راه کارهایی برای جذابیت بیشتر تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 29 آبان 1395 در ساعت 11 : 11 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

امروزه به دلیل شیوه زندگی، عادات نامناسب تغذیه ای و عدم تحرک، چاقی در میان مردم و جوامع مختلف بیش از پیش شایع گشته و همین امر سبب افزایش برخی از بیماریها در بین افراد شده است.همانگونه که می دانید چاقی مادر بیماریهاست و عامل بروز بسیاری از مشکلات از جمله دیابت، سکته، افزایش چربی، فشار خون، انواع سرطانها و بسیاری از بیماریهای دیگر می باشد.بنابراین ضرورت انجام تمرینات ورزشی بیشتر از گذشته واجب شده است.

تردمیل یکی از دستگاههای ورزشی ست که کمک شایانی به بهبود این وضعیت و جبران فقر ورزشی در میان مردم کرده است.از آنجایی که این دستگاه ورزشی یکی از ساده ترین و متداول ترین حرکات زندگی هر فرد یعنی دویدن و پیاده روی را شبیه سازی می کند مورد علاقه بسیاری از افراد می باشد و شروع تمرینات ورزشی با آن در فرد ترسی ایجاد نمی کند. بعلاوه تحقیقات نشان داده است که پیاده روی یکی از موثرترین راهها برای کاهش وزن و بهبود وضعیت سلامتی در افراد می باشد.شما می توانید با رعایت چند نکته استفاده از این دستگاه را برای خود جذابتر کنید.

اولین نکته برای ایجاد یک تمرین خوب انتخاب و خرید تردمیل مناسب می باشد، به گونه ای که با توجه به بودجه مورد نظر شما کیفیت لازم را داشته باشد.در هنگام انتخاب تردمیل به شرایط فیزیکی خود از جمله قد و وزن و توانایی بدنتان توجه کنید. زیرا تمام این عوامل در انتخاب یک تردمیل مناسب نقش مهمی دارند.بنابراین در انتخاب و خرید تردمیل عجله به خرج ندهید و در ابتدا خوب پرس و جو کنید تا بتوانید مناسب ترین گزینه را در این خصوص انتخاب کنید.

بعد از اینکه موفق به خرید تردمیلی مناسب شرایط خود شدید و آن را در خانه خود قرار دادید، باید برای استفاده از آن به دنبال لباسی مناسب باشید.لباس مناسب تردمیل به جز بحث راحتی سبب افزایش ایمنی در زمان استفاده از آن می شود.

مثلاً انتخاب شلوار گشاد و بلند در حین استفاده از تردمیل ممکن است باعث ایجاد عدم تعادل شما شود یا در هنگام کار با تردمیل به تسمه دستگاه گیر کرده و سبب بروز اتفاقات نا گواری گردد. بهترین گزینه در هنگام استفاده از تردمیل پوشیدن تاپ و شلوارک ورزشی ست.کفش انتخابی شما هم باید علاوه بر نرمی و سبکی دارای لایه های محافظ برای کمک به ضربه گیری باشد.همچنین افرادی که موهای بلندی دارند باید در هنگام استفاده از تردمیل موهای خود را جمع کنند.تا تمرکز آنها در حین تمرین بر هم نزند.

برای اینکه به سادگی با ویژگی ها و قابلیت های تردمیل خود آشنا شوید و یاد بگیرید که چگونه از تمام امکانات آن استفاده کنید باید حتماً پیش از شروع تمرین دفترچه راهنمای آن را مطالعه کنید.پس در هنگام خرید حتماً دفترچه راهنما را از فروشنده دریافت نمایید.

اگر تازه کار هستید و عادت به انجام تمرینات سنگین ندارید میزان تمرین خود را مشخص کرده و آن را به گونه ای تعیین کنید که به بدنتان آسیب نرسد.باید تمرینات خود را از سبک تر شروع کنید و به آهستگی و پس از دستیابی به آمادگی کافی شدت و مدت تمرینات خود را افزایش دهید.

برای تمرینات خود از برنامه ای منظم استفاده کنید به این ترتیب سریعتر به نتیجه مورد نظرتان می رسید. مثلاً در ساعت مشخصی از روز تمرین کنید. برای افراد مبتدی بهتر است که در هفته 3 روز و هر بار به مدت بیست تا سی دقیقه به انجام تمرینات ساده تا متوسط با استفاده از تردمیل بپردازند.به این ترتیب بدن آمادگی لازم را نیز پیدا می کند.

در هنگام ورزش با تردمیل شریط را به گونه ای برای خود فراهم کنید که از تمرین لذت ببرید. مثلاً دمای محیط و تهویه را به شکلی مناسب تنظیم کنید و یک بطری آب در دسترس قرار دهید به این ترتیب برای ایجاد این شرایط ناچار نیستید تا تمرین خود را متوقف کنید.همچنین برای افرادی که دوست ندارند تنها بر روی پیاده روی و دویدن تمرکز کنند می توانند در هنگام استفاده از تردمیل به برنامه تلویزیونی مورد علاقه خود نگاه کنند یا موسیقی دلخواهشان را گوش کنند.به این ترتیب با میل و رغبت بیشتری تمرینات خود را ادامه می دهند.

توجه به این نکات هرچند ساده سبب می شود تا تمرین ورزشی شما جذابتر شده علاقه شما برای انجام آن بیشتر شود.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :