روش هایی برای سریع تر دویدن بر روی تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 19 دی 1396 در ساعت 18 : 53 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

ورزش و تناسب اندام این روزها در میان جوانان رواج پیدا کرده است و اکثر افراد برای لاغری و خوش اندام شدن به آن روی آورده اند. خیلی ها برای به هدف رسیدن شان نیاز به انگیزه دارند و در طول هفته به باشگاه های ورزشی می روند و برخی از افراد نیز با تهیه یک دستگاه ورزشی هوازی در خانه با دیدن آن انگیزه می گیرند و روزانه ورزش می کنند.

ورزش به هر شکلی چه در منزل یا در باشگاه، علاوه بر تناسب اندام موجب سلامتی می شود و در اصل یکی از مهمترین فواید آن سلامتی است. بعضی افراد با دویدن روزانه به راحتی به همه اهداف خود دست می یابند، زیرا همانطور که می دانید دویدن و پیاده روی اصل و پایه همه ورزش هاست.

امروز می خواهیم روش های سریع تر دویدن را به شما آموزش دهیم. دویدن خود به تنهایی تکنیک هایی دارد که باید آن ها را رعایت کرد و در کنار آن نیز سریع تر دویدن هم روش هایی دارد و شما برای اینکه بتوانید هرچه سریع تر بدوید با ما در این مقاله همراه باشید.

تغذیه مناسب داشته باشید؛

قبل از شروع هر تمرینی حال چه دویدن باشد یا هر ورزشی دیگری، بر روی دستگاه باشد یا بیرون از منزل فرقی ندارد. بدن تان باید انرژی لازم برای انجام تمرین را داشته باشد. اگر صبح ورزش می کنید پس از صرف صبحانه ای مفصل تمرینات تان را آغاز کنید، اگر در زمان دیگر ورزش می کنید باید بدانید بدن نیروی لازم برای انجام تمرین را از منابع ذخیره شده توسط تغذیه مناسب به دست می آورد.

پوشیدن لباس و کفش ورزشی هنگام دویدن الزامی است؛

وقتی می خواهید ورزش کنید بدن تان باید از آزادی عمل برخوردار باشد و لباس های ورزشی یکی از بهترین گزینه هاست. این لباس ها با جنس نخی موجب می شود که اگر در طول ورزش عرق کردید، آن را به خود جذب کند و مانع اذیت شدن تان شود. کفش ورزشی نیز از اصلی ترین گزینه ها می باشد، زیرا در طول ورزش تمام وزن شما بر روی پاها یتان است و باید در طول تمرین از کفشی استفاده کنید که پا درون آن راحت باشد و  شما را از ورزش دلزه نکند.

آمادگی جسمانی تان را افزایش دهید؛

افرادی که بدن شان از آمادگی جسمانی بالایی برخوردار است بی شک می توانند در طول تمرین سرعت را افزایش دهند. قبل از دویدن بر روی تردمیل حرکات کششی یا به اصطلاح عمل گرم کردن را انجام دهید. این کار علاوه بر این که آمادگی جسمانی تان را بالا می برد از آسیب دیدگی عضلات و تاندون ها در طول تمرین جلوگیری می کند.

بر روی قدم هایتان تمرکز کنید؛

برای سریع تر دویدن باید بر روی قدم هایتان تمرکز کنید و بتوانید صحیح بر روی دستگاه بدوید. برای این کار باید مدتی از آیینه استفاده کنید تا گام هایی درست بر روی تردمیل بردارید و ناگهان دچار آسیب در طول تمرین نشوید و تعادل تان را از دست ندهید. سعی کنید بلند قدم بردارید، برداشتن قدم های بلند باعث می شود در مدت زمانی کمتر مسافت بیشتری را طی کنید. هنگام دویدن بر روی تردمیل گام های بلند بردارید تا مسافت های طولانی را زود طی کنید.

روزانه دویدن را تکرار کنید؛

با هر روز دویدن و تمرین بر روی تردمیل علاوه بر اینکه باعث استحکام استخوان هایتان خواهید شد به این عمل نیز عادت می کنید. سعی کنید که خود را عادت دهید تا هر روز و در ساعتی معین بر روی دستگاه بروید و شروع به تمرین کنید. با گذشت هر روز هم مسافت را بیشتر کنید و هم سرعت را افزایش دهید، اینگونه متوجه می شوید در طول هفته تمرینات شما چقدر تغییر کرده است و در هفته های آینده سرعت تان بیشتر از قبل می شود. با انجام این کار بدن تان را به طی کردن مسافت بیشتر با سرعت بالاتر عادت می دهید.

در تمرینات خود تنوع ایجاد کنید؛

تنوع در تمرین دویدن باعث می شود تا از دلزدگی دور شوید و هر روز برای انجام ورزش اشتیاق داشته باشید. حتما از خود می پرسید مگر دویدن هم تنوع دارد؟ با وجود تردمیل های جدیدی که در بازار عرضه شده است این کار ممکن شده است.

این دستگاه های ورزشی دارای برنامه های تمرینی پیش فرض هستند که با استفاده از آن ها علاوه بر اینکه می توانید خیلی سریع ورزش را بر روی دستگاه شروع کنید قادر خواهید بود ورزشی متنوع و همچنین اصولی انجام دهید.

وقتی بر روی تردمیل می دوید و از برنامه های تمرینی استفاده می کنید، دستگاه به صورت پیش فرض سرعت را افزایش یا کاهش می دهد یا امکان دارد در طول تمرین و راه رفتن بر روی تردمیل به آن شیب دهد و شدت تمرین را تغییر دهد. به همین دلیل است که بر روی تردمیل، دویدن متنوع می شود.

از سایر اعضای بدن تان استفاده کنید؛

وقتی بر روی تردمیل می دوید سعی کنید در حین تمرین از دست هایتان نیز استفاده کنید و آن ها را تمرین دهید. وقتی با دست هایتان کار کنید باعث بوجود آمدن تعادل بیشتر شده و هم می توانید ناخودآگاه سرعت دویدن را افزایش دهید. دست هایتان تعادل را در طول دویدن حفظ می کنند و با تعادل بیشتر راحت می توانید سرعت را افزایش دهید.

سرعت و شدت تمرین را متغیر کنید؛

دویدن بر روی تردمیل، تمرین شما برای افزایش سرعت را آسان می کند، زیرا در بعضی دستگاه ها دکمه یا کلید تنظیم سرعت وجود دارد که کاربر می تواند در زمان دویدن با فشردن آن ها سرعت را افزایش داده و در صورت خستگی مجددا آن را کاهش دهد. این کار کمک خواهد کرد که شما پس از مدتی با افزایش سرعت بتوانید شدت تمرینات را بیشتر کنید و بدن تان را به تمرین سنگین تر با سرعت بیشتر عادت دهید.

همچنین می توانید با استفاده از شیب دستگاه شدت تمرین را بالا ببرید و در جهت فرم دهی یا تقویت عضلات اندام پایین تنه از شیب استفاده کنید. اگر دستگاه شما پیشرفته باشد می توانید با استفاده از حافظه آن برنامه های تمرینی تلفیقی ایجاد کنید که از شدت و سرعت متفاوتی برخوردار می باشند.

با انجام تمرینات با شدت و سرعت متغییر بدن را آماده می کنید تا بتواند ورزش با سرعت بالا را راحت تر انجام دهد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :