تردمیل،راهی برای لاغر شدن

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 10 مرداد 1395 در ساعت 15 : 2 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

همانطور که می دانید تردمیل یک دستگاه ورزش هوازی است که توسط چرخش یک تسمه و با به حرکت در آمدن سطح این دستگاه، شما می توانید بر روی آن بدوید و یا راه بروید، بدون این که مسافتی را طی کرده باشید.

این روزها به دلیل مشغله زیاد، کمبود وقت، شلوغی اماکن عمومی و نا امنی، بسیاری از مردم نمی توانند برای ورزش به محیط خارج بروند. اما تردمیل این امکان را می دهد که در هر زمانی که اراده کردید، بتوانید ورزش کنید و از فواید این فعالیت مفید بهرمند بشوید.

در هنگام انجام تمرین بر روی این دستگاه 3 عنصر سرعت، زمان و شیب در اختیار کاربر قرار دارد و ورزشکار می تواند با تغییر هر یک از این عناصر، شدت تمرین خود را کاهش و یا افزایش بدهد. معمولا اغلب تردمیل ها یک صفحه نمایش دارند که اطلاعاتی نظیرسرعت، زمان، کالری سوزانده شده، مسافت طی شده، درجه شیب و ضربان قلب ورزشکار را نشان می دهد و کاربر با استفاده از این اطلاعات با ارزش می تواند برای خود یک الگوی ورزشی مناسب طراحی کند. اکثر تردمیل ها چند برنامه از پیش تعیین شده در حافظه خود دارند و به کاربر این امکان را می دهد که با این برنامه ها، بدون نیاز به مربی تمرینات خود را پیش ببرد.

شدت تمرین با آمادگی جسمانی ورزشکار رابطه مستقمی دارد. هر چه آمادگی جسمانی فرد بالاتر باشد، می تواند تمرینات پر شدت تری را انجام بدهد. میزان تناسب اندام هم می تواند برای کاربر به عنوان یک هدف مشخص شده قراربگیرد.

در هنگام تهیه تردمیل خانگی می بایست به حداکثر تحمل وزن دستگاه دقت کنید و تردمیلی بخرید که برای سنگین وزن ترین عضو خانواده که می خواهد از آن استفاده کند مناسب باشد. البته جنس دستگاه، محدوده سرعت، قدرت موتور، ایمنی دستگاه و اطلاعاتی که مانیتور در اختیار کاربر قرار می دهد از نکات حائز اهمیت در انتخاب تردمیل خانگی است. اگر موتور تردمیل شما بیش از حد سر و صدا ایجاد کند ممکن است استفاده از آن برای سایر اعضای خانواده ایجاد ناراحتی بکند.

شما می توانید با داشتن این وسیله ورزشی در منزل خود هر زمانی که مایل هستید، به دور از هیاهوی بیرون و در کنار خانواده به ورزش بپردازید. حتی با این وسیله قادر خواهید بود در حین انجام بعضی از کار های روزمره ورزش کنید. مثلا در هنگامی که سریال مورد علاقه شما پخش می شود، بر روی تردمیل بروید و هم زمان با تماشای فیلم ورزش کنید.

امروزه در تردمیل های مدرن تنها با فشار یک دکمه می توانید شیب دستگاه را تغییر بدهید و مدام ضربان قلب خود را چک کنید. اینکه در هنگام ورزش به سیستم قلبی – عروقی بدن فشار زیادی وارد نشود نکته بسیار پر اهمیتی است.

این دستگاه یک را ه بسیار خوب برای کاهش وزن و تناسب اندام است. اگر مبتدی هستید، مانند هر ورزش دیگری باید تمرینات را به آهستگی و با شدت کم شروع کنید و به تدریج سرعت دستگاه را بالا ببرید و در زمان های کوتاهی بدوید؛ سپس دوباره شروع به راه رفتن بکنید.

بهترین برنامه برای کاهش وزن این است که 50 دقیقه در صبح و 20 دقیقه در بعد از ظهر، 2 ساعت پس از صرف ناهار و 10 دقیقه در هنگام شب پیاده روی سریع داشته باشید. می توانید این تقسیم زمانی را به میل خود تغییر بدهید؛ چون به هر حال شما آن مقدار کالری را که باید از دست خواهید داد. برنامه های ذخیره شده در حافظه تردمیل ها برای افراد حرفه ای تر کاربرد دارد. اگر هر روز به صورت منظم به ورزش خود ادامه بدهید و یک رژیم غذای مناسب هم داشته باشید ظرف مدت 3 ماه تاثیرات چشمگیری را بر بدن خود حس خواهید کرد.

سعی کنید وقتی بر روی تردمیل ورزش می کنید حالت بدنتان مناسب باشد. سرتان را بالا نگیرید و یا پایین نیندازید. بهترین حالت این است که به نقطه مقابل خود نگاه کنید.

تماشای تلوزیون در هنگام تمرینات، این عادت را در شما به وجود می آورد. پس از اینکه تعادل خود را بر روی تردمیل به دست آوردید دسته های آن را رها کنید و دست ها را به حالت مشت کرده از ناحیه بازو به عقب و جلو ببرید؛ درست مثل زمانی که بر روی زمین می دوید. شکمتان را به داخل بدهید و بقیه قسمت های بدن را ریلکس نگهدارید. گام های متوسط بردارید؛ سعی نکنید طول گام هایتان زیاد بلند و یا کوتاه باشد. بر روی تنفس خود متمرکز بشوید؛ نفس های منظم و عمیق بکشید. این کار باعث می شود اکسیژن تازه به بافت ها برسد و متابولیسم بدن افزایش پیدا بکند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :