تفاوت بارز تردمیل باشگاهی و خانگی

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 11 تير 1396 در ساعت 13 : 49 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تردمیل تنها وسیله ای است که برای افراد چاق متناسب بوده و به کاهش وزن آنها کمک می کند . تردمیل در طرح و نقش های مختلف به بازار مصرف می رسد که از دو نوع خانگی و باشگاهی تبعیت می کند . تردمیل های خانگی و باشگاهی در طراحی و عملکرد یکدیگر تفاوت و تشابه هایی دارند .

تردمیل وسیله ای برقی است که کاربر با دویدن بر روی آن اندام خود را متناسب و سلامتی و نشاط روحی و جسمی خود را صد چندان می کند. این وسیله در چند سال اخیر یکی از پر کاربردترین وسیله های ورزشی در بازار گردیده است .از کاربرد و عملکرد آنها گرفته تا قیمت و قدرت موتوری هر دو تردمیل خانگی و باشگاهی ابتدا در این مقاله به مختصر نگاهی به تاریخچه تردمیل بپردازیم :

تردمیل اولین بار توسط کشاورزانی که در پی راهی برای تولید نیرو در بخش کشاورزی بودند در سال 1875 بازگو شد . آن کشاورزان نوار نقاله ای با قدم حیوانات ساختند و در قسمت های آسیاب، روغن کشی و خرمن کوبی بهره گرفتند. اما تردمیل امروزی در سال 1952 از طریق کاردیولوژیست روبرت بروس برای امتحان استاندارد تشخیص بیماری های قلبی و ریه عرضه شد. در سال 1960 از تردمیل ها تنها فقط برای آزمون پزشکی استفاده می شد که از گرانی خاصی بهره می بردند. طراح امروزی تردمیل های خانگی بیل استاپ با مدرک مهندس پزشکی است.

حال به تفاوت دو تردمیل خانگی و باشگاهی می پردازیم :

تردمیل های باشگاهی مانند وزن کاربر معلوم نیست باید فوق العاده از بدنه قوی و مقاوم ساخته شده باشند. اما تردمیل های خانگی باید مشابه با وزن کاربران و اندازه مکانی باشند که بر روی تردمیل قرار می گیرند. بدنه بیشتر تردمیل ها از فولاد مخصوص ساخته شده ، اما در گروهی از تردمیل ها با آلومینیوم قوی نیز ساخته می شوند.

در تردمیل های خانگی اکثرا از موتور های (DC ) بهره می برند که این موتور ها از جریان مستقیم برق استفاده می کنند و جریان مستقیم همان مثبت و منفی است ، مثل برق و باطری. نوع دیگر از موتور که بیشتر تردمیل های باشگاهی استفاده می شود ( AC ) است که از جریان متناوب برق استفاده می کند . مثل برق شهری یا همان فاز و نول . البته این موتورها نوع بهتری هم دارد که به صورت 3 فاز است .مورد بعدی که در مقایسه تردمیل های خانگی و باشگاهی مورد توجه باید قرار گیرد، نوع موتور و قدرت موتور هر کدام از آنهاست!

در تردمیل های خانگی و باشگاهی تحمل بار و وزن از ارزش بالایی برخوردار است. تردمیل های خانگی باتوجه به فضایی که برای آن در نظر گرفته شده است، به مراتب از تحمل وزن کمتری نسبت به تردمیل باشگاهی برخوردار است .

نوع بعدی مقایسه تردمیل های خانگی و باشگاهی عملکرد تردمیل هم در خانگی و هم در باشگاهی است . باید بدانیم که تردمیل های خانگی همانطور که از نامش نیز پیداست برای تمرین در خانه و با فضای کوچک و کم در نظر گرفته شده است و توقع ورزشی با حجم اندک را باید از آن داشته باشیم . اما تردمیل های باشگاهی برای تمرین های با فضای بیشتر و ورزش حرفه ای در نظر گرفته شده است .

ما خب با توجه به گفته های فوق نسبت به مقایسه تردمیل های خانگی و باشگاهی می توان گفت: تردمیل های باشگاهی با توجه به قدرت بالای موتور و تحمل وزن بیشتر و عملکرد قوی تر از قیمت بیشتری نسبت به تردمیل های خانگی برخوردار است .فاکتوری که پیش از خرید و حتی بحث کردن راجب یک کالا خیلی حائز اهمیت برای همه کاربران است ، قیمت تردمیل است . قیمت هر دو تردمیل خانگی و باشگاهی بستگی به نوع کارکرد و عملکرد آن است .

همانطور که قبلا نیز گفته شد از فاکتورهای تاثیر گذار و بسیار مهم در خرید تردمیل، قیمت تردمیل است. قیمت تردمیل بسته به امکانات و قابلیت های تردمیل متفاوت است. اما به طور کلی می توان گفت، تردمیل باشگاهی به دلیل داشتن قدرت موتور بالاتر، تحمل وزن بیشتر و همچنین به دلیل داشتن امکانات افزون تر نسبت به تردمیل خانگی، از قیمت بیشتری نیز برخوردار است.

آخرین موردی که در مقایسه و تفاوت تردمیل های خانگی و باشگاهی باید به آن بپردازیم، توانایی های تردمیل های خانگی و باشگاهی در مقابل هم است . توانایی به آن مواردی اشاره می کند که به صورت اضافی بر روی تردمیل ها قرار گرفته شده است . داشته ها در تردمیل های باشگاهی باتوجه به عملکردشان خب به مراتب بیشتر از تردمیل های خانگی است و تردمیل های باشگاهی از توانیی های بالاتری برخوردار هستند. اما برخی از تردمیل های خانگی هم وجود دارند که بعضی از این توانایی ها را با خود به همراه دارند .

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :