تردمیل اشتها را کم می کند

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 29 آبان 1395 در ساعت 11 : 27 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

بیشتر افراد تصور می کنند با انجام فعالیت ورزشی بیشتر گرسنه می شوند و در نتیجه غذای زیادتری خواهند خورد؛ در حالیکه این طورنیست. تحقیقات نشان داده افرادی که پس از یک دوره طولانی کم تحرکی، به ورزش روی می آورند، در ابتدا میل بیشتری به خوردن غذا دارند؛ اما پس از مدتی این مسئله برطرف خواهد شد. در واقع ورزش تمایل به خوردن تنقلات و غذاهای ناسالم و چرب را از بین می برد.

وقتی شما شروع به انجام فعالیت ورزش می کنید هورمون لپتین که توسط سلول های چربی ترشح می شود، در بدن افزایش پیدا می کند. وجود این ماده سبب می شود مغز فرمان نا بجای گرسنگی صادر نکند، بنابراین اشتهای کاذب ازبین می رود.

افرادی که فقط با رژیم غذایی اقدام به کاهش وزن می کنند، باید بدانند، همراه با چربی های اضافه مقادیری از بافت های عضلانی را نیز از دست خواهند داد؛ در حالیکه عضلات سبب چربی سوزی می شوند. یعنی هرچه حجم عضلانی بدن بیشتر باشد، کالری بیشتری نیز مصرف می گردد. ورزش عضلات بدن را تقویت می کند. عضلات قوی، کمک می کنند که در کهنسالی ماهیچه ها با استحکام بیشتیر در کنار استخوان ها باقی بمانند و تراکم استخوان ها حفظ بشود.

همانطور که می دانید کاهش تراکم استخوان یا همان پوکی استخوان، فرد را برای ابتلا به آرتروز و درد مفاصل مستعد خواهد کرد.

اغلب افراد به دلیل نامساعد بودن آب و هوا، کم بود وقت و مشغله های فراوان، فرصت ندارند که در زمان مناسب برای انجام تمرینات ورزشی از منزل خارج بشوند. به همین علت مجبور به استفاده از دستگاه های ورزشی می شوند که البته بد هم نیست. شما با داشتن یک تردمیل خانگی در هر زمان از شبانه روز که اراده کنید، می توانید به ورزش بپردازید.

در بحث ورزش، تداوم و نظم بسیار اهمیت دارد. این کار می بایست به صورت یک عادت روزمره در بیاید تا از فواید آن بهرمند بشوید. ورزش سلول های چربی را از بین نمی برد، بلکه سبب کوچک تر شدن آن ها می شود. اگر ورزش را در سنین جوانی آغاز کنید، تعداد سلول های چربی افزایش پیدا نمی کند. به هر حال هیچ گاه برای ورزش کردن دیر نیست.

علاوه بر همه این ها ورزش اعتماد به نفس انسان را بالا می برد و باعث می شود فرد به رژیم غذایی پایبند بماند. امروزه نیمی از مردم دنیا از افسردگی رنج می برند و افزایش اشتها یکی از دست آوردهای بیماری افسردگی می باشد. چاقی و افسردگی با یکدیگر در ارتباط هستند. چاقی به دلیل نارضایتی از شکل بدن افراد را افسرده می کند و افسردگی به دلیل اختلالات هورمونی که به همراه دارد، سبب چاقی خواهد شد. وقتی بر روی تردمیل شروع به ورزش کنید پس از 30 دقیقه از مغز ماده اندروفین آزاد می شود. اندروفین یک مسکن طبیعی است که سبب ایجاد شادی و سرزندگی می شود. کسانی که دچار اختلالات خواب هستند کافی است 2 ساعت قبل از خواب به مدت 20 دقیقه بر روی تردمیل با سرعت متوسط راه بروند.

برای کاهش وزن بهتر است صبح ها با معده خالی به مدت 30 دقیقه با شدت متوسط بر روی تردمیل کار کنید. بعد از ظهر 2 ساعت بعد از ناهار، به مدت 40 دقیقه با شدت بیشتری به انجام تمرین ورزشی مشغول بشوید و شب یک ساعت بعد از شام 20 دقیقه بر روی این دستگاه راه بروید.

افرادی که شب ها دیر می خوابند معمولا مجبور می شوند، نیمه شب چیزی بخورند؛ این کار در هفته نیم کیلو اضافه وزن به همراه خواهد داشت. خواب کافی و به موقع یکی از راه های مبارزه با چاقی محسوب می شود.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :