توضیحاتی در مورد تسمه تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 29 آبان 1395 در ساعت 11 : 3 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تسمه تردمیل در واقع همان صفحه متحرکی می باشد که کاربر بر روی آن می دود و از قطعات بسیار مهم دستگاه محسوب می شود. ابعاد تسمه در انواع تردمیل باشگاهی و تردمیل خانگی متفاوت است و سطح قابل دویدن را تعیین می نماید.

معمولا ضخامت تردمیل های خانگی 1.4 الی 1.8 می باشد و دو لایه است. لایه رویی از جنس پلاستیک فشرده بوده و آج های لانه زنبوری شکلی دارد؛ گاها آسفالتی یا به شکل گریپ می باشد. لایه زیری از جنس پلی استر یا نیمه پلی استر ساخته می شود که نوع پلی استر مرغوبیت بیشتری دارد.

وقتی تردمیل خریداری می کنید باید طول و عرض تسمه را دقیقا بدانید تا در هنگام تعویض با مشکل مواجه نشوید. اگر اندازه دقیق تسمه را نمی دانید و یا آن را از خاطر برده اید، تسمه را باز کرده و روی میزی قرار بدهید و طول و عرض آن را اندازه گیری کنید. در هنگام تعویض اگر طول عرض تسمه جدید اشتباه باشد، ممکن است به دستگاه آسیب وارد کند.

تسمه تردمیل معمولا هر 4 یا 6 سال نیاز به تعویض دارد. حتی اگر زیاد از دستگاه استفاده نمی کنید، بهتر است تسمه به موقع تعویض بشود، زیرا فاسد شده و خاصیت انعطاف پذیری خود را از دست می دهد و کارآیی دستگاه پایین می آید.

- اگر احساس کردید در هنگام استفاده از تسمه بوی سوختگی به مشام می رسد، احتمالا زمان تعویض تسمه فرارسیده است.

- اگر سطح تسمه ناصاف شده یا بر آمدگی بر روی آن حس کردید، حتما چک کنید و در صورت لزوم آن را تعویض نمایید.

- تسمه تردمیل نیاز به روغن کار به موقع دارد. اگر از این دستگاه به خوبی مراقبت بشود، طول عمر بیشتری خواهد داشت.

- تردمیل می بایست در سطحی هموار و بدون شیب نصب بشود و پایه های آن تراز باشند، هر گونه لرزشی در حین تمرین طول عمر دستگاه را کاهش می دهد.

- اغلب تردمیل ها به ضربه گیرهای گوناگونی مجهز هستند که هر یک وظیفه خاصی برعهده دارند. ضربه گیر ها در واقع لاستیک های فنری هستند که صفحه دستگاه را انطاف پذیرتر می کنند. ضربه گیر کف مانع ایجاد سر و صدا می شود . ضربه گیر SDS سبب می شود فشار کمتری به مفاصل و عضلات کاربر وارد بشود و آسیب نبیند. در صورتی که از آسیب های کمری و درد زانو رنج می برید، از تردمیل هایی استفاده کنید که مجهز به ضربه گیر های طبی می باشند. معمولا ضربه گیرها بین تسمه و اسکلت فلزی زیر تردمیل جا داده می شود و به نرمی و انعطاف پذیری تسمه کمک می کند.

- ماهی یک بار باید تسمه تردمیل را روغن کاری کنید؛ این کار اصطکاک بین عرشه و تسمه را کاهش می دهد و زمان زیادی نمی برد؛ در هنگام روغن کاری دستگاه را خاموش کرده و پریز جدا کنید، سپس با پیچ گوشتی پیچ های کنار دستگاه را شل کرده و تسمه را به آرامی بلند کنید، به طوری که عرشه قابل مشاهده باشد؛ آنگاه روغن را در سراسر عرشه اسپری نمایید.

می توانید روغن های اضافه را که به اطراف ریخته است با دستمال آغشته به الکل پاک کنید و بعد تسمه را سرجای خود قرار داده و پیچ ها را سفت کنید. پس از روغن کاری دستگاه را دوباره به پریز زده و روشن کنید و با سرعت 1 کیلومتر در ساعت به مدت 5 دقیقه بر روی آن راه بروید تا مطمئن شوید روغن کاری به طور کامل انجام شده است.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :