تنظیم تسمه تردمیل

1 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 31 مرداد 1396 در ساعت 9 : 39 دقیقه | نظرات کاربران ( 1 )

تنظیم تسمه تردمیل بخشی از نگهداری از تردمیل محسوب می شود؛ شل شدن یا از جا درآمدن تسمه بر روی کار تردمیل و تمریناتی که روی آن انجام می دهید، تاثیر می گذارد و ورزشکار در هنگام دویدن تعادل خود را از دست می دهد.برای تنظیم این قسمت شما به یک عدد آچار آلن نیاز دارید که در بیشتر مواقع همراه با دستگاه تردمیل به مشتری تحویل داده می شود.

پیش از هر کاری باید بدانید آیا واقعاٌ تسمه نیاز به تنظیم دارد یا خیر؟ برای این کار تردمیل را روشن کرده و بر روی کمترین سرعت تنظیم کنید. در این حالت لغزنده بودن سطح دستگاه را مورد بررسی قرار بدهید. در صورتی که تسمه به اندازه کافی سفت باشد بر روی آن احساس لغزش نخواهید کرد؛ وقتی تسمه شل باشد کاربر بر روی آن سر می خورد یا تسمه زمان دویدن می ایستد.

زمانی که متوجه شدید تسمه به تنظیم نیاز دارد؛ تردمیل را خاموش کرده و از پریز برق بکشید؛ سپس پیچ های تنظیم تسمه را که در انتهای تردمیل قرار دارد، پیدا کرده و پیچ ها را با آچار آلن به این صورت تنظیم نمایید: پیچ ها را می بایست به اندازه یک چهارم در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا سفتی تسمه متعادل بشود؛ سپس دوباره سفتی تسمه را امتحان کنید؛ یعنی دستگاه را به برق زده و بگذارید 3 دقیقه با سرعت کم کار کند.تسمه باید آنقدر سفت شده باشد که بر روی تردمیل احساس لغزش نکنید؛ اگر باز هم احساس لغزش کردید دو مرتبه به اندازه یک چهارم در جهت عقربه های ساعت پیچ های تنظیم را توسط آچار آلن بچرخانید.

نکته: در صورتی که تسمه زیادی سفت باشد از صفحه فاصله می گیرد و باید بر عکس آنچه گفته شد عمل کنید.

تنظیم محل قرار گرفتن تسمه

برای این که تسمه را درست در سر جای خودش قرار بدهید؛ تردمیل را روشن کرده و روی کمترین سرعت تنظیم نمایید؛ سپس پشت دستگاه بایستید و به تسمه با دقت نگاه کنید؛ در صورتی که تسمه به سمت راست متمایل شده بود، پیچ تنظیم سمت راست را با چرخاندن به اندازه یک چهارم جهت خلاف عقربه های ساعت شل کرده و پیچ سمت چپ را با چرخاندن به اندازه یک چهارم در جهت عقربه های ساعت سفت کنید و بعد دوباره به تسمه نگاه کنید و اجازه بدهید تردمیل 3 دقیقه در کمترین سرعت حرکت کند تا مطمئن شوید تسمه سرجای خود قرار گرفته است؛ در غیر این صورت دوباره این کار را تکرار نمایید.در صورتی که تسمه به سمت چپ مایل است این کار را به صورت بر عکس انجام بدهید.

تمیز کاری تردمیل

تردمیل دستگاهی است که می توانید سال ها آن را برای ورزش فیتنس مورد استفاده قرار بدهید؛ بنابراین باید از آن به خوبی نگهداری کنید؛ این دستگاه برای داشتن عمر طولانی تر نیاز به تمیز کاری دارد. تسمه تردمیل باید حداقل یک بار در هفته تمیز بشود تا از هزینه ای که صرف دستگاه شده بیشتر استفاده کنید.برای این کار تردمیل را از پریز برق جدا کرده و بعد با دستمالی که پرز نمی دهد و کمی نمناک است گرد و غبار را از روی تسمه پاک کنید؛ تسمه را با دست بچرخانید و قسمت هایی را که در پایین قرار دارد نیز تمیز کنید و بعد مطمئن شوید تسمه کاملاً خشک شده است.

ارسال نظر

منصور زارع کار : منصور زارع کار
4 0
سلام خیلی ممنونم بابت این مقالتون واقعا توضیحات کامل بود
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :