با راه رفتن بر روی تردمیل لاغر شوید!

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 29 آبان 1395 در ساعت 11 : 0 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

بعضی ها به دلیل اضافه وزن زیاد یا بیماری هایی همچون زانو درد، آرتروز و... قادر نیستند بدوند؛ این افراد می توانند فقط با راه رفتن بر روی تردمیل، وزن خود را کم کرده و اندامی متناسب داشته باشند.

محققان معتقدند راه رفتن منظم و مستمر که به طور روزانه انجام بگیرد، بیش از ورزش هایی که به صورت نامنظم انجام می شوند، در کاهش وزن اضافه و چربی سوزی موثر است. بررسی های علمی نشان داده کسانی که زمان طولانی به طور روزمره به پیاده روی می پردازند، در مقایسه قد با وزنشان، چاقی کمتری دارند و شاخص توده BMI در آنان کم می باشد. هر کس با توجه به سن، جنس، میزان فعالیت، اندازه جثه و عوامل دیگر وزن ایده آل مربوط به خود را دارد که به آن شاخص توده BMI همان فرد گفته می شود.

در توضیح این مسئله متخصصین ورزشی می گویند: راه رفتن برای مردم از دویدن و ورزش های دیگر راحت تر می باشد؛ به همین دلیل کسانی که به این فعالیت مشغول می شوند در انجام آن پایدار باقی می مانند و بیشتر نتیجه می گیرند.

با این که روند کاهش وزن با راه رفتن، نسبت به سایر ورزش ها کندتر است؛ اما معمولا کسانی که به این ورزش رومی آورند، آن را به طور مداوم انجام می دهند. تردمیل دستگاهی است که ورزش دویدن و راه رفتن را قابل دسترسی می کند؛ بنابراین افرادی که بر روی تردمیل راه می روند؛ دیگر به دلیل بدی آب و هوا، تاریکی، نا امنی، نداشتن وقت کافی و... مجبور به ترک ورزش نمی شوند.

بهتر است در هنگام راه رفتن به موسیقی پر انرژی گوش بدهید، راه رفتن با ریتم تند و همراه با موزیک منجر به تقویت عملکرد سیستم قلبی- عروقی بدن می شود. با وجود یک تردمیل خانگی می توانیم راه رفتن را مانند مسواک زدن به صورت یک عادت روزانه درآوریم و تا ورزش نکنیم خوابمان نبرد.

افرادی که تحرک ندارند، متابولیسم بدنش کند می شود و کالری کمتری از دست می دهند. کالری دریافتی را کاهش بدهید و هر روز حدود 40 دقیقه بر روی تردمیل ورزش کنید، پس از مدت کوتاهی تغییرات قابل توجهی را در بدن خود مشاهده می کنید.

ورزش صبحگاهی برای بدن فواید فراوانی دارد. بعد از تمرین در صبح مجبورید برای ادامه فعالیت ها و ملاقات های روزمره دوش بگیرید، این کار به سوزاندن چربی های بدن کمک می کند. راه رفتن علاوه بر تناسب اندام، در نشاط و سرزندگی انسان نقش بسیار موثری دارد.

در هنگام انجام تمرین هوازی سعی کنید مدتی سریع تر از حالت عادی راه بروید و بعد از چند دقیقه که ضربان فلب بالا رفت، سرعت خود را کاهش بدهید. با این روش اکسیژن بیشتری وارد بدن می شود و اکسیژن زیادتر به بهبود سوخت و ساز کمک می کند. در حین راه رفتن بر روی تردمیل قوز نکنید، کمر خود را صاف نگه داشته و شکم را به داخل بدهید؛ این کار به بدن فرم مطلوبی می دهد و پس از مدتی راست قامت تر خواهید شد.

30 دقیقه قبل از تمرین یک لیوان آب بنوشید و در حین ورزش هر گاه احساس تشنگی کردید آب بخورید. نوشیدن آب سبب می شود دمای بدن متعادل باقی بماند و اکسیژن بیشتری به بافت ها برسد.

سطح انعطاف پذیر و صاف تسمه تردمیل در مقایسه با سطح زمین، فشار کمتری به مفاصل و بافت های بدن ورزشکار وارد می کند. راه رفتن برای کسانی که آمادگی جسمانی بالایی ندارند و یا دچار اضافه وزن هستند، بهترین فعالیت محسوب می شود. همچنین افراد مسن که دچار پوکی استخوان هستند برای ایمنی بیشتر بهتر است فقط راه بروند. دلیل اکثر مرگ های زودرس و ناگهانی کسانی که بیش از 65 سال دارند، ناامیدی، پایین آمدن کیفیت زندگی، روابط اجتماعی نامطلوب و فقدان اعتماد به نفس است. افراد سالمند با ورزش احساس بهتری نسبت به خود و زندگی پیدا می کنند. راه رفتن برای سالمندان یک فعالیت بدنی بسیار مفید است و سطح کیفیت زندگی آن ها بالا می برد.

اگر پس از صرف شام 15 دقیقه بر روی تردمیل راه بروید، کلسترول و تری گلیسرید بدنتان پایین آمده و با تقویت دستگاه گردش خون، خون رسانی به سراسر بدن بهتر می شود؛ زیرا در حین راه رفتن اکسیژن رسانی بیشتر شده و با سوزاندن کالری های تازه به دست آمده از انباشته شدن چربی در شکم و پهلوها پیشگیری می شود. ضمن این که راه رفتن پس از صرف شام، به هضم بهتر غذا کمک کرده و قند خون را پایین می آورد.

راه رفتن به تنهایی یکی از بهترین ورزش ها محسوب می شود و اگر بخواهیم تمرین پر تحرک تری داشته باشیم، باید سرعت را افزایش بدهیم. بر روی تردمیل 3 فاکتور سرعت، زمان و شیب در اختیار کاربر قرار دارد و با افزایش هر کدام از آن ها می توان شدت تمرین را بالا برد. ضربان قلب شاخص مهمی برای تعیین سطح تمرین است، شدت تمرین به آمادگی جسمانی ورزشکار بستگی دارد. هرچه فرد زمان طولانی تری به ورزش بپردازد از آمادگی جسمانی بالاتری برخودار خواهد شد. افراد تازه کار که مدت کوتاهی راه رفتن را شروع کرده اند، به تدریج می توانند سرعت خود را افزایش داده و به نتایج بهتری دست پیدا کنند. پیاده روی در جوانی برای پیشگیری از بسیاری از بیماری ها و به ویژه پوکی استخوان در بانوان ضروری است.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :