بعضی از افراد چگونه هر روز ورزش می کنند؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 11 تير 1396 در ساعت 13 : 48 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

همه ما افرادی را می شناسیم که به ورزش عادت دارند؛ مانند کسانی که هر شب مسواک می زنند و تا این کار را انجام ندهند خوابشان نمی برد. این افراد هیچ کاری را واجب تر از ورزش نمی دانند و به هیچ بهانه ای آن را ترک نمی کنند. برای آن که بدانیم چگونه به این حالت رسیده اند باید رفتارهای آن ها را مورد بررسی قرار کنیم.

اغلب این افراد ورزش را از سطح ملایم شروع کرده و انتظارات نا به جایی از خود نداشته اند؛ بهترین شیوه این است که به صورت روزانه به انجام تمرینات ورزشی بپردازید؛ ولیکن سبک ورزش کنید. به زودی می توانید هر کاری را برای ورزش کردن کنار بگذارید.کسانی که ورزش را در برنامه روزمره خود گنجانده اند معمولاً آدم های منظمی هستند و برای سایر امور خود برنامه دارند.

زمانی که بدانید در طول روز قرار است چه کارهایی انجام بدهید و برای هرکاری چقدر وقت نیاز دارید، می توانید تمرینات ورزشی را به عنوان یک کار روزانه در نظر بگیرید و به صورت مستمر و منظم آن را انجام بدهید. برای تنظیم برنامه ها به خودتان زیاد سخت نگیرید؛ هرگاه یک جلسه را از دست دادید، نگران نشوید؛ هیچ اتفاقی رخ نمی دهد.

ورزشکاران اعتماد به نفس خوبی دارند و از این که درخواست کمک کنند نمی ترسند. آن ها اطلاعات کافی در زمینه ورزش کسب کرده اند و می دانند حرکات اشتباه ممکن است چه آسیب هایی به بدنشان برساند و تلاش می کنند تمرینات خود را به روش صحیح انجام بدهند و راه درست را انتخاب می کنند؛ حتی اگر سخت تر باشد؛ در این مورد مطالعه داشته یا از مربی خود اطلاعات لازم گرفته اند.

این گونه افراد هر چیز تازه ای را مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهند. برای نمونه می دانند دویدن ورزش ایده آلی است و با این تمرین می توانند آمادگی جسمانی بدن خود را بالا برده و همچنین از ورزش لذت ببرند؛ ولی نمی توانند هر روز برای دویدن ساعت ها وقت بگذارند و به مکان مناسبی برای انجام این تمرین بروند؛ بنابراین یک تردمیل خانگی تهیه می کنند تا در زمان هایی که امکان ورزش در خارج از منزل وجود ندارد، در داخل منزل به انجام تمرین با این دستگاه هوازی بپردازند و از فواید آن بهرمند بشوند.

کسانی که ورزش می کنند برای خود هدف دارند؛ شاید این اهداف چندان بزرگ به نظر نرسد؛ اما برای آن وقت می گذارند و تلاش می کنند؛ حتی برای این که بتوانید 5 دقیقه دراز و نشست بزنید نیاز به هدف دارید؛ این تمرین ساده بسیاری از عضلات را تقویت می کند.

این افراد می دانند هر روز نباید با تمرینات دشوار خود را خسته کنند و به بدن خود آسیب برسانند؛ بدن همه افراد به ریکاوری نیاز دارد؛ به همین دلیل روزهایی را به انجام تمرینات سبک تر مانند پیاده روی اختصاص می دهند. آن ها هیچ فعالیتی را بی فایده نمی دانند و از هر تحرکی لذت می برند.کسانی که به ورزش عادت دارند، برای یک روز ورزش نکردن خود را سرزنش نمی کنند؛ در واقع آن ها خود را درک می کنند و می دانند هر برنامه ای ممکن از است با تاخیر مواجه بشود. آن ها در شرایط خاص بدون هیچ عذاب وجدانی ورزش نمی کنند و از لحظات خود لذت می برند.

افرادی که اهل ورزش هستند معمولاً به لباس و کفش ورزشی علاقه زیادی دارند و به هر بهانه ای برای خود لوازم ورزشی می خرند.نحوه پوشش بر اعتماد به نفس افراد تاثیر گذار است؛ این مسئله در مورد لباس ورزشی هم صدق می کند؛ زمانی که لباس و کفش ورزشی شیک و جدیدی می پوشید به ورزش کردن تشویق می شوید؛ ورزشکاران عاشق این هستند که ورزیده و ورزشکار به نظر برسند؛ به همین دلیل به اهداف خود دست پیدا می کنند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :