طناب زدن بهتر است یا دویدن بر روی تردمیل؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 29 آبان 1395 در ساعت 10 : 51 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

همه ما می دانیم که برای دستیابی به کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام باید کالری بسوزانیم.دویدن بر روی تردمیل و طناب زدن هر دو جزو ورزش هایی هستند که انرژی زیادی مصرف می کنند و میزان کالری سوزی با آنها بالاست، بنابراین برای این منظور ورزشهای مناسبی محسوب می شوند.

به جز اینکه طناب زدن ورزش کم هزینه ای می باشد و شخص همه جا می تواند طناب بزند بدون اینکه نیاز باشد تا به مکان خاصی برای ورزش کردن برسد.بد نیست که بدانید طناب زدن به مدت یک ساعت حدود 860 کالری مصرف می کند که این به نسبت بسیاری از ورزشها رقم بالایی می باشد.اما سوال این جاست که آیا می توان هر روز به مدت یک ساعت طناب زد! طناب زدن از جمله ورزش های سخت محسوب می شود که حتی 10 دقیقه انجام آن بطور مداوم برای بیشتر افراد کار مشکلی ست.پس انجام این کار نیازمند فردی با قدرت بدنی بسیار بالایی می باشد؛ بعلاوه طناب زدن آسیب زیادی به زانوها میزند به ویژه برای افرادی که اضافه وزن زیادی دارند.

اما دویدن با استفاده از تردمیل و با سرعت 7 کیلومتر و در مدت 1 ساعت حدود 606 کالری مصرف می کند و همچنین استفاده از آن با شیب کم آسیببی به مفاصل و زانوی شما وارد نمی نماید.البته باید یاد آور شویم که دویدن بر روی تردمیل با این سرعت نسبتاً بالا نیز کار هر کسی نیست و ممکن است در طولانی مدت وخسته کننده به نظر برسد.

از آنجایی که دویدن و طناب زدن هر دو موجب بهبود گردش خون در بدن می شوند، تپش قلب را بالا می برند و از بیشتر حجم شش های شما استفاده می کنند؛ ظرفیت قلبی عروقی را بالا می برند و خطر ابتلا به بسیاری از بیماری ها را کاهش می دهند. بنابراین توصیه ما به شما این است از این دو ورزش در کنار هم و در یک برنامه تمرینی استفاده کنید تا از فواید هر دو آنها بهره مند گردید و استفاده طولانی مدت از هریک موجب خستگی و فشار به اندام های شما نشود.برای مثال می توانید در ابتدا، انتها و اواسط تمرین خود بر روی تردمیل هر یک به مدت 5 دقیقه به طناب زدن مشغول شوید با این شیوه پس از مدت کوتاهی متوجه تاثیرات مطلوبی بر روی فرم بدن خود می شوید.

به این ترتیب شما در مجموع حدود 15 دقیقه طناب زده اید که موجب می شود نزدیک به 200 کالری بسوزانید و اگر این میزان را با عددی که از سوزاندن کالری در هنگام دویدن بر روی تردمیل از دست می دهید جمع نمایید عدد قابل ملاحظه ای بدست می آید که در کاهش وزن شما تاثیر بسزایی دارد.

البته به جز طناب زدن دراز نشست هم جزء ورزش هایی می باشد که همراه با دویدن بسیار مفید است و استفاده از آن توصیه می گردد که بسیاری از تردمیل های چند کاره دارای پایه ای جهت انجام دراز نشست هستند و استفاده از آن زمان زیادی از شما نمی گیرد اما در چربی سوزی به ویژه در ناحیه شکم بسیار موثر میباشند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :