اهمیت تردمیل در میان ورزشکاران حرفه ای

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 29 آبان 1395 در ساعت 11 : 4 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

با نگاه کردن به برنامه ورزشی ورزشکاران حرفه ای به این نکته پی می برید که علاوه بر دونده ها، بسیاری از ورزشکاران در رشته های مختلف ورزشی از جمله والیبال، شنا، فوتبال و... از تردمیل برای حفظ وزن مناسب و آمادگی بدنی خود استفاده می کنند.دلایل عمده استفاده ورزشکاران حرفه ای از تردمیل به شرح ذیل میباشد:

اولین دلیل استفاده ورزشکاران حرفه ای از تردمیل اصلاح شیوه دویدن آنهاست.به این ترتیب که با قرار دادن تردمیل خود در مقابل یک آیینه قدی و مشاهده نحوه دویدن خود، در صورت نیاز تغییراتی در آن ایجاد می کنند یا بر روی تکنیک های مورد نظر خود تمرین می نمایند.

در تردمیل کاربر متغیرهای سرعت، شیب و زمان را در اختیار دارد و با تغییر آن ها به میزان دلخواه می تواند برنامه های متنوع ورزشی داشته باشد و با توجه به شرایط جسمی خود آنها را تنظیم کند در صورتیکه فضای بیرون این امکان را برای ورزشکار محیا نمی کند.

تردمیل با داشتن امکان تنظیم شیب به میزان دلخواه به ورزشکار کمک می کند تا به قدرت و استقامت ماهیچه ها و عضلات خود در طول تمرین بیفزاید. بعلاوه برخی از تردمیل های حرفه ای تر امکان تنظیم شیب منفی یا سراشیبی را نیز دارند که تمرین با آن هماهنگی اندامهای ورزشکار و قدرت تمرکز او را بیشتر می کند.

زمانی که ورزشکاران و دونده های حرفه ای در محیط بیرون از باشگاه تمرین می کنند، نمی توانند در همه جا مربی را در کنار خود داشته باشند تا در صورت نیاز نکات کلیدی و اشتباهات او در طول تمرین را گوشزد نماید. اما دویدن و تمرین بر روی تردمیل این امکان را برای ورزشکار و مربی او فراهم می سازد تا در تمام مدت تمرین در کنار ورزشکار بوده و در صورت نیاز مواردی را به او یاد آوری نماید.

به جز ورزشکاران و افراد حرفه ای بسیاری از مردم عادی نیز به استفاده از تردمیل علاقه مند هستند و یکی از دلایل آن امکان تنظیم شدت تمرین با استفاده از تردمیل می باشد.استفاده از تردمیل به طور منظم و دائمی سبب دستیابی به کاهش وزن و تناسب اندام می شود. زیرا امکان انجام یک ورزش هوازی را برای شما فراهم می سازد. شما می توانید با استفاده از یک برنامه تناوبی به کاهش وزن خوبی در این زمینه دست یابید.البته استفاده از برنامه های از پیش آماده دستگاه می تواند کمک خوبی برایتان در این زمینه باشد.

جهت بهره مندی از برنامه متنوع ورزشی می توانید از یکی از روشهای زیر استفاده کنید:
در ابتدا شیب دستگاه را در وضعیت ثابت قرار دهید و سرعت را به آهستگی بالا ببرید و سپس سرعت را به صورت ثابت حفظ کنید و شیب را افزایش دهید. هرگز شیب و سرعت دستگاه را به طور همزمان و به میزان زیاد بالا نبرید؛ زیرا این کار سبب آسیب به مفاصل به ویژه در قسمت زانوهای شما می شود.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :