با ورزش بر روی تردمیل در ماه 4 کیلوگرم وزن کم کنید!

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 10 تير 1396 در ساعت 20 : 48 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

راه رفتن و دویدن بر روی تردمیل با چربی سوزی و کاهش وزن رابطه مستقم دارد. به هر حال 4 کیلوگرم وزن از دست دادن در ماه کمی دشوار به نظر می رسد؛ ولی امکان پذیر است. مهم ترین موضوع این است که به طور روزمره ورزش کنید و رژیم غذایی مناسبی را رعایت نمایید.

هرگاه بتوانید 3500 کالری در هفته بسوزانید، حدود یک کیلوگرم چربی از دست می دهید؛ بنابراین برای این که بتوانید در ماه 4 کیلوگرم وزن کم کنید، باید حدود 3500 کالری در هفته از دست بدهید یا با کاهش کالری دریافتی آن را جبران کنید.پیش از انجام این برنامه وزن خود را اندازه گیری کنید و در پایان ماه دوباره بر روی ترازو بروید تا متوجه بشوید این برنامه تا چه اندازه کارساز بوده است. این کار موجب ایجاد انگیزه شده و باعث می شود به ادامه دادن این روش تشویق بشوید و موفقیت بیشتری به دست بیاورید.

زمانی که بر روی تردمیل ورزش می کنید، مقدار کالری که از دست می دهید روی مانیتور دستگاه نشان داده می شود؛ کالری سوزانده شده را هر روز یادداشت کنید. به کالری که از طریق خوردن مواد غذایی به دست می آورید نیز دقت داشته باشید؛ برای کاهش وزن، باید 6 روز در هفته ورزش کنید و در هر جلسه حدود 500 کالری بسوزانید. هر فرد برای زنده ماندن روزانه به حدود 1500 کالری نیاز دارد؛ سعی کنید مقدار کالری دریافتی شما کمتر از 2000 کالری در روز باشد؛ با چنین برنامه غذایی اگر با تردمیل در روز 500 کالری بسوزانید در پایان ماه حدود 4 کیلوگرم وزن از دست خواهید داد.

بدن انسان برای زنده ماندن، حتی در حالت خواب هم کالری از دست می دهد. به کالری که در حالت استراحت کامل سوزانده می شود BMR بدن می گویند. یک فرد عادی که 70 کیلوگرم وزن دارد در 8 ساعت خواب تقریباً 185 کالری می سوزاند؛ نکته مهم این است؛ در صورتی که تمرینات هوازی به شیوه صحیح و اصولی انجام بشود، BMR بدن افزایش پیدا می کند؛ بدین معنی که شما حتی در خواب هم چربی می سوزانید.انجام تمرینات هوازی توده عضلانی بدن را افزایش می دهد؛ عضلات بافت بسیار مهمی هستند که انرژی بدن را تامین می کنند و باعث افزایش سوخت و ساز می شوند؛ به طوری که BMR بدن تا 15 درصد بیشتر می شود.

برای کم کردن 4 کیلوگرم از بدن خود طی یک در ماه باید حداقل 6 روز در هفته و در جلسه حدود یک ساعت، روی تردمیل ورزش کنید؛ انجام تمرین بر روی تردمیل با توجه به شدت تمرین می تواند باعث بشود 600 الی 800 کالری مصرف کنید؛ این عدد برای کاهش وزن ایده آل است.اگر به هر علتی نمی توانید در روز یک ساعت مداوم ورزش کنید، این مدت را به 2 بخش 30 دقیقه ای تقسیم کنید. مثلاً 30 دقیقه صبح و 30 دقیقه عصر به انجام تمرینات ورزشی بپردازید. هر چه بیشتر کالری از دست بدهید، چربی های بیشتری آب می کنید.

بی تحرکی هیچ کمکی به شما نمی کند؛ تمرینات با وقفه در راه چربی سوزی در مقایسه با تمرینات بدون وقفه کارآیی بیشتری دارند؛ هنگامی که روی تردمیل راه می روید و یا می دوید، گاهی سرعت را تا آنجا که امکان پذیر است افزایش بدهید و 1 الی 2 دقیقه در همین حالت ورزش کنید؛ سپس سرعت خود را کم کرده و استراحت فعال داشته باشید؛ بعد از یک دقیقه دوباره سرعت را افزایش بدهید.

استمرار در ورزش با گذشت زمان آمادگی جسمانی فرد را بالا می برد؛ زمانی که آمادگی جسمانی بیشتری به دست بیاورید، قادر خواهید بود شدت تمرینات را بیشتر کنید؛ بدین ترتیب کاهش وزن به طور تساعدی سرعت پیدا می کند. در صورتی که به کاهش وزن تساعدی نرسید، با 1 کیلوگرم وزن کم کردن در هفته، پس از چند ماه اندام متناسب تری خواهید داشت و لباس بهتر بر روی تنتان می نشیند.

در مدتی که برنامه کاهش وزن را دنبال می کنید، هرگز ناامید نشوید؛ اگر یک بار رژیم خود را شکستید با بیشتر ورزش کردن آن را جبران کنید. تردمیل برای کاهش وزن و تناسب اندام دستگاه بسیار مناسبی است. با وجود یک تردمیل خانگی ورزش در دسترس شما قرار می گیرد و در هر زمان از شبانه روز که فرصتی پیش بیاید، می توانید به ورزش بپردازید. در این صورت دیگر نامساعد بودن آب و هوا، تاریکی شب، نبود امنیت و ... مانع فعالیت بدنی شما نمی شود.

برخی از تردمیل های چند کاره به پایه مخصوص دراز و نشست مجهز هستند؛ حرکت دراز و نشست پس از دویدن در حالی که بدن هنوز گرم است، تاثیر فوق العاده ای دارد. اگر این پایه مخصوص را ندارید با کمک وسایل دیگر سعی کنید در پایان یا در فواصل تمرینات با وقفه، تا آنجا که می توانید، دراز و نشست بزنید؛ با این روش ظرف مدت 3 ماه چربی های شکم شما به تاریخ می پیوندند؛ هیچ گاه برای ورزش کردن و داشتن اندام متناسب دیر نیست؛ مهم ترین مزیت ورزش هوازی این است که علاوه بر زیبایی سلامت جسم و روح را به همراه می آورد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :