به طور منظم بر روی تردمیل ورزش کنید

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 29 آبان 1395 در ساعت 11 : 18 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

بعضی از افراد برای سرگرمی بر روی تردمیل می روند و بدون هیچ برنامه ی ورزشی با نهایت توان خود می دوند و انجام جلسه بعد را برای چند روز به تاخیر می اندازند؛ در حالی که برای بهره جستند از تمرینات ورزشی، می بایست این فعالیت را به طور منظم و روزمره انجام بدهید. به جای اینکه در یک جلسه سخت بر روی تردمیل کار کنید و تا چند روز حتی توان نزدیک شدن به این دستگاه را نداشته باشید، بهتر است به انجام تمرینات سبک اما منظم و مستمر بپردازید.

ورزش رفته رفته آمادگی جسمانی شما را افزایش می دهد و سبب می شود پس از چند ماه بتوانید با شدت بیشتری کار کنید. کسانی که با انجام تمرینات ورزشی بر روی تردمیل، هدف لاغری و تناسب اندام را دنبال می کنند، باید بدانند بهتر است ورزش به صورت منظم انجام بشود. در کاهش وزن یک فرمول کلی وجود دارد؛ وقتی شما وزن از دست می دهید که؛ بیشتر از آنچه کالری به دست می آورید، کالری از دست بدهید. در هنگام تمرینات ورزشی بدن کالری های موجود را می سوزاند و سپس به سراغ چربی های ذخیره شده می رود. برای سوزاندن 5 صدم چربی می بایست 3500 کالری بسوزانید. بدن انسان برای زنده ماندی روزانه به چیزی حدود 3000 کالری نیاز دارد که این عدد به میزان پرتحرکی و کم تحرکی فرد نیز مربوط می شود.

وقتی با تردمیل کار می کنید در هر ساعت می توانید 600 کالری بسوزانید، بنابراین لاغری با تردمیل کار چندانی سختی نیست. فقط باید صبر داشته باشید؛ زیرا تناسب اندام در یک روز اتفاق نمی افتد.

مانیتور اغلب تردمیل های امروزی سرعت، زمان، مسافت طی شده، کالری مصرف شده، درجه شیب دستگاه و ضربان قلب کاربر را نشان می دهند. با استفاده از این اطلاعات ارزشمند می توان برای خود یک الگوی ورزشی مناسب در نظر گرفت. ورزش حجم عضلانی بدن را افزایش می دهد و در واقع چربی ها را تبدیل به عضله می کند. عضلات برای بدن انرژی می سازند؛ به همین خاطر هر چه توده عضلانی بیشتر باشد سوخت و ساز افزایش پیدا می کند. بنابراین می توان گفت ورزش سرعت لاغری را 2 چندان خواهد کرد. همچنین ماهیچه ها و عضلات در واکنش به حرکات تند ورزشی قدرتمندتر می شوند و با استحکام بیشتری استخوان ها و اسکلت بدن را حمایت می کنند. این مسئله موجب می شود در سنین بالاتر تراکم استخوان کمتر کاهش پیدا کند و از بیماری پوکی استخوان پیشگیری بشود.

محققان بر این باورند که ورزش اعتماد به نفس انسان را افزایش می دهد؛ به همین دلیل افراد ورزشکار بیش از سایرین اعتماد به نفس دارند و از سلامت روحی بیشتری برخودار هستند. پس از 30 دقیقه دویدن بر روی تردمیل، مغز اندروفین آزاد می کند. این ماده که مسکن طبیعی بدن است سبب ایجاد نشاط و سرزندگی می شود.

گام برداشتن بر روی تردمیل بیش از دویدن بر روی سطح زمین باعث افزایش هماهنگی و دقت می شود. چون بر روی این دستگاه مجبور هستید بر روی تسمه ای بدوید که برخلاف جهت شما در حرکت است و ناچار می بایست تعادل خود را حفظ نمایید؛ این کار به اندازه ورزش یوگا به شفافیت ذهن و بیشتر شدن دقت کمک می کند. نگه داشتن غم و اندوه سبب بروز بیماری های روانی می شود. ورزش نسان را تخلیه روانی می کند. دویدن در کنار تمرینات یوگا، بهترین راه مقابله با مشکلات روانی شناخته شده است.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :