برای لاغر شدن این 5 قانون را جدی بگیرید!

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 30 فروردین 1397 در ساعت 10 : 46 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

هر کاری اگر از راه اصولی و درست آن انجام شود درصد رسیدن به هدف برای ما بیشتر می شود و می توانیم مطمئن باشیم که تلاش های مان بی ثمر نخواهد بود و به هدف و نتیجه آن دل خوش کنیم. درصدی از انسان ها به دلایل زیادی که اندکی از آنها را حتما می دانید به اضافه وزن و در حقیقت چاقی دچار می شوند که اگر این موضوع را تحت کنترل نداشته باشند شاید رسیدن به اندامی ایده آل و متناسب برای آنها کاری غیرممکن باشد.

برای رسیدن به لاغری و تناسب اندام نیز باید از راه های اصولی و درست آن استفاده کرد و از قوانین مخصوصی پیروی کرد تا بتوانیم در سلامتی کامل به هدفی که داریم برسیم و دچار امراض و بیماری های گوناگون نشویم و عمر خود را صرف درمان آنها نکنیم.

در این مقاله قوانینی که به تناسب اندام و لاغر شدن شما کمک می کند اشاره خواهیم کرد تا بتوانید با کمک آنها از شر چربی های اضافی خود خلاص شوید و با سلامتی و زیبایی کامل فعالیت های خود را انجام دهیدد و زندگی کنید.

خوردن صبحانه فراموش نشود

هرگز برای رژیم گرفتن و رسیدن به لاغری یکی از وعده های غذایی خود را حذف نکنید. هستند افرادی که به دلیل نداشتن وقت یا زیاد خوردن در شب قبل صبح ها اشتهایی برای خوردن صبحانه ندارند و این وعده غذایی را حذف می کنند. خوردن یک وعده سالم و البته مغذی می تواند سبب انرژی بیشتر ما برای یک روز کاری عالی باشد و همچنین سوخت و ساز بدن ما را بالا ببرد. برای اینکه سوخت و ساز بدن تان را فعال نگه دارید صبحانه خوردن را فراموش نکنید و از فیبرها و پروتئین های سالم در این وعده استفاده کنید.

در زندگی تغییر ایجاد کنید

کمی به روند خورد و خوراکتان توجه کنید می دانید که با خوردن بستنی زیاد و غذاهای چرب وزن شما هیچ تغییری نخواهد داشت و همچنان روبه بالا در حرکت است. برای تغییر در اعداد روی وزنه باید تغییراتی نیز در زندگی و خورد و خوراکتان انجام دهید و سبک سالمی را برای خود انتخاب کنید. خرده خوری ها را از زندگی حذف کرده و نمی گوییم 100 در صد سالم غذا بخورید و پایبند رژیم غذایی تان باشید، اما بهتر است تا جایی که می توانید اشتباهات خود را به حداقل برسانید تا زحمات شما از بین نرود.

غذای سالم را نیز محدود بخورید

گاهی افراد گمان می کنند که اگر غذایی سالم بود چربی یا قند زیادی نداشت می توانند تا هر مقداری که دوست دارند از آنها بخورند اما این موضوع درست نیست و در خوردن هر ماده غذایی باید متعادل باشید. خوردن مواد غذایی مفیدی مانند: دانه های روغنی، کره بادام زمینی، سیب زمینی شیرین، برنج قهوه ای و ... برای بدن مفید و البته مفید هستند که بهتر است در خوردن آنها نیز احتیاط کنید و مقدار محدودی از آنها را بخورید.

کالری دریافتی شما نباید بیشتر از کالری مصرفی باشد

این تفکر را که ورزش می کنید و می توانید زیاد غذا بخورید را از ذهن خود دور کنید تا به تناسب اندام دلخواه تان نزدیک تر شوید. کالری که بدن تان نیاز دارد را محاسبه کنید و اگر با ورزش 250 کالری سوزانده اید، اگر بتوانید 250 کالری دیگر نیز از غذایتان کم کنید می توانید به لاغری برسید.

روزانه و در هر شرایطی ورزش کنید

ورزش کردن را فقط رفتن به باشگاه و استفاده از دمبل های سنگین یا انواع دستگاه ها ندانید. همین که بتوانید روزانه و مرتب حتی برای 30 دقیقه هم پیاده روی کنید برای بدن تان بسیار مفید است و به لاغری شما کمک زیادی می کند. حتی اگر نمی توانید هر روز زمانی را برای بیرون رفتن خود بگذارید بهتر است برای خانه تردمیلی تهیه کنید و با استفاده از آن و برنامه های تعیین شده ای که در این دستگاه ها وجود دارند برای مدت زمان کمی هم شده فعالیتی انجام دهید و کالری بسوزانید.

مواد قندی را کمتر مصرف کنید

تا جایی که می توانید مصرف مواد قندی و کربوهیدرات های خود را محدود کنید و به یاد داشته باشید که نباید استفاده از این مواد را کلا قطع کنید، چون بدن با استفاده از قند و کربوهیدرات کارهای خود را انجام می دهد و در صورت قطع آنها کاملا بی حال و بی جان به نظر خواهد رسید و شاید سبب شودحتی دچار چاقی نیز شوید.

رژیم کم کالری نگیرید

رژیم که شما را همیشه گرسنه نگه دارد بدتر سبب افزایش وزن شما خواهد شد و اگر میزان کالری که به بد ن تان می رسد به اندازه باشد بدن می تواند به موقع و خوب چربی سوزی کرده و به لاغری و تناسب اندام برسد.

ورزش را برای سلامتی انجام دهید

برای بدست آوردن وزن ایده آل باید عادت های سالم را جایگزین عادت های بدی که داشتید کنید به طور مثال: پیاده روی را هر روز در خانه با تردمیل یا خارج از منزل انجام دهید یا از دوچرخه برای رفتن به سرکار استفاده کنید و با تهیه دستگاه های هوازی مفید برای خانه در زمان تماشای تلویزیون نیز تحرک داشته باشید و کالری بسوزانید.

یک برنامه خوب ورزشی برای خود تهیه کنید مثلا 3 روز در هفته ورزش شدیدی انجام دهید و 3 روز دیگر را ورزش هایی با شدت کم مانند پیاده روی طولانی داشته باشید و یک روز هم برای استراحت در نظر بگیرید.

حدود 30 دقیقه تا یک ساعت ورزش کنید نه بیشتر تا بتوانید حدود 400 کالری انرژی بسوزانید و زودتر به بدنی سالم و بدون چربی و البته خوش فرم برسید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :