بهترین زمان ورزش با تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 31 مرداد 1396 در ساعت 10 : 30 دقیقه | نظرات کاربران ( 1 )

برای رسیدن به تناسب اندام و ارتقای سلامتی بیشتر افراد به صورت جدی دنبال این موضوع هستند تا بفهمند در چه زمانی ورزش انجام بدهند تا بتوانند به بهترین نتیجه از فعالیت خود برسند.اینکه چه زمانی برای انجام دادن ورزش مناسب است، اصلا مهم نیست و مهم تر از همه آن است که بتوانید فعالیتی هوازی خوب و مفیدی انجام بدهید.

انجام دادن تمرینات هوازی مانند پیاده روی، دوچرخه سواری و ... آن هم به مدت 30 دقیقه می تواند بیشترین فایده را برای بدن شما داشته باشد. با استفاده از تردمیل یا دیگر دستگاه های ورزشی خانگی می توانید در هر ساعت از شبانه روز که مایل بودید به دور از شلوغی و آلودگی هوا ورزش انجام بدهید و روزانه فعالیت خوبی داشته باشید.

البته پزشکان توصیه کرده اند برای اینکه بتوانید بیشترین نتیجه را از فعالیت ورزشی خود بگیرید صبح ها قبل از خوردن صبحانه فعالیت ورزشی انجام بدهید.بعضی از افراد خواب اول صبح را ترجیح می دهند و بیشتر به ورزش کردن در آخر شب بعد خوردن شامی سبک عادت دارند.در کل اینکه چه زمانی برای ورزش کردن و سوزاندن کالری مناسب است، زمان مشخصی و ثابت شده ای وجود ندارد، بنابراین در هر زمان که مایل بودید و بدن شما همراهی کرد، می توانید ورزش انجام دهید و از مزایای آن بهره مند شوید.

برای اینکه پیدا کنید در چه زمانی می توانید ورزش راحت تری انجام دهید و نتیجه بیشتری دریافت کنید، بهتر است در ساعت های مختلف ورزش را امتحان کرده تا ببینید در چه ساعتی از شبانه روز از انجام ورزش نتایج بیشتری دریافت می کنید.زمانی که ساعت بدن خود را پیدا کردید، سعی کنید ورزش را در همان ساعت تکرار کنید تا برای شما به عادت تبدیل شده و در اصطلاح به ساعت درونی بدن تبدیل گردد.بیشتر خصوصیات بدن مانند فشار خون، دمای بدن، سطح هورمون ها و... به ساعت بدن و خصوصیات آن بستگی دارد.

اگر هنوز زمان مشخصی را برای انجام دادن ورزش در نظر ندارید، بهتر است صبح ها را برای ورزش انتخاب کنید. اکثر افراد اگر در صبح ورزش انجام ندهند، دیگر در طی روز فرصت پیدا نمی کنند تا ورزش انجام بدهند و از این کار باز می مانند.به یاد داشته باشید در صبح دمای بدن کم است و برای گرم کردن بدن باید مدت بیشتری را صرف کنید تا به آمادگی لازم برای انجام ورزش های سنگین برسید.

افرادی که از بیخوابی رنج می برند می توانند قبل از اینکه به رختخواب بروند، ورزش سبکی انجام دهند و با عادت دادن بدن به ورزش قادر خواهند بود به کم خوابی یا بیخوابی خود غلبه کنند. البته قبل از خواب نباید دمای بدن شما و ضربان قلب بیش از اندازه بالا برود، زیرا بدتر باعث پریدن خواب می شود و تا مدت ها فرد نمی تواند استراحت کند و بخوابد.بعضی از افراد عادت دارند قبل از ناهار فعالیت ورزشی داشته باشند و نمی توانند پس از بیدار شدن بلافاصله ورزش صبحگاهی انجام بدهند.

با توجه به ویژگی های فردی و شغلی افراد می توانند ساعتی را در شبانه روز به انجام ورزش اختصاص بدهند تا بتوانند سلامتی بدن را حفظ و حتی آن را ارتقا دهند.به یاد داشته باشید، بلافاصله بعد از غذا خوردن ورزش نکنید، صبر کنید تا غذا هضم شود تا خللی در هضم غذا و کار دستگاه گوارش اتفاق نیفتد و بعد با خیالی راحت و سبک تر ورزش انجام بدهید؛ معمولا این زمان تا 90 دقیقه طول می کشد.

برنامه ورزشی را به طور مرتب انجام دهید تا جزئی از زندگی شما شود و با انجام آن بتوانید به نتایج دلخواه دست پیدا کنید. در زمان انجام دادن ورزش به نفس کشیدن خود توجه داشته باشید تا در حین انجام دادن ورزش بدن سوخت و ساز خوبی داشته باشد و زودتر به اهداف مورد نظر خود دست پیدا کنید.برای اینکه اشتیاق خود را به ورزش کردن از دست ندهید، بهتر است از برنامه ورزشی مناسبی استفاده کنید و آن را به صورت مداوم ادامه بدهید.

از ساعت زیستی بدن برای انجام دادن ورزش کمک بگیرید و زمانی که انرژی بیشتری برای انجام دادن فعالیت و کارهای روزانه خود داشتید، می توانید با کمک و حتی همراهی دوستی ورزش موثری برای تداوم سلامتی انجام بدهید.با استفاده از دستگاه تردمیل خانگی قادر خواهید بود، فعالیت ورزشی منظمی انجام دهید و دقیق تر آنها را اجرا کنید.حتی اگر در طی روز مشغله کاری زیادی دارید، می توانید 2 ساعت قبل از خواب به انجام ورزش بپردازید و با کمک تردمیل ورزش خوبی را تجربه کنید. انجام ورزش را به عادت رفتاری تبدیل کرده و بخشی از زندگی عادی خود قرار بدهید؛ برای انجام دادن ورزش استفاده از کفش ورزشی مناسب را فراموش نکنید تا دچار صدمات بدنی نشوید.

ارسال نظر

پگاه : خوب
1 0
مثبت
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :