جلوگیری از اشتباهات در هنگام ورزش با تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 29 آبان 1395 در ساعت 11 : 3 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

در دنیای امروز به دلیل شیوه زندگی و کار افراد فرصت کافی برای داشتن فعالیت و انجام ورزش از بسیاری گرفته شده است. به همین دلیل عده زیادی ترجیح می دهند که در خانه و بدون صرف وقت در ترافیک خیابانها و پرداخت هزینه اضافی به باشگاههای بدنسازی، با تهیه یک دستگاه ورزشی، در منزل به انجام فعالیت بپردازند. از جمله دستگاههای پر طرفدار ورزشی که اغلب مردم به استفاده از آن علاقه مند هستند تردمیل می باشد.

البته نکته اصلی نحوه استفاده صحیح و اصولی از این وسیله فیتنس است، زیرا در غیر این صورت می تواند برای بدن شما آسیب رسان نیز باشد.ما در این مطلب قصد داریم تعدادی از اشتباهات رایجی که برخی از افراد در هنگام استفاده از تردمیل انجام می دهند را برای شما بیان کنیم، تا سعی کنید با رعایت آنها از نتایج یک ورزش صحیح و اصولی بهره مند شوید.

استفاده از کفش نامناسب

انتخاب یک کفش مناسب برای انجام هر حرکت ورزشی بسیار مهم و حائز اهمیت است.به ویژه در زمان تمرین بر روی تردمیل باید به این مسئله دقت کنید و کفشی انتخاب نمایید که علاوه بر راحتی ، سبک و انعطاف پذیر باشد و تا حد امکان در کف آن لایه های اضافی تعبیه شده باشد تا از فشار به زانو در هنگام دویدن بکاهد.بعلاوه اگر قصد دارید تا کفش ورزشی جدیدی بخرید در هنگام بعد ظهر که پایتان ورم دارد اقدام کنید، زیرا موقع ورزش کردن نیز پا دچار آماس می شود و احتمال دارد که کفش برایتان تنگ شده و به پای شما صدمه بزند.

برداشتن قدم های بلند

زمانی که بر روی تردمیل تمرین می کنید سعی نمایید تا از برداشتن قدم های بلند اجتناب کنید زیرا سبب بالا رفتن احتمال آسیب دیدگی تان می شود.همچنین انرژی بیشتری مصرف می کند و به دلیل خستگی مجبور میشوید تا زودتر از زمان مورد انتظار ورزش را ترک کنید. بعلاوه این شیوه ورزش فرم صحیح بدن شما را از بین می برد.

نگاه کردن به پاها در طول تمرین

نگاه کردن به پاها در مدت استفاده از تردمیل به مرور زمان سبب بروز درد در ناحیه گردن و کمر شما میشود. برای اینکه در هنگام ورزش بدن تان دارای وضعیتی مناسب باشد باید آن را صاف نگه دارید،عضلات شکم را سفت کرده و مستقیم به روبرو نگاه کنید به این ترتیب بدن شما دارای وضعیت تعادلی و مناسب است.

کوبیدن پاها در هنگام دویدن

افرادی که در هنگام استفاده از تردمیل عادت دارند پاهای خود را بر روی دستگاه بکوبند پس از مدتی در ناحیه مفاصل زانو دچار آسیب جدی می گردند.بر روی تردمیل در هنگام دویدن و پیاده روی باید به همان شیوه ای که در حالت عادی راه می روید یا می دوید فعالیت کنید و فرودهای نرم داشته باشید.

حرکت زیاد دستها

حرکت بیش از اندازه دستها در طول ورزش با تردمیل فایده ای برای شما ندارد و فقط موجب می شود تا زودتر از حد توانتان خسته شوید و قادر به ادامه تمرینات نباشید.بهتر است در زمانهایی که بصورت آهسته پیاده روی می کنید دستهای خود را کنار بدنتان نگه دارید ولی هنگامی که می دوید آنها را به شکل موازی بدن و به صورت ملایم تکان دهید.

زیاده روی در انجام ورزش

انجام ورزش سنگین و یا به مدت طولانی که خارج از حد توان شماست برای بدنتان مفید نیست و عوارضی را نیز به دنبال دارد.اگر مبتدی هستید از آغاز کار شروع به دویدن با شدت بالا نکنید ابتدا به انجام تمرینات سبک تر بپردازید تا آمادگی لازم راپیدا کرده و کم کم تمرینات خود را سخت تر نمایید.در صورتی که احساس خستگی شدید یا درد در ناحیه ای از بدن خود کردید ادامه تمرینات را به زمان دیگری موکول کنید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :