روغن کاری تردمیل به چه صورتی انجام می گیرد

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 29 آبان 1395 در ساعت 10 : 26 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تردمیل نوعی ابزار ورزش هوازی است که بسیار پر کاربرد برای ورزشکاران و افراد عادی است. وسیله ای که خانه و باشگاه های ورزشی وجود دارد، تردمیل است . اولین موضوعی که از تردمیل ذهن و فکر همگان می رسد کاهش وزن است  و همچنین  از بیماری های قلبی و عروقی جلوگیری می کند. 

موارد مهمی که در نگهداری تردمیل باید مورد توجه قرار بگیرد، روغن کاری مرحله ای ودوره ای آن است که بسیار قابل اهمیت است . تردمیل اگر در زمان مشخص روغن کار نشود، غلطک و تسمه آن آسیب دیده و به موتور تردمیل نیز خساراتی وارد می شود. در امر روغن کاری تردمیل باید در انتخاب روغن و گریس آن کوشا باشید .

کاربرانی که  از تردمیل در منزل یا باشگاه ورزشی بهره می برند  حتما با مطالعه دفترچه راهنما از زمان و مدل روغن تسمه و گریس غلطک مطلع شوند.  روغن تردمیل از فرسودگی تسمه تردمیل جلوگیری می کند. روغن تردمیل در دو نوع ایرانی و تایوانی به بازار عرضه می گردد که سیلیکون نامیده می شود .

در امر روغن کاری ابتدا قسمت زیر تسمه را با دستمال تقریبا خیس و نم زده تمیز کرده و بعد از آن روغن کاری را شروع می نمائیم . این امر بعد از هر 15-30 ساعت استفاده از تردمیل به مقدار 1.6 صورت می پذیرد. به منظور استفاده از این کار فاصله 20 سانتی متر از غلطک جلو لبه نوار تردمیل را با دست بلند کنید و با دست دیگر روغن دان را به انتهای نوار بفرستید .

بعد از آن روغن دان را تا حدی جلو برده و سر خروجی روغن دان را در نزدیکی وسط تردمیل قرار می دهیم . بعد از آن روغن را به صورت مارپیچ وار بر روی تخته تردمیل می ریزیم، همانطور که در حال ریختن روغن به بر روی تردمیل هستیم دست خودمان را به سمت بیرون می کشیم و به ترتیب 20 سانتی متر عقب تر و باز هم 20 سانتی متر عقب تر همین کار را انجام می دهد. 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :