بر روی تردمیل وزن کم کنید

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 29 آبان 1395 در ساعت 11 : 14 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

سرعت بیشتر تردمیل ها تا 15 کیلومتر در ساعت افزایش می یابد و سرعت بعضی از آن ها به 20 کیلومتر در ساعت می رسد؛ ولی این سرعت ها برای کسانی که وزن زیادی دارند و یا تازه کارهستند ، مناسب نمی باشد.

تردمیل خانگی برای کاهش وزن و انجام تمرینات هوازی دستگاه مناسبی است و دسترسی همیشگی و آسان به آن در تمام مدت شبانه روز، از مزایای این دستگاه به شمار می آید. با وجود آن در منزل، دیگر نامساعد بودن آب و هوا، تاریکی، ناامنی و... مانع ورزش نمی شود.

20 دقیقه ورزش بر روی تردمیل ، به طور منظم و روزانه زمان زیادی از شما نمی گیرد. این دستگاه وضعیت قلبی- عروقی و تنفسی بدن را بهتر کرده و سبب می شود در کنار یک رژیم غذایی سبک به چربی سوزی و کاهش وزن دست پیدا کنید. دویدن برسطح نرم و صاف تسمه تردمیل، به نفع افراد چاق است؛ زیرا فشار کمتری به عضلات و مفاصل آن ها وارد می شود. فشار زیاد بر روی بافت های بدن منجر به آسیب دیدگی می شود. دویدن بر روی تسمه نرم و انعطاف پذیر تردمیل، کمک می کند افراد چاق با فشار کمتری ورزش کنند. بر روی تردمیل 3 فاکتور سرعت، زمان و شیب در اختیار کاربر قرار دارد و با استفاده از این 3 فاکتور و اطلاعات ارزشمند صفحه نمایش دستگاه در مورد کالری سوزانده شده، مسافت طی شده و ضربان قلب، می توان یک الگوی ورزشی مناسب طراحی کرد. تردمیل راه رفتن افراد تازه کار را اصلاح کرده و برای آنان امنیت بیشتری دارد.

برای کاهش وزن و سایز می بایست حداقل 3 ماه به طور منظم بر روی این دستگاه تمرین کنید. اطلاعات کنسول تردمیل، بسیار اهمیت دارند؛ با توجه به این اطلاعات می توانید سطح تمرینات را تغییر بدهید. در هفته اول، با سرعت 4 کیلومتر در ساعت کار کنید و هفته دوم سرعت را به 5 کیلومتر در ساعت برسانید. تمرینات تناوبی کمک می کند در زمان کمتر کالری بیشتری بسوزانید. برای پیروی از این روش 1 الی 2 دقیقه با نهایت توان بدوید و بعد 1 دقیقه راه بروید. این چرخه را تا 30 دقیقه ادامه بدهید.

وزن کم کردن ، یک هدف بلند مدت است؛ همان طور که طی مدت طولانی اضافه وزن پیدا کردید، برای از بین بردن آن نیز باید وقت بگذارید. فرمول کلی این است؛ باید بیش از آنچه کالری به دست می آورید، کالری از دست بدهید. کاهش وزن یعنی افزایش کالری سوزی؛ با بالا بردن شدت تمرین، میزان کالری سوزی افزایش می یابد. با افزایش سرعت یا افزایش زمان تمرین، شدت تمرین بیشتر می شود. بیشتر شدن تدریجی این 2 فاکتور بهترین گزینه است.

برای ایجاد تنوع می توانید، گاهی شیب دستگاه را بالا ببرید. راه رفتن بر روی شیب زیاد ورزش تپه نوردی را شبیه سازی می کند. دویدن در این حالت، فشار زیادی به زانو ها و سایر مفاصل پا و کمر وارد می سازد. بنابراین هرگز بر روی شیب بالا با سرعت زیاد به مدت طولانی ندوید.

وقتی در حال استراحت کامل هستید و هیچ حرکتی ندارید، برای زنده ماندن مقداری کالری از دست می دهید که به آن BMR بدن گفته می شود. مردان برای به دست آوردن عددBMR خود؛ عدد وزن را در عدد10 ضرب کنند و بعد در 2 ضرب نمایند. عدد به دست آمده کالری است که برای زنده ماندن می سوزانند. خانم ها وزن خود را در عدد 10 ضرب کرده و معادل وزن خود را به آن بیفزایند و BMR خود را به دست آوردند.

با ایجاد تعادل کالریکی منفی بین BMR خود و کالری به دست آمده، می توانید لاغر بشوید. با تمرین بر روی تردمیل، کالری از دست رفته مشخص است؛ با یک رژیم غذایی مناسب امکان کاهش وزن فراهم می شود.

برای کاهش وزن عجله به خرج ندهید؛ تلاش برای تناسب اندام بخشی از زندگی است؛ سلامتی جسمی و روحی به همان اندازه و حتی بیشتر از آن اهمیت دارد.

قبل از شروع ورزش، بدن خود را با راه رفتن آهسته گرم کنید. پیش از آن یک سری حرکات کششی بر روی قسمت های مختلف بدن انجام بدهید. سپس بر روی تردمیل بروید؛ سرعت دستگاه را بر روی 3 کیلومتر در ساعت تنظیم کنید. 3 دقیقه راه بروید؛ آن گاه سرعت را به 5 کیلوتر در ساعت رسانده و 2 دقیقه به راه رفتن تند ادامه بدهید؛ بعد دوباره سرعت را کم کرده و 2 دقیقه دیگر در این حالت راه بروید. افراد سالم و جوان می توانند در همان جلسات اول سرعت را به 7 کیلومتر در ساعت برسانند و هر 5 دقیقه سرعت را تا 4 کیلومتر در ساعت پایین بیاورند. اما افراد مسن و کسانی که سابقه آسیب دیدگی در کمر یا زانو دارند، باید پیش از این آمادگی جسمانی خود را بالا ببرند.

برای همه افراد نمی توان یک نسخه پیچید و یک برنامه ورزشی یکسان داد. افراد آسیب دیده و مسن و کسانی که اضافه وزن بالا دارند، بهتر است تمرینات را با شدت کم شروع کنند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :