار می گیرد.

تاثیر بر مرکز بدن:

بین قفسه سینه و لگن استخوانی وجود دارد که حالت بدن را قائم نگه می دارد. در هنگام دویدن و راه رفتن ماهیچه های Core سبب عمود نگه داشتن بدن می شود. هر چه این عضله آماده تر باشد، قدرت کل بدن افزایش می یابد؛ زیرا تعادل انسان را حفظ می کند. در واقع این ماهیچه مجرای انتقال نیرو از پایین تنه به بالاتنه است؛ به همین دلیل وقتی می دوید به طور ناخودآگاه دست ها نیز به حرکت در می آیند.

تاثیر بر بالاتنه:

عضلات دوسر بازو، قفسه سینه و دست ها، بالاتنه انسان محسوب می شود. در هنگام دویدن این عضلات با حرکت دست ها از ناحیه شانه درگیر می شوند.
به طور کلی دویدن بر روی تردمیل تعادل در حرکت را افزایش داده و علاوه بر پاها لگن و ستون فقرات را نیز تقویت می کند.

بالا بردن سطح انعطاف پذیری بدن، یکی دیگر از فواید ورزش است. این فاکتور به میزان حرکات مفاصل در حین تمرین بستگی دارد. هنگامی که بتوانید به راحتی روی نوک پا بایستید یا برای برداشتن شی ای از روی زمین خم بشوید؛ به این معنی است که انعطاف پذیری دارید. با افزایش سن انعطاف پذیری بدن کم می شود؛ اما انجام ورزش به طور منظم و از خشک شدن بدن جلوگیری کنید. تمرین مداوم با تردمیل منجر به کنترل وزن می شود.

به طور کلی ورزش بین چربی و ماهیچه ها تعادل برقرار می سازد. اگر مدت طولانی با این دستگاه کار کنید، مانند زمانی که به ورزش ایروبیک می پردازید، اکسیژن بیشتری به بافت های بدن می رسد؛ بنابراین سوخت وساز بهتر خواهد شد. با افزایش سوخت و ساز، چربی های اضافه به تدریج از میان می روند و کاهش وزن اتفاق می افتد. ورزش هوازی، قند و چربی های اضافه را تبدیل به انرژی می کند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :