ضرورت نوشیدن آب بر روی تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 29 آبان 1395 در ساعت 11 : 15 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

یکی از اصولی که در هنگام ورزش بر روی تردمیل باید به آن توجه کنید نوشیدن آب به میزان کافی ست. همه ورزشکاران حرفه ای و دوندگان می دانند که در هنگام ورزش کردن به ویژه دویدن، بدن انسان به علت تعرق آب زیادی از دست می دهد و این کمبود آب موجب بروز درد و گرفتگی در عضلات و ماهیچه ها و گرمازدگی می شود. بنابراین نوشیدن آب کافی در حین ورزش از ضروریات است و سبب هیدراته شدن بدن ورزشکار می شود.

البته به جز در هنگام ورزش شما باید در حالت عادی هم، حداقل روزی 6 تا 8 لیوان آب بنوشید تا بدنتان به خصوص در فصل تابستان دچار کم آبی نشود. بعلاوه نوشیدن الکل و استفاده زیاد از کافئین سبب کاهش آب بدن می شود.

همیشه سعی کنید دو ساعت قبل از شروع هر ورزشی به ویژه تردمیل 2 تا 3 لیوان آب بنوشید و در مدت تمرین نیز یک بطری آب کنار خود قرار دهید تا در طول ورزش نوشیدن آن را فراموش نکنید به این ترتیب می توانید الکترولیت بدن خود را در وضعیت تعادل نگاه دارید.

شما باید در هنگام راه رفتن و دویدن بر روی تردمیل به فاصله هر 20 دقیقه در حدود 6 گرم آب بنوشید، البته نوشیدن آب برای افرادی که زمان ورزش آنها طولانی تر می شود باید به میزان بیشتری باشد.

هیدراته کردن بدن بعد از اتمام ورزش بر روی تردمیل نیز ادامه دارد.پس از پایان تمرینات خود نوشیدن حداقل 24 گرم آب را فراموش نکنید.

قابل ذکر است که تمام این اعداد حدودی و برای افراد معمولی می باشد، اشخاصی که میزان تعرق بدن آنها زیادتر است یا به نوشیدن آب بیشتری عادت دارند در صورت نیاز بدنشان می توانند از آب بیشتری استفاده کنند. البته نوشیدن این مقدار آب ذکر شده برای کسانی که عادت به آب زیاد ندارند سخت است بنابراین این افراد می توانند در ابتدا از میزان کمتری شروع کرده و به آهستگی آن را به اندازه مورد نظر خود برسانند.

نوشیدن آب باعث می شود که اکسیژن بیشتر و بهتر به اندام های شما برسد و در نتیجه عضلات پس از فعالیت کمتر دچار گرفتگی و درد می گردند.اگر در حین تمرین میزان اکسیژن رسانی به بافتها کافی نباشد در عضلات شما اسید لاکتیک که عامل دردها و گرفتگی عضلات پس از تمرین می باشد ترشح می شود و شما را تا چند روز دچار درگیری و درد می کند.بنابراین نوشیدن آب فراوان در هنگام تمرین و تنفس صحیح و عمیق در طول آن برای بدن بسیار حیاتی است.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :