به این دلایل وزن کم نخواهید کرد!

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 18 مرداد 1397 در ساعت 14 : 31 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اگر شما جزو افرادی باشید که اضافه وزن دارند حتما تا به حال تجربه کرده اید گاهی علی رغم تلاش و رعایت نکات رژیم غذایی، وزن ثابت می ماند و ما را کلافه می کند. این روند گاهی اوقات تا جایی پیش می رود که تعدادی از افراد از ادامه دادن این راه منصرف می شوند.

با گرفتار شدن در این مشکل حتما به دنبال راه حلی هستید تا بتوانید از شر این تثبیت وزن لعنتی خلاص شوید و بر روی ترازو یک عدد را مشاهده نکنید. عوامل مختلفی وجود دارند که ممکن است شما را گرفتار این مشکل کنند که با آگاهی از آنها می توانید به نتیجه دلخواه و به تناسب اندام مناسب تان برسید.

تمرینات ورزشی را غلط اجرا می کنید

انتخاب کردن ورزش و فعالیتی که به شما کمک کند تا بتوانید از طریق اجرای آن میزان کالری سوزی بدن تان را بالا ببرید بهترین کار است. نوع ورزشی که انتخاب کرده‌اید به خودتان و علایق تان بستگی دارد، اما بهتر است ورزشی را انتخاب کنید که بتوانید به صورت روزانه آن را انجام دهید و از اجرای آن خسته نشوید.

پیاده روی از ساده ترین ورزش هایی است که می توانید در هر شرایطی آن را انجام دهید. این ورزش ساده را باید به صورت منظم و روزانه با شدت و البته سرعت های مختلفی انجام دهید تا شاهد نتایج خوب آن برای سلامتی و تناسب اندام خود باشید.

اگر نمی توانید روزانه به باشگاه بروید یا در فضای خارج از خانه پیاده روی را انجام دهید برای پیگیری دقیق این ورزش بهتر است تردمیلی تهیه کنید و در هر فرصتی که پیدا کردید ورزش روزانه را انجام دهید. تردمیل های جدید دارای برنامه های از پیش تعیین شده می باشند که با انتخاب هر یک از آنها می توانید تمرینات اصولی و متناوبی را بدون نیاز به حضور مربی انجام دهید.

به آنچه که می خورید دقت کنید

می دانید که برای رسیدن به لاغری و داشتن اندامی متناسب باید در کنار انجام دادن ورزش مراقب خورد و خوراکتان نیز باشید تا با وارد کردن کالری زیاد به بدن هر چه تلاش کرده اید را از بین نبرید. بدن بعد از ورزش دچار بحران و کمبود مواد غذایی می شود و اگر شما درست و حساب شده مواد مغذی مورد نیاز آن را نرسانید بدن از هدف دور خواهد شد و راه طولانی تری را در پیش خواهید داشت.

استراحت کافی داشته باشید

حتی اگر ورزشکار حرفه‌ای هستید نباید به طور مداوم بدن را تحت فشار ورزش های سنگین قرار دهید. استراحت حتی برای سریع رسیدن به اهدافتان لازم است و با استراحت کردن به اندازه و البته به موقع می توانید از میزان استرس بدنتان کم کنید و روند کاهش وزن را به خوبی ادامه دهید.

به اندازه بخوابید و خواب کاملی نیز داشته باشید. بیداری و شب زنده داری بدن را در مرحله آماده باش قرار می دهد و سرعت کاهش وزنتان را کند می کند.

به میزان کالری هایی که می خورید توجه کنید

هر آنچه که می خورید دارای کالری است و در زمانی که قصد کم کردن وزن خود را دارید بهتر است کالری مواد غذایی را اندازه گیری کنید تا از حد مقرر شده برای لاغری شما فراتر نرود. گاهی افراد با رعایت تمام نکات نیز لاغر نشده و دچار نا امیدی می شوند و درست در همان زمان با رها کردن پروسه رژیم دوباره بر می‌گردند سر خانه اول شان.

با محدود کردن زیاد دریافت کالری بدن خود را قحطی حس می کند و با کمترین اضافه خوری همه را جذب و در نتیجه شاهد استاپ وزنی خواهید بود. باید بدانید که بهترین کاری که برای رسیدن به هدف تان می توانید انجام دهید آن است که آهسته اما پیوسته از وزن خود کم کنید و به دنبال آن نباشید که وزن اضافه خود را به یکباره کم کنید.

خوردن ویتامین ها را فراموش نکنید

از کم شدن ویتامین های مورد نیاز بدنتان جلوگیری کنید و مراقب تغذیه خود باشید. خوردن مکمل ها نیز یکی از راه های حفظ ویتامین های بدن برای شماست و نباید آن را فراموش کنید.

کمبود آهن، کلسیم و ویتامین‌های گروه B برای بدن دردسرهای زیادی را ایجاد می کنند و با کمی توجه با خوردن مکمل غذایی می توانید به این نیاز بدن رسیدگی کنید و از هدف تان دور نمانید.

دائما به این فکر نکنید که چقدر وزن کم کرده اید و درگیر رفتن روی ترازو نباشید و بیشتر به جنبه سلامتی بدنتان توجه کنید. وزن شما اگر از راه اصولی و درست کم نشود ماندگار نخواهد بود و در آخر با اضافه وزن و کلی بیماری های مختلف به سر جای اولتان برمی گردید.

از رژیم غذایی متنوع و متعادل استفاده کنید و هیچ گروه‌ غذایی را از برنامه تان را حذف نکنید. نان و غلات، میوه و سبزیجات، لبنیات، گوشت‌ها همگی را در برنامه غذایی تان داشته باشید.

خوردن آب را در طی روز فراموش نکنید و در طی روز از 8 لیوان کمتر آب نخورید تا بتوانید متابولیسم بدن تان را بالا نگه دارید و سوخت و ساز خوبی داشته باشید.

اگر فقط کالری که به بدن تان می رسانید را کم کنید دیر یا زود دچار استاپ وزنی خواهید شد و از ادامه راه باز می مانید.

کاهش وزن برای یک هفته نیم تا 1 کیلوگرم است و نباید بدن را دچار بحران شدید کنید. انجام دادن رژیم های غیر اصولی به بدن شما آسیب جدی وارد می کنند و بدن را دچار کم آبی می نمایند. با رها کردن چند روزه وزن زیادی بازگشت خواهد کرد.

ادویه‌جات، چای سبز و ... سوخت و ساز بدن شما را افزایش می دهند و بهتر است از آنها استفاده کنید.

سعی کنید از راه طبیعی و اصولی رژیم‌های کاهش وزن را دنبال کنید و انجام دادن ورزش مناسب و دقیق را نیز فراموش نکنید تا بتوانید به راحتی و البته با بدنی سالم به تناسب اندام ایده آل خود برسید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :