سرعت طبیعی روی تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 19 دی 1396 در ساعت 20 : 49 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تردمیل یک دستگاه ورزشی خانگی است که می توانید با استفاده از آن در محیط خانه ورزش کنید و به تناسب اندام مناسبی دست یابید. در هنگام خرید تردمیل باید شرایط بدنی خود را مد نظر بگیرید و به این نکته توجه کنید که می خواهید چه حرکاتی را روی آن انجام دهید، قصد دارید با سرعت کم یا زیاد بر روی تردمیل بدوید.

سعی کنید با سرعت آهسته و آرام، دویدن را آغاز کنید و پس از آنکه تسلط کافی پیدا کردید سرعت دستگاه را افزایش دهید. هنگام خرید یک تردمیل خوب نکاتی از قبیل اهدافی که دارید ( کاهش وزن، تناسب اندام )، ایمنی بدن در حین ورزش و شرایط کنونی خود را حتما در نظر بگیرید.

تردمیل ها سرعت های مختلفی برای انجام انواع تمرینات ورزشی در حدود 10 تا 12 مایل در ساعت دارند و این سرعت به گونه ای طراحی شده است که شما می توانید بر اساس فعالیت ورزشیتان آن را تنظیم نمایید.

برای نمونه میزان سرعت آهسته دویدن یا سریع راه رفتن 6 مایل در ساعت می باشد و اگر بخواهید بدوید سرعت افزایش پیدا می کند و تا 8 مایل در ساعت می رسد. افرادی که به تازگی فعالیت ورزشی خود را آغاز کرده اند نمی توانند بیشتر از سرعت 4.5 مایل در ساعت روی تردمیل راه بروند. اگر دارای پاهای بلندی باشید به سرعت بالاتری برای راه رفتن و دویدن روی تردمیل نیاز دارید و چنانچه پاهای کوتاهی داشته باشید این قضیه برعکس می شود.

اغلب کسانی که با تردمیل ورزش می کنند بر این باورند که هر چه سریع تر بدوند زودتر به اهدافشان می رسند، در حالی که با توجه به توصیه کارشناسان باید نرمو در یک سرعت کم، شروع به دویدن کنید و پس از چند دقیقه می توانید سرعت خود را بالا ببرید. دویدن نرم با یک سرعت متعادل در مدت زمان طولانی می تواند بازده بیشتر و مفیدتری برای شما داشته باشد. اگر مبتدی هستید می توانید با انجام ورزش در مدت زمان کوتاه ولی متناوب، سریع تر به هدفتان دست یابید.

در هنگام ورزش با تردمیل میزان ضربان قلب شما به میزان 60 درصد نسبت به قبل افزایش می یابد. زمانی که مدت زمان ورزش شما افزایش پیدا می کند، می توانید به مرور سرعت خود را به بالای 6 مایل در ساعت برسانید و شرایط فیزیکی بهتری داشته باشید. با استفاده از برنامه های از پیش تعیین شده که روی تردمیل نصب است می توانید زودتر به هدف خود دست یابید. شیب در اکثر تردمیل ها به صورت برقی تنظیم می شود و شرایط راه رفتن و دویدن در خارج از منزل را برای شما محیا می سازد.

پیدا کردن سرعت مناسب تردمیل

اگر پس از تحقیقات و تمرینات بسیار توانستید سرعت مناسبی برای دویدن خود پیدا کنید، قادر خواهید بود به بهبود شرایط قلبی – عروقی خود کمک بزرگی بکنید و این کار موجب حفظ سلامتیتان می شود.

برای اینکه بتوانید ورزش بهتری را تجربه نمایید باید به برخی فاکتورها نظیر سن، سطح تناسب اندام، قد و وزن توجه داشته باشید. به طور کلی سرعت مشخصی را نمی توان اعلام کرد که برای تمام افراد مناسب باشد، زیرا شرایط فردی هر کس با دیگری متفاوت می باشد و باید راه رفتن و دویدن در شرایط طبیعی را مد نظر قرار داد.

اگر ضربان قلب شما بیشتر باشد، میزان کالری سوزی بدنتان نیز بالاتر می رود، ولی باید با توجه به شرایط بدنیتان میزان سرعت تردمیل را تغییر دهید. برای ورزش با تردمیل باید شرایط فیزیکی بدنتان را در نظر داشته باشید تا سریع تر به هدفتان دست یابید و از فعالیت ورزشی خود لذت ببرید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :